999 rezultate për

presidentja

Zv/presidentja Parlamentit Europian: Ju lutem mos e prekni Vjosën Zëvendëspresidentja e Parlamentit Europian, Ulrike Lunacek, një adhuruese e natyrës shqiptare është nga lobueset me të f
Rama në Zvicër, Leuthard: Zbatoni Reformën në Drejtësi! Shqipëria dhe Zvicra angazhohen për të çuar përpara marrëdhëniet dhe zgjeruar fushat e bashkëpunimit. Ky angazhim u konf
Arrestohet presidentja e rrëzuar e Koresë së Jugut Ish-presidentja e Koresë së Jugut, Park Geun-hye, e cila muaj më parë është rrëzuar nga presidenca nga një vendim i Gjyk
Ish-presidentja argjentinase shpallet fajtore për korrupsion, ja sa miliona euro iu konfiskuan Ish-presidentja e Argjentinës, Cristina Fernandez de Kirchner është shpallur fajtore pasi akuzohet për korrupsion. Një g
Presidentja e Kroacisë kërkon falje publike që shpërndau çokollatat nga Serbia Në përvjetorin e fillimit të konfliktit në Dubrovnik mes agresorëve serbë dhe forcave mbrojtëse kroate, Presidentja Koli
Thaçi pritet me nderime të larta në Maltë (FOTO LAJM) Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur sot nga presidentja e Maltës, Marie Louise Coleiro Preca, në Pallatin P
Pas miliona protestuesve, presidentja koreane e gatshme të japë dorëheqjen Miliona koreanë kanë protestuar në mënyrë paqësore duke kërkuar dorëheqjen e presidentes së Koresë së Jugut, Park Geun-h
Zgjidhet presidentja e parë grua në Estoni Parlamenti i Estonisë, për herë të parë, ka zgjedhur një grua në postin e presidentes. 46-vjeçarja Kersti Kaljulaid,
Zgjedhjet në Kroaci/ Presidentja kroate kapet duke fotografuar fletëvotimin (VIDEO) Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviç, është kapur duke kryer një gjest që për votuesit e zakonshëm nuk është
Brazil/ Shkarkohet presidentja e vendit Dilema Roussef Senati Brazilian voton shkarkimin e presidentes Dilma Rousseff duke e gjetur fajtore për manipulimin. Vendimi u mor s
Ish-presidentja Jahjaga pastron Kosovën (FOTO LAJM) Edhe ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga i është bashkuar sot iniciativës “Ta pastrojmë Kosovën”. Jahjaga së b
Në avionin e aksidentuar nuk ndodhej Atifete Jahjaga UPDATE - Ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka demantuar lajmin se ajo ndodhej në aeroplanin që doli nga pista në
Presidentja Rousseff rrit “dozën e kërcënimeve” Presidentja e Brazilit, Dilma Rousseff ka paralajmëruar se mund t’i kërkojë bllokut amerikano-jugor të tregtisë të pezul
Ymeri konfirmon përçarjen e opozitës Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri ka thënë se rrugët e partive opozitare tashmë janë ndarë. Ai tha se shka
Presidentja e Kroacisë i premton mbështetje dhe bashkëpunim Thaçit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas ceremonisë së inaugurimit, ka pritur në takim bilateral Presidenten e Kroacisë,
Jahjaga i dorëzon Kushtetutën presidentit të ri Hashim Thaçi (VIDEO) Fillon ceremonia e inagurimit të Hashim Tahçit si President. Në këtë ceremoni presidenti i ri Thaçi dhe ish-presidentja
Erdhi me të bardha, iku me të zeza (FOTO LAJM) 5 vjet me pare, ku Atifete Jahjaga betohej si presidente e Republikes se Kosoves, ishte e veshur me te bardha, por sot k
Jahjaga-Mogherinin, flasin për bisedimet Kosovë-Serbi Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga është pritur në Bruksel në selinë e Bashkimit Evropian nga Përfaqës
VV: Harta e Murat Mehës e 1998-ës dëshmon drejtësinë e kauzës së opozitës (FOTO LAJM) Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti konferencë për media për ta komentuar vendimin e komisionit ad hic për demarkacionin me Mal
Veseli: Presidentja Jahjaga na lë një trashëgimi shumë të çmuar Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli ka bërë vizitë lamtumirëse te Presidentja në shkuarje, Atifete Jahjaga. Veseli, Jahjagën