999 rezultate për

presioni

Rrezikoni të kaloni në depresion nëse bëni këtë gabim me fëmijën tuaj Nënat që flenë me foshnjat e tyre në të njëjtin shtrat për më shumë se 6 muaj janë dyfish më të rrezikuara të vuajnë nga
Vuani nga tensioni i ulët? Ja shkaqet Hipotensioni përkufizohet si rënia e tensionit arterial nën 90 me 60 mmHg, i cili shkakton simptoma klinike si marrje me
Shenjat e para të depresionit, shpëtoni veten para të keqes Nëse kërkoni të kuroheni nga depresioni, duhet që ta identifikoni në kohë. Lidhur me simptomat e depresionit, çrregullim
Kjo është sëmundja më e përhapur në planet: Çfarë duhet të dini mbi të Depresioni është sëmundja më e përhapur në planet dhe numri i të prekurve arrin në 350 milionë, thënë ndryshe më shumë n
KUJDES/ Këto simptoma paralajmërojnë depresion Nëse kërkoni të kuroheni nga depresioni, duhet që ta identifikoni në kohë. Lidhur me simptomat e depresionit, çrregullim
Thaçi i trembet presioni serb, njofton ngritjen e Asociacionit Nuk ka asnjë shenjë për trazira por çuditërisht ende vazhdojnë të vinë reagime për përmbajtje e qetësi. Së fundmi ka
Mos u gënjeni nga dielli, edhe sot ka reshje Deri sot mot jostabil, me shtrëngata me shi, nga fundjava përmirësim i motit dhe kthjellime. Fushat e presionit të ul
Ende nuk bëhet fjalë që të pushojnë reshjet në Kosovë Deri të premten mot jo stabil, me shtrëngata me shi, nga fundjava përmirësim i motit dhe kthjellime. 31.07.2018 – Fus
U hodh nga kati i 6-të, humb jetën i moshuari Një i moshuar është hedhur nga ballkoni i katit të 6-të dhe ka humbur jetën. Viktima është i moshuari me inicialet Q.
Grabiste nën presionin e armës, çfarë thonë banorët për gangsteren nga Mallakastra Ditën e sotme policia e Fierit ka ndaluar një shtetase si kryetarja e një grupi kriminal që grabiste me armë zjarri karb
Kjo është sëmundja më e përhapur në planet Sëmundja më e përhapur në planet ku numri i të prekurve arrin në 350 milionë, është depresioni. Të paktën një milion
Dafina flet për herë të parë për depresionin, tregon zënkat me Noizyn dhe Tunën Dafina Zeqiri ka sjell frymë moderne, stil dhe energji pozitive përmes muzikës së saj. Gjithashtu, ka sjell edhe një
Aeroplani humbet presionin e kabinës, 33 pasagjerë përfundojnë në spital Dhjetëra njerëz kanë përfunduar në spital pasi një avion ka humbur presionin e kabinës në mes të ajrit duke lënë pasagje
Mbani pak kripë gjithmonë në xhepin tuaj sepse do t’ju shpëtojë jetën Shumë njerëz mbajnë me vete një biskotë, një karamele apo një pako të vogël sheqeri. I përdorin si mjete emergjente kry
De Bruyne: Presioni ndihet, por dua të bëhem kampion Bote Përkrah trajnerit Martinez, në konferencën e fundit për mediat para ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Botës ishte edhe y
Parandaloni diabetin, kancerin dhe presionin e lartë të gjakut duke pirë ujë në këtë mënyrë Japonezët kanë një zakon: Të pinë ujë sapo zgjohen në mëngjes. E pra, kjo mund të duket çmenduri, por shkenca e mbështe
Basha “kërcënon” Ramën: Mafias po i vjen fundi Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është bashkuar me thirrjen e fuqishmë të Ministrit të Brendshëm Italian i cili
Gjithֹçka që duhet të dini për hipertensionin! Mos e nënvlerësoni! Presioni i lartë i gjakut mund ta dëmtojë trupin e njeriut gradualisht ndër vite, përpara se të shf
Tjetër tragjedi në Korçë, vetëvaret 55 vjeçari Një tjetër ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur sërish në Korcë. Mësohet se një 55-vjeçar me inicialet B.R, është gjetur
Uruguaj nis "presionin" ndaj Arabisë Saudite që kërkon mbijetesën Luhet në Rostov Arena, ndeshja e dytë e vlefshme për raundin e dytë në grupin A, mes Uruguait dhe Arabisë Saudite. T