999 rezultate për

presioni

Pse shtatzania është sot më e vështirë se më parë? Depresioni në shtatzëni po bëhet një fenomen në rritje. Shtatzënia është një periudhë shumë delikate,të cilën shumë gra
Mes tyre edhe shqiptarë, VIP-at që e pranuan hapur se vuajnë nga ankthi (FOTO LAJM) Ankthi dhe depresioni janë dy probleme të shëndetit mendor që sa vjen dhe po shënojnë një rritje edhe në vendin tonë.
Berisha: Të tmerruar nga hetimi, dje e sulmoja unë, sot prokurori u shpall kriminel Deklaratat e zv. kryeministrit Erion Braçe për prokurorin Arjan Ndoj, në Durrës, që ka kërkuar arrestimin e ish kreut të
"Ik nga Durrësi, ik tani sa para do!" Braçe tregon presionin para seancës gjyqësore Zëvendës kryeministri Erion Braçe gjatë një konferencë për mediat, ka folur në lidhje me seancë gjyqësore të zhvilluar d
Pija magjike, një gotë prej saj ul presionin e gjakut Sot do ta prezantojmë recetën e pijes së përbërë me limon, hudhër dhe xhinxhër, që ndihmon në zhbllokimin e arterieve, s
Depresioni i zakonshëm pas pushimeve, ndiqni këto hapa për ta kaluar Pas pushimeve të verës, kthimi në shtëpi mund të jetë vërtet i vështirë. Ka shumë njerëz që përjetojnë depresion pas udh
Shtypja e lartë e gjakut mund të ulet përmes konsumimit të lëngut "magjik" Simptomat e shtypjes së lartë të gjakut mund të zvogëlohen duke bërë ndryshime në dietën tuaj. Për të ulur nivelin e
Depresioni veror! Gjashtë shenjat që po vuani prej tij Depresioni sezonal, nuk ka të bëjë vetëm me stinën e dimrit. Edhe depresioni veror, është gjithashtu një problem serioz.
Metoda 5-4-3-2-1: Thojini lamtumirë depresionit, mendimeve negative dhe anksiozitetit Kjo metodë është e thjeshtë, por shumë efektive për vendosjen e serishme të kontrollit mbi mendjen kur ju kërcënon ankth
A mund të jenë ngjitës ankthi dhe depresioni? A mund të të zërë një sëmundje mendore si ankthi dhe depresioni ashtu si të zë gripi? Shumë njerëz besojnë se po, sipas
Rritet represioni në Hong Kong: Gaz lotsjellës dhe armë kundër protestuesve Pas më shumë se dy muaj protestash pro-demokracisë, në Hong Kong kanë ristartuar përleshjet e dhunshme mes demostruesve
Popullsia e 4 qyteteve shqiptare në presionin e rënies së dyfishtë Në tremujorin e dytë të vitit përveç emigracionit të lartë, dhe lëvizjeve të brendshme qarqet e Vlorës, Beratit, Korçës
Bieta Sulo rrëfen për herë të parë depresionin që kaloi pas lindjes së djalit (FOTO LAJM) Dy vite më parë, moderatorët e njohur Bieta Sulo dhe Alban Dudushi, u bënë prindër për herë të parë. Bieta solli në j
Njerëzit që konsumojnë këtë çokollatë bien më pak në depresion Njerëzit që hanë çokollatë të zezë kanë më pak të ngjarë të bien në depresion pasi përbërësit e saj psikoaktivë prodhojn
Çokollata e zezë ka efekt të ngjashëm me kanabisin Personat që rregullisht konsumojnë çokollatë të zezë janë më pak të rrezkuar nga depresioni, shkruan Dailymail. Shken
“Depresioni i buzëqeshjes”, kur ju dukeni të lumtur, por brenda ndiheni keq Ekziston një lloj depresioni i përkufizuar si ‘atipik’ që quhet ‘depresion i buzëqeshjes’, ku personi vuan duke veshur n
Conte rrit presionin mbi Marotta, Inter pa sulmues Presioni po rritet çdo ditë e më shumë mbi skuadrën e Inter, e cila rrezikon të nis sezonin pa një sulmues. Skuadra k
Ngjarja e frikshme në ish-Bllok, ekspertët japin arsyet e shpërthimit Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial ka dalë me një njoftim zyrtar lidhur me ngjarjen që trunditi kryeqytetin di
Pjesë të S-400 mbërrijnë në Turqi, por presioni amerikan i mbyll ato në depo Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se pjesët e para të sistemeve ruse të mbrojtjes raketore S-400 arritën të premten në
3 bimët kurative që ju mbrojnë nga ankthi, depresioni dhe Alzhaimer Shpeshherë kemi dëgjuar për bimë kurative të disa tipeve të ndryshme dhe që arrijnë të mbrojnë organizmin e njeriut maks