999 rezultate për

pres

Bëhuni gati, shumë shpejt do të kemi një dasmë mbretërore Princesha Beatrice është fejuar ditën e sotme. Kjo do të thotë që së shpejti do të kemi një dasmë tjetër mbretërore.
Presidenti Meta tifoz i zjarrtë i klubit skocez Përveç kombëtares, Meta mbështet dhe skuadrën skoceze të Selltikut. Gjatë një vizite në Sarajevë gjatë kësaj vere, aty k
I doli në krah Kosovës në luftën me Serbinë, ndërron jetë ish-Presidenti i Francës Ish-presidenti i Francës, Jacques Chirac ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare. Chirac, i cili ishte kreu i shtetit
Marka 'Maqedoni', konflikte mes Athinës dhe Shkupit Nga Deutsche Welle Rreth tregut Kapani në qendër të Selanikut, është përqëndruar skena e gustatorëve të qytetit.
"Lufta" Ter Stegen-Neuer, presidenti i Bayernit kërcënon Gjermaninë Nëse nuk do të ishit në dijeni, ekziston një betejë e plotfuqishme për fanellën Nr.1 ​​të Gjermanisë tani.
Mitsotakis -Zaevit: Nuk do ta nënshkruaja kurrë Marrëveshjen e Prespës Kryeministri i ri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis takoi gjatë punimeve të Asamblesë së OKB-së në Neë York edhe kryeminist
Dëmtohet sërish, Valverde flet për gjendjen e Messit Barcelona u rikthye te fitorja por Lionel Messi me dëmtimin e tij prishi festën katalanasve. Argjentinasi luajti vetë
Pas zjarreve në Amazon, Presidenti i Brazilit sulmon mediat Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro, sulmoi mediat gjatë një fjalimi që mbajti në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve t
Të gjithë u impresionuan nga fjalimi i saj, Trump tallet me aktivisten (VIDEO) Presidenti Donald Trump postoi një deklaratë tallëse ndaj aktivistes 16-vjeçare e cila tërhoqi vëmendjen e gjithë botës
Thaçi kërkon njohjen e Kosovës nga Selia e Shenjtë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashk
Nuk ka qetësi për Shaqirin, dëmtohet sërish Nuk ka qetësi për Xherdan Shaqirin. Si mos mjaftonin hapësirat e pakta në formacionin e Liverpoolin, ai është dëmtuar së
Sinemati: Vetëm në Shqipëri ekipi që vjet luante për mbijetesë e quan veten pretendent për titull Gëzim Sinemati, opinionisti i njohur sportiv, mendon se klubet duhet të presin para se të vetëdeklarohen apo të pranojnë
Lobim për njohje në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme Kosova nuk është anëtare e Kombeve të Bashkuara dhe rrjedhimisht aktivitetet diplomatike në Nju Jork i shtrinë në aspekt
Dëmtohet godina e Ambasadës Gjermane: Shpresojmë ta kalojmë shpejt këtë tronditje dhe pasojat Ambasada Gjermane në Tiranë nuk ka mundur të shpëtojë pa u prekur nga tërmeti e gjithashtu në ambjentet e saj të brendsh
Dikush ka mërzitur Bleonën, Rozana Radi e gatshme: Ti bëjmë presion (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur Bleona Qereti është shumë aktive në rrjete sociale ku vazhdimisht poston foto dhe video nga përditsh
EMRAT/ Atentat me armë zjarri në Krujë: Humb jetën halla, plagoset nipi Mbrëmjen e kaluar rreth orës 23:50 në fshatin Zezë, Krujë janë plagosur me armë zjarri shtetasit Mariglen Haka, 27 vjeç
Paralajmëroi tërmet apokaliptik, rrjetet sociale ironizojnë profecinë e Metës (FOTO LAJM) Teska vendi është përfshirë nga një tërmet i fuqishëm, në rrjet nuk kanë munguar as memet të cilët kanë ironizuar deklar
Kishte paralajmëruar tërmete, reagon Meta Presidenti i Republikes Ilir Meta shpreh keqardhjen per termetin qe ka tronditur vendin tone e ne vecanti Qarkun e Durre
56 mijë euro vetëm bileta! Dalin shpenzimet e udhëtimeve të Metës Presidenca ka publikuar shpenzimet e Presidentit Ilir Meta gjatë periudhës janar 2018- qershor 2019 gjatë lëvizjeve të t
Thaçi udhëton për SHBA, merr pjesë në pritjen e Trump Presidenti Hashim Thaçi, sot është nisur për në SHBA, ku do të ketë takime zyrtare në Iowa dhe New York. Në Des Moine