999 rezultate për

presidenteve

Historia e Shtëpisë së Bardhë Më 13 tetor të vitit 1792, presidenti George Washington vendosi në mënyrë ceremoniale gurin e parë në themelin e ndërtes
Njihuni me "berberin e presidentëve", italiani i famshëm në SHBA (VIDEO) Prej më shumë se 50 vjetësh një berber në Uashington ushtron profesionin e tij duke u bërë disi një legjendë. Popullarit
Tre ish-presidentë shqiptarë në një fotografi E rrallë dhe e bukur, tre ish-presidentët shqiptarë, Rexhep Mejdani, Alfred Mojsiu e Fatmir Sejdiu po pinë kafe së bashk
Fortesa e Napoleonit, aty ku presidentëve francezë iu shkelet privatësia Në historinë e saj të gjatë, Fortesa mesjetare Bregancon ka shërbyer si një kështjellë për të zmbrapsur piratët plaçkitë
Arifi: Marrëveshja e presidentëve është produkt i raportit të Bulliqit Avni Arifin, anëtar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës e ka komentuar marrëveshjen e arritur mes partive politike për d
Demarkacioni sot në Kuvend, kaq vota duhen Kuvendi i Kosovës sot në orën 11:00 do të mbajë seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite është Projektligji për ratifi
Qeveria shpreson t’i bëjë votat për demarkacion deri të enjten Qeveria e Kosovës ia ka përcjellë Kuvendit të “modifikuar” Projektligjin për Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi,
Qeveria shpreson t’i bëjë votat për demarkacion deri të enjten Qeveria e Kosovës ia ka përcjellë Kuvendit të “modifikuar” Projektligjin për Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi,
Diferenca mes Trump dhe 5 presidentëve të tjerë në një foto (FOTO LAJM) Reputacioni i tmerrshëm i presidentit amerikan, Donald Trump kur vjen fjala tek femrat tashmë dihet. Një vit nga fito
KE publikon agjendën e takimit Thaçi-Vuçiç Faqja zyrtare e Komisionit Evropian ka publikuar agjendën e takimit që sot po zhvillohet në Bruksel mes dy presidentes,
Daçic kërkon që dialogu me Prishtinën të bëhet në nivelin e presidentëve Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçic, njëherësh ministër i jashtëm, ka deklaruar sot se pret që dialogu ndërmjet Serbisë
Përplasja e dy presidentëve në Slloveni, ja çfarë i tha Vuçiç-Thaçit Samiti midis krerëve të rajonit që u mbajt në Bërdo Brinjo u karakterizua me një përplasje që u cilësua si më e ashpra n
Pamje nga takimi ku ndodhi përplasja mes presidentëve shqiptarë dhe atyre sllavë (VIDEO) Në Slloveni ka nisur Samiti i Brdo Brionit me liderët e rajonit. Ky takim i ka ulur në një tavolinë, presidentin e Koso
"Duel" në Slloveni: Presidentët shqiptarë Thaçi-Nishani kundër presidentëve sllavë Vuçic-Ivanov Takimi i presidentëve në Brdo Brion të Sllovenisë nuk ka kaluar në qetësi. Presidenti serb, Aleksandar Vuçic ëshët s
8 Thëniet e famshme të presidentëve amerikane Gjatë ceremonisë presidenciale, pas betimit dhe marrjes së detyrës si kre i shtetit, presidentët amerikanë mbajnë një fj
Ja thëniet e famshme të 45 presidentëve të SHBA-ve "Dy ditët më të lumtura të jetës sime kanë qenë: e para kur mora detyrën e presidentit dhe e dyta kur e lashë atë detyrë
Ja sa është rroga e presidentëve më të fuqishëm në botë Keni menduar ndonjëherë se sa mund të jetë rroga e presidentit të Amerikës? Nëse po, sot kemi një përgjigje të detajuar.
FAKTE / Të pathënat e presidentëve të SHBA, nga tradhëtitë tek Donald Trump Mund të duken vërtetë të çuditshme këto fakte nga jeta e presidentëve që kanë qeverisur SHBA-të, por po ju ftojmë të lex
Nipi i dy ish-presidentëve: George Bush mund të votojë Klintonin Në prag të zgjedhjeve presidenciale të SHBA-ve, nipi i ish-presidentit George W. Bush deklaroi se xhaxhai i tij nu do të
Historitë e dashurisë së presidentëve amerikanë Ne jemi mësuar ti shohim presidentët dhe zonjat e tyre si dy njerëz të rritur të zgjuar por harrojmë se ato dikur kanë q