999 rezultate për

presidentit

PS mbledh firmat për shkarkimin e Metës, për rrëzimin e Presidentit duhen 94 vota nga Parlamenti Partia Socialiste ka nisur të mbledhë firmat e deputetëve për të dërguar për votim në kuvend shkarkimin e Presidentit Il
Peza: Pse Ilir Meta e humbi të drejtën për të qëndruar në zyrën e Presidentit! Nga Alfred Peza Zgjedhjet “do të zhvillohen më 30 Qershor do apo sdo Saliu, Ilir, Luli dhe Monika”,- tha Kryemin
Vendimi i Presidentit Meta, jehonë në mediat ndërkombëtare (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta shfuqizoi pasditen e sotme dekretin për datën e zgjedhjeve 30 qershor 2019. Përmes një deklarate
Çfarë ndodh pas vendimit të Presidentit? Ish-kreu i KQZ: Dekreti zbatohet Ish-kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kristaq Kume, në një intervistë për News 24, ka komentuar se çfarë ndod
Gazetat e Presidentit serb : MI6 po i përgjon Vuçiçin, Daçiçin dhe politikanë serbë në Kosovë Tabloidi serb “Alo”, i cili është një instrument në duart e Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq shkruan se agjentët
Rrëfimi i presidentit të Romës, del me letër publike "Më vjen keq për gabimet që kam bërë, një nga këto rezultoi shumë i rëndë në nivel sportiv. Ishte pa diskutim një nga ga
Serbët: Turp i qoftë presidentit të UEFA-s, po lobon për Kosovën (FOTO LAJM) Mediat serbe e kanë konsideruar si të turpshëm veprimin e fundit të presidentit të UEFA-s, Alexander Ceferin, i cili të
Reagim i fortë i presidentit të UEFA: Kush nuk e pranon Kosovën përjashtohet nga garat Aleksander Ceferin ka lëshuar një mesazh të fortë për shtetet që nuk pranojnë të luajnë me Kosovën në vendin e tyre.
Topi i nxori "të palarat"?, Berisha reagon për herë të parë ndaj ish-presidentit Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur për herë të parë akuzave të Bamir Topit, të bëra përmes librit të tij t
Kriza politike, ambasadori britanik i shkon në zyrë Presidentit Meta Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman ka zhvilluar një takim me Presidentin e Republikës, Ilir Meta.
Rrëfimi i presidentit të marrë peng (VIDEO) Ishte një kapitull dramatik, pak i njohur, i luftës në Bosnje në vitet 1990: rrëmbimi e presidentit Alija Izetbegoviq.
Rrëfimi i ish-Presidentit: Në '97 e gjeta Berishën të struktur dhe me lot në sy Ish presidenti Bamir Topi ka rrëfyer në librin e tij botuar së fundmi sesi e gjeti Sali Berishën në vitin 1997, kohë në
PASURIA/ Një krahasim mes Presidentit të Maqedonisë dhe të pangopurve që drejtojnë Shqipërinë Presidenti i Maqedonisë së Veriut do të jetë Stevo Pendarovski. Profesori dhe administratori i cili ka mbajtur poste
Cili do të jetë fati i Presidentit Hashim Thaçi? Shkruan: Idriz Morina Pasi Samiti i Berlinit varrosi projektin serbo-rus, për copëtimin e Kosovës, që nga Hashim Thaç
Kontrollohet shtëpia e ish-presidentit, e pabesueshme shuma që gjendet Policia dhe prokuroria po vazhdojnë me hetime ndaj ish-presidentit sudanez, Omar Al Bashid. Në kontrollën e fundit bë
Djali i ish-Presidentit heq dorë nga shtetësia shqiptare Djali i ish-presidentit Bujar Nishani, ka hequr dorë nga shtetësia shqiptare. Sipas botimit në Fletoren Zyrtare, Ers
Kazakistani i vendos kryeqytetit emrin presidentit që u dorëhoq Autoritetet në Kazakistan ia kanë ndërruar emrin kryeqytetit të këtij vendi, Astanas. Tash e tutje, ky kryeqytet do të q
Sherri në Fushë-Krujë, goditet djali i presidentit Halili (VIDEO) Momente tensioni në stadiumi "Redi Maloku" në fund të ndeshjes mes Kastriotit dhe Tiranës. Siç raportohet nga Fushë-K
Tangoja e Ilir Metës dhe heshtja e Presidentit! Nga Alfred Peza Ka kaluar plot një javë tashmë, nga e enjtja e javës së kaluar kur më 21 shkurt 2019, opozita jonë Pa
Shtohet miqësia Erdogan-Putin, vizita në Moskë e presidentit turk Zëdhënësi presidencial i Turqisë, Ibrahim Kalin, ka njoftuar se presidenti, Recep Tayyip, Erdogan, do të kryejë një vizi