999 rezultate për

prese

Profesoresha e Oksfordit jep shpresë: Jemi pranë vaksinës për koronavirusin Lajme të mira vijnë nga Universiteti i Oksfordit për prodhimin e një vaksie që mund të jete gati në shtator, sqaron prof
Ylli francez i Bayern Munchen i pashpresë për përfundimin e Champions Mbrojtësi anësor i Bayern Muchen, Lucas Hernandez beson se pëefundimi i Champions është i pamundur. Sipas Hernandez,
Pensioni duhet të presë, Buffon gati për të rinovuar kontratën Legjenda italiane, Gianluiggi Buffon nuk kë ndërmend të pensionohet. Ikona e futbollit italian, Buffon, po synon të v
Shpresë pas rekordit të zi, ulet sërish numri i viktimave në Spanjë Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Spanjë ka shënuar rënie për te treten dite radhazi, raporton BBC.spital spanje P
Shpresë për Shqipërinë, si u zgjerua sot harta e koronavirusit në vend Ka shkuar në 409 numri i të prekurve me koronavirus në vend. Rastet e reja, sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë dal
Prodhuan 100 valvula për respiratorë, dy laborantët e QSUT japin shpresë Jo vetëm shkencëtarët jashtë, edhe në Shqipëri të gjihë po përpiqen të japin kontributin e tyre në përballjen me pandemi
Shpresë për të gjithë! I moshuari 100-vjeçar mposht me sukses koronavirusin (FOTO LAJM) Një pacient 100-vjeçar është shëruar nga COVID-19. Në një spital në Portugali, mjekët i kanë festuar ditëlindjen e 1
Rama i ekzaltuar pas shifrave shpresëdhënëse të COVID-19 në Shqipëri: Ju dua shumë! Kryeministri Edi Rama u ka shprehur dashurinë shqiptarëve me postin e fundit në Facebook, i lumtur me shifrat e ulta të
Sot vetëm 6 raste të reja, ka shpresë në Shqipëri për luftën ndaj koronavirusit? Ka shkuar në 383 numri i personave të prekur me koronavirus në vendin tonë. Shifrat e reja janë bërë publike sot nga
Del Piero: Spektakli duhet të presë, por kjo Juve është për Champions Alesandro Del Piero ka vendosur që të mbushë disi me ngrohtësi zemrat e tifozëve të Juventusit, pas një muaji që Italia
Ka shpresë, 12 pacientë të tjerë fitojnë betejën Ministria e Shëndetësisë ka bërë përditësimin e situatës së COVID-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në total janë shë
Ulet ndjeshëm numri i viktimave, ka shpresë për Italinë Ditën e soymr Italia shënoi 525 të vdekur nga COVID-19, më e ulëta prej 19 marsit. Conte në një intervistë është shpr
Plani shpresëdhënës i Serie A: Kampionati mbyllet më 2 korrik Nëse Serie A do të rifillojë më 20 maj, plani është që sezoni të përfundojë më 2 korrik, duke luajtur në fillim ndeshjet
Pipero jep shpresë: Kur pritet të bjerë numri i të infektuarëve Mjeku infeksionist në QSUT, Pëllumb Pipero është shprehur në emisionin “Opinion” se koronavirusi pritet të arrijë pikun
Gjermania nuk do ''t' ia dijë'' për pandeminë, gati të presë 80 mijë punëtorë të tjerë Gjermania do të lejojë që punëtorët e huaj të hyjnë për të ndihmuar në korrjen e frutave dhe perimeve në ferma, njoftoi
A është kjo një shpresë? Të shërohesh përmes gjakut të pacientëve që fituan betejën ndaj COVID 19 Disa pacientë në Itali tashmë kanë marrë plazmën e pacientëve të kuruar nga koronavirusi, të cilët më pas zhvilluan anti
Shpresë për Italinë: Këto rajone do fitojnë të parat ''betejën'', kur do të zhduket plotësisht koronavirusi? Në Itali, epidemia e koronavirus gradualisht do të bjerë derisa të zhduket plotësisht. Kjo u zbulua nga një studim i dre
Shkencëtarët amerikanë japin shpresë, pretendohet se u gjet kura ndaj COVID 19 Një shkencëtar nga Kalifornia beson se ka gjetur një kurë antitrupash për të kuruar koronavirusin. “Ne jemi të lumtu
UEFA sot mban një video-konferencë, çfarë do të diskutohet? Drejtuesit që mendojnë planin për rifillimim e futbollit përmes krizës së paparë të Covid-19, tani po flasin për qershor
Shpresë për shqiptarët, edhe një 85 vjeçare fiton luftën ndaj COVID 19 Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetsisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në Facebook, bënë të ditur se nj