999 rezultate për

presidentja

Inaugurohet busti i Nënë Terezës në Pallatin Presidencial të Maltës Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe Presidentja e Maltës, Marie Louise Coleiro Preca, gjatë ditës s
Jahjaga nesër nënshkruan marrëveshjen për ekstradim me SHBA-të Zyra e Presidentes ka bërë të ditur se Kosova dhe SHBA nesër do të nënshkruajnë marrëveshjen për ekstradim. President
Jahjaga në Maltë për të inaugurua monumentin e Nënë Terezës Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ndodhet për një vizitë zyrtare në Maltë për të inauguruar monumentin për Nënë Ter
Jahjaga takon Bidenin, falënderon SHBA-të për përkrahjen Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga u prit sot në Shtëpinë e Bardhë nga nënpresidenti, Joseph Biden.
Jahjaga pret Princin Charles në aeroport Presidentja në ikje e Kosovës Atifete Jahjaga, ka dalë në aeroportin e Prishtinës për ti uruar mirëseardhje Princit Char
Jahjaga në Jordani, takon Mbretin Abdullah II Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga zhvilloi një takim me Mbretin Abdullah II të Mbretërisë Hashemitë të Jordanisë pë
Jahjaga: Sulmi me molotov akt vandal Presidentja Atifete Jahjaga shpreh shqetësimin e saj për veprime të tilla të vandalizmit ndaj pronës publike dhe private
Haradinaj kundër Demarkacionit: Nuk mund të mbikëqyret nga kjo Qeveri Kryetari i AAK’së Ramush Haradianaj në llogarinë e tij në Facebook ka reaguar lidhur me finalizimin e idesë për krijimin
Presidentja Jahjaga kthehet në Kosovë Presidentja në ikje e Kosovës, Atifete Jahjaga lajmërohet se sapo ka mbërritur në Kosovë. Jahjaga në këto momente ësh
O’Connell urim për të shpërblyerit nga presidentja Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka shprehur urime për individët dhe organizatat që u shpërblyen nga pre
Fjalimi i fundit si presidente: Kosova një demokraci ende e papërfunduar dhe e sfiduar Presidentja Atifete Jahjaga, po merr pjese në ceremoninë e organizuar për nder të 8 vjetorit të Pavarësisë, ku u shpreh
FSK dhe Policia nisin Paradën e Pavarësisë (FOTO LAJM) Pjestarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe të Policisë kanë mbërritur në sheshin ku edhe do të parakalohet në nder të
Presidentja e Maltës "zbukuron" rrugët edhe me flamuj të Kosovës (FOTO LAJM) Nesër presidentja e Maltës, Marie Louise Colerio Preca, viziton Kosovën. Me këtë rast, presidentja e vendit, Atifete Jah
Haradinaj nuk e donte Veselin në takim Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga në takimin me liderët Mustafa, Thaçi e Haradinaj, kishte ftuar edhe kryetarin e Ku
Presidentja nesër me dyer të mbyllura Takimi i shumë përfolur i presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga, do të nis nesër në orën 9:00. “Presidentja e Repub
Çaushi: Pjesëmarrja e Haradinajt te presidentja, flirtim me Mustafën e Thaçin Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, për dallim nga bashkëpartiaku i tij Frashër Krasniqi, nuk është treg
Haradinaj i thotë "PO" Jahjagës Kryetari i partisë Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vendosur që të marrë pjesë në takimin e ftuar
Çollaku jep këshilla për liderët politikë: Shkoni në dialog te Presidentja Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku ka publikuar një shkrim duke këshilluar liderët politikë të Kosovës që ti
Ambasadorët i SHBA-ve dhe BE-së, pjesë e takimeve te Jahjaga Ambasadori i SHBA-ve, Greg Delawie do të marrë pjesë në takimin e së hënës të thirrur nga Presidentja Atifete Jahjaga.
AAK shkon tek Presidentja, Vetëvendosje jo Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vendosur të merr pjesë në takimin e liderëve të thirrur nga Presidentja e Kosovës, A