999 rezultate për

presidentin

Thaçi takon homologun malazez, asnjë fjalë për territorin e falur Në kuadër të pjesëmarrjes së tij në Konferencën e Sigurisë në Munih, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka pasur takim ed
Rama e kaloi natën në shtëpinë e Hashim Thaçit Atmosferë e relaksuar duket të ketë qenë kjo e të dielës mbrëma, për krerët e koalicionit PANA, bashkë me presidentin e
Gjyha shqipe dhe Traktati i Prespës "tërbojnë" presidentin Ivanov Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov thotë se koalicioni qeveritar LSDM-BDI, që e konsideron veten pro-evropian, tregoi mb
Pse nuk e shkarkon Presidentin Meta? Përgjigjet Rama Kreu i Qeverisë Edi Rama ka folur me tonë shumë të forta kundër Presidentit Meta dhe vendimit të tij për të mos dekretua
"Nuk ka fuqi në botë të shantazhojë Presidentin", Meta i kthehet ashpër Ramës Presidenti i Republikës Ilir Meta ka ashpërsuar tonet ndaj Edi Ramës, përmes një statusi në Facebook. Meta duke fol
Shumica e deputetëve nuk e përfillin presidentin, ju flet karrikeve Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, u është drejtuar sot me një fjalim deputetëve të Kuvendit të Kosovës, ndërkaq të pran
Zyrtare/ Kosova dhe Serbia do të nënshkruajnë marrëveshjen në zyrën e Trump Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi i është drejtuar sot deputetëve të Kuvendit të Kosovës rreth të arriturave 2018 të
FIFA me dorë të hekurt, pezullon presidentin e Federatës së Futbollit të Afganistanit FIFA ka pezulluar përkohësisht presidentin e Federatës së Futbollit të Afganistanit (AFF) Keramudin Karim, pasi akuzohet
Trump edhe në varrim le nam, si sillet me Obamën dhe Bill Clinton (VIDEO) Gjatë cermonisë mortore për ish-presidentin e SHBA-së, Geroge H.W Bush, për herë të parë pas vitit 2017, janë takuar sy
Foto që po përlot botën, qeni i George HW Bush pranë arkivolit (FOTO LAJM) Labradori i artë, që ndihmonte presidentin e ndjerë George HW Bush, është fotografuar teksa qëndron pranë arkivolit të t
Përfundon në mister takimi Hahn-Vuçiç Komisioneri Evropian për Zgjerimin e Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, para arritjes në Kosovë, është takuar me preside
Thaçi takohet me Bushin, merr një këshillë nga ai Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon vizitën zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po zhvillon takime
Gazeta austriake: Shqipëria rrezikon shumë nga afrimiteti Rama-Erdogan Shqipëria aktualisht e nxjerr një pjesë të konsiderueshme të GDP nga droga; strongmani socialist i Tiranës Edi Rama ësht
Sherr me presidentin, mesfushori shqiptar përjashtohet nga ekipi grek Mesfushori shqiptar, Astrit Ajdareviç, i cili është pjesë e klubit të AEK-ut në Greqi, duket se nga janari do të duhet t
Rakiq shkon në Beograd për të marrë urdhëra nga Vuçiçi Presidenti i Listës Srspska, Goran Rakiq, ka treguar se nesër do të udhëtojë drejt Beogradit për t’u takuar me president
SHBA zbardh takimin Thaçi-Pompeo: Kanë hallin e Serbisë që të mos dëmtohet Zyra për Media e Departamentit Amerikan të Shtetit ka dhënë detaje nga takimi i djeshëm zyrtar i Sekretarit të Shtetit t
A u shkel Kushtetuta? Çfarë i kërkoi Sandër Lleshi Presidentit Meta (FOTO LAJM) Konflikti mes presidentit Meta dhe kryeminsitrit Rama, për dekretimin e Sandër Lleshajt si ministër i Brendshëm ka vazhd
Dhimbje dhe lot, Leicester kujton ish-presidentin Vichai (FOTO LAJM) Sot u zhvillua ndeshja e parë në stadiumin e Leicesterit pas tragjedisë së datës 27 tetor ku pronari i “Dhelprave” humbi
Mbappe “çmonton” presidentin e PSG Sulmuesi i skuadrës së Paris Saint Germain, Kylian Mbappe është lojtari i dytë më i shtrenjtë në botë pas Neymar me një
Zbardhet takimi, çfarë diskutuan kokë më kokë Rama e Meta Pas takimit të mbajtur ditën e sotme në Presidencë mes Ilir Metës e Kryeministrit Rama, e para që ka reaguar ka qenë Kry