999 rezultate për

presidenteve

Historiku i presidentëve postkomunistë, nga Alia deri tek Nishani (VIDEO) Qe nga viti 1991 e deri me sot Shqipëria postkomuniste është drejtuar nga 5 presidente qe nga Ramiz Alia e deri te Bamir
Ivanon nuk do të nderojë Nikoliq Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, nuk do të marrë pjesë në inaugurimin e presidentit të ri të Republ
Situata politike takon treshen e presidentëve Kreu i shtetit Bamir Topi ka pritur sot i dy ish presidentet, Alfred Moisiu dhe Rexhep Meidani. Mesazhi Topit ishte : Ul
Sarkozy-Merkel, marrëveshje për Greqinë Gjermania e Franca pak orë para fillimit të samitit të krerëve të Eurozonës, kanë arritur në një pozicion të përbashkët
Ohër, dita e dytë e takimit të presidentëve Në Ohër zhvillohet dita e dytë e takimit rajonal të presidentëve të Maqedonisë, Shqipërisë, Kosovës dhe Malit të Zi. Në
Mbahet konferenca e presidenteve në Ohër Presidenti i Shqipërisë, i Maqedonisë, i Kosovës dhe ai i Malit të Zi do të takohen sot në Ohër me rastin e konferencës
Kokat e presidentëve të SHBA-së në Rushmore Katër kokat e presidentëve Uashington, Linkoln, Xhefferson, dhe Rusvelt u skalitën në malin Rushmore nga Gutzon Borglum.
Ja kush është "xhelati" i presidentëve në Kosovë Enver Hasani po bëhet figura qëndrore në Kosovë në pak muaj. Si drejtuesi i Gjykatës Kushtetuese, ai së bashku me gjyqta
Si jane pergjuar skandalet seksuale te presidenteve Një prostitutë e infiltruar, metoda e lehtë për të fituar Luftën e Ftohtë Duke gjykua
Miqesite e presidenteve amerikane Një prej miqësive mes një presidenti amerikan dhe një kryeministri britanik që ka pasur më
Sllovenia pret pjesemarrjen e presidenteve te Serbise dhe të Kosoves Sllovenia bëri të ditur se kryeministrat e Sllovenisë dhe të Kroacisë do të takohen nes&eu
Ivanovi i dyti per nga pasuria mes presidenteve nga ish-Jugosllavia Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov është në vendin e dytë sipas pasurisë që e pos
Mesiqi paralajmeron takimin e presidenteve rajonale ne Prizren Presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiq, duket se do t’i japë fund mandatit të tij me një takim t&e