999 rezultate për

prese

Rama i gatshëm të presë Maqedoninë e Veriut për në konferencën e parë me BE Në takimin e sotëm me Këshillin e Stabilizim Asociimit në Bruksel ku ndër të tjera është diskutuar edhe integrimi në BE.
Greqia gati të presë turistët britanikë në maj Athina po konsideron rihapjen e kufijve të saj për britanikët që kërkojnë diellin grek para verës, duke shkuar kundër po
Më në fund ka shpresë, Hakan Calhanoglu pranë rinovimit me Milanit 1 milionë euro përfshirë edhe bonuset e ndajnë Milanin nga rinovimi me Hakan Calhanoglu. Pas shumë muajsh bisedime më në
"Grimca" shprese për Klopp, Jota rikthehet nga dëmtimi Buzëqesh Jurgen Klopp. Pas shumë lajmeve të këqija dhe ecurisë tejet negative të skuadrës në këtë sezon të Premier Leagu
Vuçiç për dialogun me Kosovën: Serbia në situatë pothuajse të pashpresë Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka folur për dialogun me Kosovën, ka thënë se situata për Serbinë është pothuajse e pas
Fitorja e Albin Kurtit, Fatos Lubonja: Shpresë për Shqipërinë Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin "Real Story" të Sokol Ballës në News24 ka komentuar fitoren e Albin Kurtit n
Kryemadhi thirrje qytetarëve: T'i japim fund qeverisë Rama! Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka nisur fushatën me vrull. Edhe këtë të enjte, me nje postim në rrjetin socia
Mesazhi i Bashës: Bashkë do të sjellim shpresë të re për Shqipërinë! Kryedemokrati Lulzim Basha e ka nisur këtë të martë me një mesazh për zgjedhjet e 25 prillit. Në rrjetet sociale Bash
KQZ i heq shpresën Vetëvendosjes: Votat që do të hidhen për Albin Kurtin nuk do të numërohen Sipas një sqarimi të Komisionit Qendror Zgjedhor, nëse votohen numrat e kandidatëve që nuk janë certifikuar, ato vota nu
Djaloshi që bëri bujë me fanellën e Messit: Ai s'bëri asgjë për ne, talibanët na kërcënuan (VIDEO) Historia e djalit nga Afganistani, Murtaza Ahmadi ka prekur shumë kë dhe ende nuk ka një fund të lumtur. Murtaza Ahma
Monika Kryemadhi: Shqiptarët janë më keq se 4 vite më parë Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një videomesazh thotë se sot shqiptarët janë më keq se 4 vite më parë, madje shu
Asnjë shpresë në Shqipëri! Largimi i të rinjve, më i larti në Europë Vit pas viti, fenomeni i emigracionit po merr përmasa alarmante dhe po përfshin segmente të shoqërisë me aftësi. Një ank
Meta bën deklaratën e fortë: Shqiptarët janë më të pashpresë se sirianët dhe afganët Presidenti Ilir Meta ka bërë një reagim në rrjetin social Facebook ku shkruan lidhur me numrin e shqiptarëve të larguar
Veliaj: Ja pse do të mbahet mend Basha, barsoletë brenda selisë blu Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka ironizuar kreun e PD, Lulzim Basha, për të cilin tha se e vetmja gjë që mbahet
KUPA/ Inter, Napoli dhe Juventusi synojnë çerekfinalen Milani u bë skuadra e parë italiane që siguroi kalimin në fazën çerekfinale të Kupës së Italisë, pasi mposhti Torinon me
Basha sulmon qeverinë: Koha t'u rikthejmë shpresën shqiptarëve (VIDEO) Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në facebook ka shpërndarë një video ku tregohen dështim
Vaksina, shpresë për bizneset turistike në Maqedoni Punonjësit e turizmit besojnë se pa të ashtuquajturat pasaporta të Kovidit ose kartat e vaksinimit, nuk do mund të imagj
Basha akuza Ramës: Dështoi në çdo sektor, ne do të sjellim shpresë (VIDEO) Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka shkatërruar ekonominë. Me një shënim në facebook,
Ka shpresë për Zaniolon, në janar rinis vrapin në fushë Nicolo Zaniolo nis të shohë dritë në fund të tunelit, sepse ekzaminimet e fundit mjekësore kanë konfirmuar se rikuperimi
Van Djik mbush me shpresë Liverpoolin (VIDEO) Van Dijk mbush me shpresa Liverpoolin për rikthimin e tij. Në ndeshjen e 10 tetorit të këtij viti mes Liverpool dhe E