999 rezultate për

presidentja

Ja çfarë i tha Jahjaga mbretëreshës Elizabeth Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga është pritur sot nga Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar, Elizabeth II, me nderim
Jahjaga pritet me nderime të larta në Buckingham Palace (FOTO LAJM) Update - Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, është pritur me nderime të larta në Buckingham Palace, pa
Rita Ora merr medaljen e "Ambasadores së Nderit" (FOTO LAJM) Këngëtarja Rita Ora ka marrë medaljen e "Ambasadores së Nderit" nga presidentja Jahjaga. Ajo ka marrë pjesë në inagurimi
Presidentja e Kosovës shtron iftar për gratë e Departamentit të Gruas Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga shtroi mbrëmë iftar për gratë anëtare të Departamentit të Gruas në Bashkësinë Isl
Jahjaga takon Sekretarin e forcave detare të SHBA-ve (FOTO LAJM) Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka pritur sot në takim sekretarin e forcave detare të Sheteve të Bashkuara të Ame
A është presidentja Jahjaga në këto foto? (FOTO LAJM) Më sipër mund të shihni dy fotografi të hershme në të cilat pretendohet se është edhe presidentja aktuale e Kosovës, Ati
Jahjaga nënshkruan nesër marrëveshjen për ndërtimin e spitalit Pediatrik-Kirurgjik Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, do të takohet nesër me një delegacion të Emirateve të Bashkuara Arabe. Vizita
Jahjaga: Kosova, shembull për për paranadalimin e ekstremizmit fetar Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka pritur sot gjeneral John Allen, i Dërguar Special Presidencial në Koalicionin
Maloku: Jahjaga, Mustafa dhe Hyseni të japin sqarime për Kumanovën Eksperti i çështjeve të sigurisë Naim Maloku shprehet se, për çështjen e Kumanovës duhet të debatohet në Kuvend si dhe t
Jahjaga: Serbia të ndalë financimin e strukturave ilegale Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga është shprehur se Serbia duhet të ndalojë mbështetjen e strukturave ilegale në Kos
Jahjaga mendon edhe për trupin, ja fotot në palestër (FOTO LAJM) Atifete Jahjaga kujdeset që në daljet publike të jetë në formë dhe e kuruar. Indeksonline ka siguruar disa foto ku sh
Jahjaga: Hetim të besueshëm dhe transparent për Kumanovën Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, kërkon hetim transparent mbi ngjarjen tragjike të Kumanovës. Reagi
Apeli i Jahjagës: Zbatoni ligjin dhe largohuni nga dhuna Ka reaguar edhe Presidentja e Kosovës për ngjarjet e sotme në Kumanovë duke u shprehur se është e shqetësuar me zhvillim
Thaçi mund të sfidohet nga Jahjaga për president Kandidati i vetëm për presidenti i koalicionit qeverisës, PDK-LDK, Hashim Thaçi, mund të sfidohet nga presidentja e tani
Jahjaga dekoron me medaljen "Nëna Terezë", donatoren e spitalit Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dekoron sheiken Fatima Bint Mubarak, të Emirateve të Bashkuara Arab
Jahjaga: Paqe vetëm pas gjetjes së të humburve në luftë Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, në fjalën e saj në Ditën e të Pagjeturve deklaroi se në vendin tonë nuk mund të
Emiratet, 22 milion euro për Klinikën Pediatrike-Kirurgjike në Prishtinë Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe përfaqësuesi i Shkëlqesisë së Saj, Sheikës Fatima bint Mubarak,
Jahjaga-Haradinaj flasin për veteranët Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga zhvilloi një takim me kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës
Jahjaga: Emërimi i prokurorit pa ndikime politike Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ka theksuar faktin se ajo për katër vite që ka qëndruar në këtë poz
Lumezi në pritje të vendimit nga presidenca Aleksandër Lumezi është një emër i cili është nominuar për postin e kryeprokurorit të Shtetit, i cili ka dyzet e dy ditë