999 rezultate për

presidentja

Është quajtur si presidentja më "seksi", shikoni si feston ajo për Kroacinë (VIDEO) Kroacia mbrëmjen e djeshme arriti të kualifikohej në fazën e gjysmëfinalistëvce të Botërorit pasi mundi Rusinë me anë të
Presidentja e Kroacisë përqafon heronjtë e kualifikimit (FOTO LAJM) Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic, ishte sot në Moskë për të ndjekur ndeshjen Kroaci - Danimarkë, e vlefs
Ra nga kategoria, presidentja shkrin ekipin Ndryshime thelbësore priten tek ekipi i Domosdovës për sezonin e ri. Pas rënies në Kategorinë e Tretë dhe dështimit
Maqedonia pret për vizitë presidenten kroate Presidentja e Republikës së Kroacisë Kolinda Grabar-Kitaroviq, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maq
Jahjaga dje festoi ditëlindjen, gjejeni sa vjeç i mbushi Ish- Presidentja e Kosovës ishte ajo e cila shkroi histori duke u shpallur presidentja e parë femër e Republikës së Koso
Presidentja e Kroacisë: Shesheli të dënohet me burg për shkeljen e flamurit kroat Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviç, deklaroi sot se me skandalin e liderit të Partisë Radikale serbe, Vojislla
Presidentja e Lituanisë para Trump-it flet për Kosovën Presidentja e Lituanisë, Dalia Grybauskaitė ka përmendur Kosovën të martën mbrëma, në konferencën e përbashkët me p
Presidentja Jahjaga themelon fondacion Ish Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, shihet të jetë mjaftë e angazhuar – sidomos me vizita jashtë vendit. Pas
Vuçiç: Nuk jam çetnik Presidenti serb Aleksandar Vuçiç deklaroi sot në Zagreb se “nuk e tronditin protestat” kundër vizitës së tij në Kroaci,
Ish-Presidentja Jahjaga drejt divorcit Për ish – Presidenten Jahjaga shumë shpesh është thënë se statusi i saj martesor është “its complicated”, nëse përdorim
Ish-presidentja e Kosovës merr vendimin drastik, ndahet nga bashkëshorti Ish-presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, duket se është drejt divorcit dhe për këtë i ka nisur edhe proceduarat. Pa
Michelle Obama do të jetë Presidentja e ardhshme e Amerikës? (FOTO LAJM) Profesori i juridikut i cili i ka dhënë mësim Obamës në Harvard ka thënë se Michelle Obama "duhet të jetë Presidente".
Njihuni me Presidenten më seksi në botë, kaq pranë Shqipërisë Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, nuk është vetëm e njohur në politikë, por si një ndër liderët më seksi
Madridi: Procesi i pavarësisë së Katalonjës një falsitet Procesi i për shkëputje i Katalonjës ishte një episod pebesie kundrejt vetë katalanasve dhe një falsitet, sepse promovue
Presidentja e Kroacisë "provokon" serbët (FOTO LAJM) Marrëdhëniet ndërmjet Serbisë dhe Kroacisë janë në nivelin më të ulët viteve të fundit. Beogradi është "i mërzitur"
Presidentja e Kroacisë: Shumë ujë do të rrjedhë në Danub para se të jemi miq me Serbinë Vukovari shënon 26-vjetorin e rënies në duart e agresorit serb. Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitarovic, duke f
Presidentja kroate, kuqezi në inaugurimin e Vuçiçit (FOTO LAJM) Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është takuar në Beograd me presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviç. A
Ish-presidentja kryen të drejtën e saj si qytetare Atifete Jahjaga obligimin e saj si qytetare e kreu në sallen 1 Tetori në Prishtinë Ish-presidentja e Kosovës, Atifete
Jahjaga: Autoritetet e Serbisë me mendësi të viteve ‘90 Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ëshët shprehur se Serbia e ka shkelur rëndë Marrëveshjen e Brukselit për vi
Presidentja e Kroacisë, për transformimin e FSK-së në bazë të kushtetutës President i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë pjesë gjatë ditës së sotme në vizitë zyrtare në Kroaci. Aty është pritur