999 rezultate për

presidentja

Jahjaga flet për dialog, por nuk flet për arrestimin e Albin Kurtit Presidentja Atifete Jahjaga ka kërkuar nga partitë politike të rikthehen në tavolinën e dialogut dhe të gjejnë zgjidhje
Presidentja, Kryeministri e Kryeparlamentari po heshtin për ngjarjet e djeshme Ngjarjet e djeshme kanë ngjallë reagime të shumta nga të pothuajse të gjithë. Por ka dikush që po hesht për krejt ato çk
Emri i Peticionit është "Kosova Republikë e Pavarur" Nga Albulena Haxhiu - Të hënën më 23 nëntor, Opozita e Bashkuar, dorëzoi peticionin e me 205.254 nënshkrimeve tek Presid
Blindohet Zagrebi, por jo për Jahjagën (FOTO LAJM) Ka nisur sot në Zagreb takimi rajonal i liderëve të shteteve të Europës Jugperëndimore, i cili organizohet nga president
Nis Samiti i Zagrebit, merr pjese edhe Jahjaga Ka nisur në Zagreb takimi rajonal i liderëve të shteteve të Europës Jugperëndimore. Procesi Brdo-Brioni organizohet nga
Boldrini: Italia mbështet Shqipërinë në rrugën e BE-së Presidentja e Dhomës së Deputetëve të Italisë, Laura Boldrini, ka pritur në takim Kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Il
Konjufca: Nuk mund të ulemi me presidenten Partitë opozitare nuk kanë pranuar të ulen në tryezë me Jahjagen dhe përfaqësuesit e koalicionit PDK-LDK. Deputeti i Vet
Peticioni i opozitës mbërrin tek Presidentja Peticioni i tre partive opozitare të Kosovës mbërrin në presidencë. Pjesë e tij janë nënshkrimet e mbledhura për të kund
Opozita dërgon peticionin te presidentja Shefat e grupeve parlamentare të tri partive, Vetëvendosjes, AAK-së dhe Nismës pritet që ditën e sotme ti dërgojnë një p
Nesër Ditë Zie në Kosovë në nder të viktimave të Parisit Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga në shenjë solidarizimi me me popullin francez ka vendosur që ditën e nesërme ta s
Presidentja "feston" Halloween-in me fëmijët (VIDEO) Presidentja Atifete Jahjaga është bashkuar festës së një grupi fëmijësh, të cilët të veshur me maska e rroba, kishin dal
Jahjaga: Rruga për në BE kalon nga Vjena ​Në ceremoninë e hapjes së Forumit Ekonomik Kosovar- Austriak morën pjesë presidentja Atifete Jahjaga dhe presiden
Jahjaga do ti drejtohet Kushtetueses për marrëveshjet me Serbinë e Malin e Zi Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka thënë se, do t’i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për marrëveshjet e kontestuara
Presidentja thërret në takim liderët partiakë Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, pas takimit të zhvilluar me kryeministrin Isa Mustafa dhe kryetarin e Kuvendit Ka
Pacolli: Qeveria, presidentja dhe opozita në rrugë të gabuar Ish presidenti dhe zv/kryeministri i vendit, Behgjet Pacolli, shprehet se Qeveria e Isa Mustafës, Presidentja Atifete Ja
Situata në vend, Ambasadori amerikan takohet me presidenten Jahjaga Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie dhe presidentja Atifete Jahjaga kanë nisur par
Jahjaga thirrje politikës: Rinisni dialogun, shmangni dhunën në rrugë Presidentja, Atifete Jahjaga, iu beri thirrje liderëve poltikë në vend që të rinisin dialogun politik për të shmangur dh
Jahjaga-Reichel flasin për agjendën evropiane të Kosovës Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga takon të dërguarin e posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin, Ernst Reichel, ku ka di
Kërcimi i presidentes argjentinase, hit në internet (VIDEO) Presidentja e Argjentinës, Cristina Kircher gjatë një mitingu elektoral, në krah të kandidatit Daniel Sciolielektoral. D
AAK: Presidentja të mos i hedhë benzinë zjarrit Pas ngjarjeve të sotshme sot në Kuvendin e Kosovës ka reaguar edhe e para e shtetit duke thënë se pozita dhe opozita i k