999 rezultate për

presidentit

Akuzohet për pastrim parash, 5 vite burg për vajzën e ish-presidentit rumun Vjza e ish presidentit rumun,Traian Basescu, Ioana Basescu, u dënua me pesë vjet burg për përfshirjen e saj në pastrim p
Arrestimi i ish-presidentit Bartomeu, reagon Barcelona Policia katalunase, "Los Mossos D’Esqueadra" ka konfirmuar arrestimet në klubin e Barcelonës. Arsyeja e arrestimeve i
Moszgjedhja e presidentit do të prodhonte krizën më të thellë kushtetuese Zgjedhjet e 14 shkurtit nuk kanë prodhuar një situatë krejtësisht të qartë për zgjedhjen e presidentit të ri të Kosovës.
Kjo nuk kishte ndodhur, qeni i presidentit të klubit futet në fushë dhe ndërpret ndeshjen Një moment epik u regjistrua në ndeshjen e kampionatit zviceran, Zyrih-Sion, që përfundoi në barazim 1-1. Në minutën
Shembet me tritol kazinoja e famshme e ish-Presidentit Donald Trump (VIDEO) Hoteli i famshëm “Trump Plaza” në Atlantic City është shkatërruar ditën e djeshme, duke i dhënë fund një historie gati 4
Zbulohen dy arsyet kryesore: Pse Haradinaj e pranon koalicionin me VV edhe pa postin e Presidentit? Analisti politik, Gurakuq Kuçi, përmes një postimi në facebook ka treguar dy arsyet kryesore, që sipas tij bëjnë që Alea
Zgjedhjet në Kosovë, ekspertja: Në lojë janë disa çështje, më shumë se posti i presidentit Valeska Esch, zëvendësdrejtore e Institutit Aspen në Berlin, shpjegon për DW pritshmëritë nga zgjedhjet e Kosovës. De
Koronavirusi i merr jetën ish presidentit të Tiranës Ndahet nga jeta, Metush Seferi, ish-presidenti i Tiranës në vitet ’90. Mësohet se 70-vjeçari ka humbur betejën me Koron
Mbesa e ish-presidentit Nishani: Më shkruajnë futbollistë të martuar, kush më pëlqen (FOTO LAJM) E lindur në Durrës në vitin 1991, ku jetoi vetëm dy vite pas zhvendosjes së familjes në Itali, 30­ vjeçarja Beniada Nish
Halili infektohet me Covid-19, kjo është gjendja shëndetësore e presidentit të Tiranës Një lajm aspak i mirë ka ardhur këtë mëngjes në kampin e Tiranës. Presidenti Refik Halili ka dalë pozitiv në testin e bë
Administrata e Presidentit Biden nis lëvizjet, plani për politikën e jashtme Administrata e Presidentit të ri të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, po e eliminon dallimin tradicional mes politikës s
Senati merr zyrtarisht akuzën ndaj ish-presidentit Trump Senati i Shteteve të Bashkuara ka marrë zyrtarisht akuzën e ngritur kundër ish-Presidenti Donald Trump, i vetmi presiden
Publikohet fotoja e rrallë e Presidentit Rugova Një fotografi e rrallë është publikuar në prag të 15 vjetorit të vdekjes së Presidenti Ibrahim Rugova, raporton Express.
Ndahet nga i dashuri pas 6 muajsh, mbesa e ish-presidentit i kthehet pozave provokuese (FOTO LAJM) Modelja bukuroshe Beniada Nishani, mbesa e ish-presidentit Bujar Nishani, është ndarë nga i dashuri italian, vetëm 6-mua
FBI në alarm, zbulon planet e rrezikshme në prag të inaugurimit të presidentit Biden FBI në alarm, zbulon planet e rrezikshme në prag të inaugurimit FBI-ja paralajmëron se ekzistojnë plane për protesta të
Dy ministrat e rinj betohen para presidentit Meta Pasi morën miratimin nga parlamenti i Shqipërisë, dy anëtarët më të rinj të kabinetit qeveritar, Ministrja për Evropën d
Përparim Kalo betohet sot përpara Presidentit, Kushtetuesja gati Përparim Kalo, anëtari i gjashtë i emëruar i Gjykatës Kushtetuese, do të betohet sot përpara Presidentit të Republikës.
Ramush Haradinaj do vetëm postin e presidentit Ministrja e Jashtme në detyrë, Meliza Haradinaj Stublla, ka thënë se kryetari i subjektit që ajo i takon nuk ka hequr do
Hoti: Janari është vonë për zgjedhjen e presidentit Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, u bëri thirrje partive politike që të dakordohen sa më shpejt për çështjen e pres
Mori të njëjtën kurë si vetë Trumpi, avokati i presidentit mposht koronavirusin Avokati personal i presidentit amerikan Donald Trump, Rudy Giuliani ka arritur të mposhtë koronavirusin dhe po bëhet gat