999 rezultate për

prese

Kryeministri malazez jep shpresë se një ditë do të zgjidhet demarkacioni Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, ka qëndruar sot në Kosovë me ftesë të kryeministri të Republikës së Kosovës
Mjekët nuk i dhanë shpresë për shkak të anoreksisë, surprizon 22-vjeçarja (FOTO LAJM) Një 22-vjeçare, të cilës mjekët i kishin dhënë pak shpresa për mbijetesë për shkak të anoreksisë duke qenë se ajo peshon
Gjimshiti, një sezon fantastik që i jep shpresë edhe Shqipërisë itet e fundit kombëtarja shqiptare ka humbur pak nga pak liderët që e çuan në Euro 2016 dhe skuadra është varfëruar në c
Hahn jep shpresë: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë brenda afatit Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e nego
Trajneri i Dortmund sheh pak shpresë për fitimin e titullit Bayern Mynih vijon të kryesojë renditjen e Bundesliga me 1 pikë më shumë se Borussia Dortmund pas javës së 30-të. Të
Ka shpresë, mjekët zbulojnë dobësitë e qelizave kancerogjene Shkencëtarët kanë zbërthyer kancerin në copë të vogla duke gjetur disa “pika të dobëta” të tij, dhe kjo me shumë mundësi
Mesha e New-Yorkut është shpresë për katedralen e Notre Dame Skena e shkatërrimit nga zjarri të Notre Dame’it historik natën e mbëmshme sjellin kujtime të atyre që kujtojnë zjarrin
Deputetit të Kosovës vazhdon t'i rritet mjekra, nuk guxon ta presë (FOTO LAJM) Deputeti i Kuvendit të Kosovës Labinot Tahiri vazhdon ta mbajë premtimin për rritjen e mjekrës dhe flokët deri në libera
Qeriqi aplikon për vizë pune, do të presë rreth dy vite që të largohet Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Veteranëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi, ka njoftuar se ka aplikuar pë
"Një surprizë për mbretëreshën e zemrës" (VIDEO) Në këto kohë lajmesh të trishta, historia e Luftarit ngjan si “rast i izoluar”. Por ja që martesat e lumtura ekzistojnë
Jepet një shpresë për liberalizimin e vizave Institucionet e Kosovës i kanë plotësuar të gjitha kushtet për të fituar liberalizimin e vizave, mirëpo ky proces tash e
Gjyqi në CAS ka shpresë për Skënderbeun Rikthehet shpresa për Skënderbeun. Burime pranë klubit korçar bëjnë me dije se është ngjallur optimizmi si kurrë më parë
“Rama ik”, fermerët e pashpresë nisin protestat Duket se prodhimi vendas është një qorrkak të pashpresë. Fermerët e Devollit kanë protestuar ditën e sotme për prodhi
Gjukanoviq: Dialogu Kosovë-Serbi ka shpresë Pas takimit në Bruksel me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, presidenti malazez Milo Gjukanoviq u sh
Pochetino: Kemi shpresë dhe ne për të fituar Ligën e Kampioneve Tottenhami hodhi një hap të sigurtë drejt çerekfianaleve të Ligës së Kampioneve teksa mposhti në ndeshjen e parë Borussi
Një Kosovë e pashpresë, pasi siguron të ardhmen i riu lëshon patriotizëm Edhe një person tjetër ka lënë Kosovën për të gjetur një jetë më të mirë në emigracion. Është ky, Valon Aliu, që para
U rikthye në jetë pas një aksidenti, dashuria e bashkëshortes e mbajti gjallë Dashuria, sakrificat dhe vështirësitë ishin në qëndër të historisë së fundit që mbylli puntatën e programit “Dua të të b
E rëndë, për rezultatin e një analize duhet të presësh 6 muaj në QKUK Në Klinikën e Gastroenterologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës pacientët presin më shumë se gjashtë muaj p
Deputetja e PDK-së shuan shpresën e vetme: S'ka liberalizim edhe këtë vit Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, ka thënë se qytetarët e Kosovës nuk pritet që as sivjet të lëvizin lirshëm nëpër
Ish e dashura e Sala ka shpresë për gjetjen e tij Ish e dashura e Emiliano Salas, e cila një muaj më parë pati akuzuar mafian në futboll për zhdukjen e futbollistit, ësht