999 rezultate për

presidentit

Skandali i ndeshjeve në Austri, ish-lojtari i dënuar akuza ndaj presidentit të Skënderbeut, tregon të vërtetën e trukimeve “A keni kohë për një kafe? Doja të flisja pak me ju”. Kështu e nis artikullin media austriake “Krone”, e cila sjell për
Vodhi fondet për të varfrit duke blerë stoli, gruaja e presidentit dënohet me 58 vite burg Një gjykatë në Honduras ka dënuar ish-zonjën e para Rosa Elena Bonilla me 58 vjet burg. Bonilla, 52 vjeç, u shpall fajto
Bashkëjetesë me modelen e “Playboy”, rrëfehet mbesa e ish-presidentit Nishani (FOTO LAJM) Modelja nga Durrësi, Beniada Nishani, ka një karrierë të bukur në Itali, ndërkohë që ka tërhequr vëmendjen e fotografëve
Gjykata Kushtetuese, KED kërkesë Presidentit dhe Kuvendit të Shqipërisë Këshilli i Emërimeve në Drejtës ka vendosur t’i kërkojë Kuvendit të Shqipërisë dhe Presidentit të Republikës që të shpal
Si plasi "lufta" pas arrestimit të ish-presidentit në vendin ku ka shkuar Donald Lu (VIDEO) Forcat Speciale të Policisë së Kirgistanit kanë vënë në pranga ish-Presidentin Almazbek Atambaev, pas përplasjeve të dhu
Familja e ish-presidentit Kennedy e mallkuar, vdes anëtarja e 15-të Ka ndërruar jetë pas një mbidoze droge, Saoirse Kennedy Hill, mbesa 22-vjeçare e vëllait të presidentit, Robert Kennedy.
Letra e Presidentit, ambasadorët e OSBE marrin vendim për Shqipërinë Tirana do të presë në fund të muajit tetor Konferencën Mesdhetare të OSBE-së, me 57 vendet anëtare dhe me pjesëmarrjen e
Vrasja e presidentit të Çamërisë, çfarë thonë mediat greke (FOTO LAJM) Ditën e djeshme në media u raportua se i vetëshpalluri President i CCamërisë Festim Lato, është vrarë në Holandë. Lajmin
Festimi i Presidentit Meta me tifozët e Celtic publikohet nga mediat prestigjoze botërore (FOTO LAJM) Video e Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta duke festuar me tifozët e Celtic para sfidës së Champions League në Sarajev
Vazhdon "beteja" Rama-Meta në rrjetet sociale, është radha e Presidentit Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta vazhdojnë “luftën” mes tyre në rrjetet sociale. Rama i është përgjigju
Ish- gazetari i Firences merr postin e presidentit në Parlamentit Europian Ligjvënësi socialist Europian, David Sassoli u zgjodh president i parlamentit Europian për dy vjet e gjysmë. 63 vjeça
Meta e ftoi në takim, Rama i përgjigjet për herë të dytë Presidentit Pasi refuzoi publikisht takimin ditën e nesërme në Presidencë, kryeministri i është drejtuar me një tjetër mesazh Ilir M
Vajza e ish- presidentit paguan 1 miliar euro në këmbim të lirisë Vajza e ish-presidentit të Uzbekistanit, Islam Karimov, për një periudhë i shumë pushtetshëm përpara se të humbiste priv
Ish-kryetari i KQZ-së tregon se Kolegji Zgjedhur është i pafuqishëm për të shqyrtuar Dekretin e Presidentit Ish-kryetari i KQZ Kristaq Kume ka reaguar lidhur e situatën politike në vend dhe vendimin e Presidentit Ilir Meta për t
Nisja e procedurave për shkarkimin e Metës, flet këshilltari i Presidentit Bledar Dervishi, këshilltar ligjor i Presidentit të Republikës Ilir Meta ka qenë sonte në "A show" në News24 për të folu
Negociatat/ Deklarata e presidentit të Maqedonisë, Rama: U sqaruam Kryeministri Edi Rama nga nga Pusteci në Pogradec, ku ndodhej në takimin elektoral për prezantimin e kandidatit të PS-së
Spiropali: Ç' dekredimi i presidentit akt prej burri shteti (VIDEO) Ministrja e Shtetit për Marrëdhenit me parlamentin ka zgjedhur në këtë seancë plenare, të vijë me vargjet e Fan Nolit pë
Hajdari: Më vjen të qesh me shqiponjën e presidentit, akt patriotik i shëmtuar Rudina Hajdari e quajti qesharake bërjen e shqiponjës pas zhdekretimtit të zgjedhjeve nga presidenti Ilir Meta. "Bër
PS mbledh firmat për shkarkimin e Metës, për rrëzimin e Presidentit duhen 94 vota nga Parlamenti Partia Socialiste ka nisur të mbledhë firmat e deputetëve për të dërguar për votim në kuvend shkarkimin e Presidentit Il
Peza: Pse Ilir Meta e humbi të drejtën për të qëndruar në zyrën e Presidentit! Nga Alfred Peza Zgjedhjet “do të zhvillohen më 30 Qershor do apo sdo Saliu, Ilir, Luli dhe Monika”,- tha Kryemin