999 rezultate për

presidentit

Vrasja e "presidentit të Çamërisë", policia holandeze i rikthehet hetimeve Policia holandeze i është rikthyer hetimeve për vrasjen e shqiptarit 43-vjeçar, Festim Lato, i njohur ndryshe dhe si “pr
Me 97 vota kundër, maxhoranca rrëzon dekretin e Presidentit për Kodin Zgjedhor Maxhoranca në Kuvendin e Shqipërisë ka rrëzuar me 97 vota kundër ligjin për disa ndryshime në Kodin Zgjedhor. Dekreti
Vendosi të jap dorëheqjen nga posti i presidentit të Barcelonës, ja fjalët e Bartomeut Në mbledhjen e fundit si president i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu tregoi vendimet e fundit që klubi ka marrë përpara
"Lufta" AAK-LDK për postin e Presidentit, vjen reagimi nga VV Çështja e zgjedhjes së presidenti ka “çarë” në masë të madhe koalicionin mes LDK-së dhe AAK. Deputetja e kësaj partie
Tension te Barcelona, futbollistët refuzojnë propozimin e presidentit Situatë aspak e mirë te Barcelona. Trajneri Koeman është i fokusuar te sfida e mbrëmjes me Celta Vigon në transfertë, te
Rama kërcënon Metën: Pjesmarrja e presidentit në zgjedhje është krim zgjedhor! Kryeministri Edi Rama ju përgjigj deklaratës së presidentit Ilir Meta, i cili shkroi në Facebook se autorët e krimeve zg
Djali i presidentit Trump ka qenë i infektuar me koronavirus Barron Trump, djali i presidentit amerikan, Donald Trump, ka qenë i infektuar me koronavirus, njofyoi nëna e tij – Zonja
Vjosa Osmani e gatshme për postin e presidentit nëse Thaçit i konfirmohen aktakuzat (VIDEO) Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, në emisionin Desku në KTV ka thënë se nuk do të ketë krizë institucionale nëse presi
INTERVISTA/ Rrëfimi ndryshe i vajzës së presidentit, Refik Halili (VIDEO) Gold Halili, vajza e presidentit të Tiranës, Refik Halili në një intervistë për "Rtsh Sport" ka folur për Tiranën, mbësh
Në LDK diskutohet mundësia që PDK-së t’i ofrohet posti i presidentit dhe dy ministri (VIDEO) Lidhja Demokratike është duke e përgatitur terrenin që të mos e lërë me ushtrues detyre postin e presidentit, nëse presi
Dënohet me 18 vite burg kritiku i presidentit kinez Kritiku i presidentit kinez Manjati Ren Zhiqian është dënuar me 18 vite burg si dhe është gjobitur me 618,000 dollarë pa
Bartomeu-Messi, zbulohet kërkesa e pabesueshme e presidentit të Barçës Barcelona mund të kalojë disa ditë të tjera të zjarrta dhe protagonisti mund të jetë akoma Leo Messi. Në ditët e ardh
Ngrihen dy grupe pune për ndryshimet në Kodin Zgjedhor dhe Ligjin e Presidentit Kuvendi ka ngritur dy grupe punë që do të diskutojnë lidhur me ndryshimet në Kodin Zgjedhor si dhe për ligjin e presiden
Nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi në prezencën e presidentit Trump Kosova dhe Serbia sapo nënshkruan marrëveshjen ndërmjet dy vendeve. Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka nënshkruar p
Të gjithë e duan Leon, tifozët e Napolit i kërkojnë presidentit ta transferojë Messin (VIDEO) Njëherë bënë mrekullinë, kishin në shtëpinë e tyre njeri prej më të mirëve në histori, Diego Armando Maradona. Tani,
AAK e vensosur për pozitën e presidentit: Partnerët të merren vesh deri në mars Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) pretendon që shtetin duhet ta udhëheqë lideri i kësaj partie, ish-kryeministri Ra
BARCELONA/ Dorëzohet mocioni i mosbesimit kundër presidentit Bartomeu dhe bordit të drejtorëve Kandidati për president të Barcelonës, Jordi Farre, ka njoftuar se sot në mëngjes e ka dorëzuar mocionin e mosbesimit ku
Haradinajt pritet ti shtohet konkurrenca, LDK po mendon për postin e presidentit Më takimin se së hënës, ku do të takohen liderët e partive të koalicionit qeverisës, pritet të diskutohet edhe posti i p
Porositë e Enverit: Haxhi Lleshi do t'i dërgojë një notë proteste presidentit egjiptian për flotën sovjetike Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të P
Haradinaj e thotë troç: Pse e dua postin e presidentit Ish-kryeministri i Kosovës njëherësh kryetari i AAK, Ramush Haradinaj, ka folur për kandidaturën e tij për president të