999 rezultate për

presidentin

Çfarë nuk pa në takim, Rama zbulon detajet nga takimi me Macron (FOTO LAJM) Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama udhëtoi drejt Parisit ku zhvilloi një takim me presidentin Francez, Macron. Me
Haradinaj nuk e toleron Thaçin, shkon në Samitin e Sofjes Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar se nesër do të udhëtojë bashkë me presidentin Hashim Thaçi dhe zëvendëskryemi
Presidenti Macron do të presë të martën Ramën në Francë Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një takim me presidentin francez Emanuel Macron. Mësohet se takimi do të zhvill
Merkel fton Presidentin e Kosovës në Berlin Kancelarja Gjermane Angela Merkel ka ftuar në Gjermani presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. KA qenë vetë Thaci që më
Vuçiç dorëzohet, Kosovën ia kalon Putinit Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar pasi ka shkuar në Moskë se do të flasë me Presidentin e Serbisë
Limaj shikon nga afër El Clasicon, takohet me presidentin e Barcelonës Kryetari i Nismës Socialdemokrate dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj me ftesë të presidentit të Barcelonës
Ranieri kundërshton presidentin e Nantesit: Më shkarko po deshe Gjatë javës së kaluar u tensionua marrëdhënia e Ranieritme Presidentin e klubit, Waldemar Kita, kur trajneri humbi darkë
FIFA nuk tregon mëshirë për Presidentin e Federatës braziliane të futbollit, dënohet përjetësisht Komisioni i Etikës në FIFA nuk ka ndërmnd ta tolerojë dhe si pasojë e ka dënuar përjetësisht presidentin e federatës bra
Zyrtare, PSG dhe Emery ndalojnë bashkpunimin Unay Emery nuk do të të jetë më pjesë e PSG duke filluar që nga fundi i sezonit. Ka qenë vetë tekniku ku bashkë me pr
Veliaj në Verona, takon homologun Sboarina dhe Presidentin e Venetos Pas bashkëpunimit të suksesshëm në fushën e pastrimit të qytetit, Bashkia e Tiranës dhe ajo e Veronës do të konkretizojn
Hyri me armë në fushë, Federata dënon rëndë presidentin dhe klubin Federata greke e futbolli ka marrë vendimin për ngjarjet që ndodhën në ndeshjen mes POAK-ut dhe AEK-ut. Federata ka skua
Egjipti zgjedh presidentin Zgjedhjet presidenciale në Egjipt kanë nisur. Një fitore e qartë e pushtetmbajtësit al-Sisi është thuajse e sigurtë. Për
Pas takimit në Bruksel, këto janë kërkesat që duhet ti plotësoj Kosova Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini u takua në Bruksel me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe president
Tjetër skandal nga Trump, zbulohet lidhja me modelen e njohur (FOTO LAJM) Një modele e PLAYBOY ka thyer heshtjen e saj dhe pretendon se ka pasur një marrëdhënie me Presidentin e SHBA-së Donald T
Koxias në Shkup nuk do ta takojë presidentin Ivanov Shefi i diplomacisë greke Nikos Koxias sot dhe nesër do të ketë takime me kolegun e tij nga Maqedonia Nikolla Dimitrov,
Trajanov fton presidentin Ivanov të dekretojë Ligjin për përdorimin e gjuhëve Kryetari i Lidhjes Demokratike, Pavle Trajanov, ftoi presidentin Gjorgje Ivanov që të dekretojë Ligjin për përdorimin e
Talat Xhaferi ka disa fjalë për presidentin maqedonas I pari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, po e sheh si punë të kryer, së paku sa i përket procedurave parlamentare
Presidenti i PSG gjobitet me 18 milionë euro nga gjykata e Egjiptit Problemet nuk kanë fund për për presidentin e PSG, Nasser Al-Khelaifin. Pronari i klubit francez, që po mundohet të
Turqia paralajmëron Presidentin grek: Shmang deklaratat që shkaktojnë tension Ministria e Jashtme turke ka reaguar ashpër përmes zëdhënësit të saj lidhur me deklaratat e Presidentit grek, Prokopis P
Putin tregon aftësitë në futboll, luan me presidentin e FIFA-s (VIDEO) Presidenti rus Vladimir Putin ka shfaqur aftësitë e tij në futboll në një video promocionale të FIFA-s, në prag të Kampi