999 rezultate për

prese

Pamjet e fundit nga Australia po ngjallin shpresë në zemrat e gjithë botës (FOTO LAJM) Midis zjarreve vdekjeprurëse Australiane janë heronjtë që po hidhen për të shpëtuar jetë. Zjarrëfikësit po punojnë p
Thaçi plot shpresë: Kosova dhe Shqipëria shumë shpejt do të kenë një hapësirë pa kufij Presidenti Hashim Thaçi, është shprehur se Kosova dhe Shqipëria shumë shpejt do të kenë një të ardhme të përbashkët pa k
"Air Albania" gati të presë një tjetër super ndeshje të Superligës Stadiumi i ri kombëtar do të presë një tjetër sfidë interesante brenda janarit. Pas ndeshjes kualifikuese të Kombëtar
Doktori mbush me shpresë Zaniolon: Do jetë gati për EURO 2020 Mesfushori i Romës, Nicolo Zaniolo, kaloi me sukses ditën e hënë operacionin në gju. Italiani u dëmtua në minutën e 36-t
Një tjetër shpresë? Vetëvendosja i bën ofertë të re LDK-së Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar mbrëmë vonë ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musata
Arteta i jep shpresë Xhakës Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ka lënë të kuptohet se Granit Xhaka mund të bëhet kapiten i skuadrës sërish, pasi që
VV ka shpresë për një koalicion me LDK: Do të krijojmë qeverinë e re sa më parë Lëvizja Vetëvendosje duket se është e vendosur për të arritur marrëveshjen me LDK. Në një njoftim për mediat, partia e A
Shpresë për Luftëtarin, mposht në shtëpi Skendërbeun Luftëtari ia ka dalë të marrë një fitore tejet të rëndësishme ditën e sotme teksa ka mposhtur në shtëpi Skënderbeun me r
29 vite nga themelimi i PD, Basha: Jemi partia e shpresës Kryedemokrati Lulzim Basha ka kujtuar sot 29 vjetorin e Partisë Demokratike. Basha shkruan se në 29 vite kjo parti ia
"Në emër të shpresës", Era Rusi dhe Ylli Baka i dedikojnë këngë tragjedisë së 26 nëntorit (VIDEO) Këngëtarja shqiptare Era Rusi së fundmi ka publikuar këngën e re që i ka dedikuar tragjedisë së 26 nëntorit. Këngëtar
Kurti: Qytetarët votuan për ndryshim, ta ndërtojmë këtë shpresë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se dy muaj për parë qytetarët e Kosovës kanë votuar për ndryshim
Albana Osmani bën një bilanc të vitit: Ik e mos u kthe më! (FOTO LAJM) Tërmeti i 26 nëntorit ka lënë gjurmë tek çdokush, por me kalimin e ditëve të gjithë po përpiqen ta lënë pas atë moment t
Humbi djalin dhe bashkëshortin, historia e dhimbshme e Shpresës që në 26 nëntor mbeti edhe pa shtëpi E mbytur në lot, në dëshpërim për dhimbjen dhe goditjet që vazhdimisht jeta i ka dhënë. Shpresa Gjeci humbi disa vite më
DETAJE/ Sa ditë do të presë Milani për 'PO-në' e Ibrahimovicit? Zlatan Ibrahimovic ka konfirmuar rikthimin në Itali. Në media po përflitet rikthimi i bujshëm i suedezit tek Milani,
PAMJET/ Pak minuta përpara se të jepte jetë Klement Çupi (VIDEO) Forcat e kërkim shpëtimit e kishin shumë të vështirë pa mjete të specializuara të shpëtonin Klementin. Në orët e pasd
Presidenti Ilir Meta tregon si e përjetoi tërmetin 6.4 rihter: I pashpresë Presidenti Ilir Meta ka treguar këtë mbrëmje eksperiencën e tij personale kur Shqipërinë e goditi tërmeti 6.4 i shkallës
Rama: I kam shkruar letër presidentit Trump, jemi plot shpresë Kryeministri Edi Rama është takuar gjatë mbrëmjes së sotme me ambasadorë të huaj, për të folur në rreth situatës së kri
Ka shpresë, disa histori të jashtëzakonshme mbijetese pas tërmeteve Majin e vitit 2013 një grua u nxor nga rrënojat e një fabrike në Bangladesh, ku kishte qëndruar për 17 ditë. Punëtorët e
Ky shtet vendos të ndërpresë përdorimin e internetit, mësoni arsyen Ndërprerja e internetit në Iran ka hyrë në ditën e pestë. Qeveria vazhdon të kufizojë qasjen e qytetarëve në internet pë
Mjekët nuk i dhanë shpresë, përqafimi i vëllait binjak mban gjallë vogëlushin Foshnja lindi parakohe dhe mjekët nuk i dhanë asnjë shpresë për të jetuar, dhe ishin thuajse të bindur se do të vdiste.