999 rezultate për

pres

Të gjithë u impresionuan nga fjalimi i saj, Trump tallet me aktivisten (VIDEO) Presidenti Donald Trump postoi një deklaratë tallëse ndaj aktivistes 16-vjeçare e cila tërhoqi vëmendjen e gjithë botës
Thaçi kërkon njohjen e Kosovës nga Selia e Shenjtë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashk
Nuk ka qetësi për Shaqirin, dëmtohet sërish Nuk ka qetësi për Xherdan Shaqirin. Si mos mjaftonin hapësirat e pakta në formacionin e Liverpoolin, ai është dëmtuar së
Sinemati: Vetëm në Shqipëri ekipi që vjet luante për mbijetesë e quan veten pretendent për titull Gëzim Sinemati, opinionisti i njohur sportiv, mendon se klubet duhet të presin para se të vetëdeklarohen apo të pranojnë
Lobim për njohje në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme Kosova nuk është anëtare e Kombeve të Bashkuara dhe rrjedhimisht aktivitetet diplomatike në Nju Jork i shtrinë në aspekt
Dëmtohet godina e Ambasadës Gjermane: Shpresojmë ta kalojmë shpejt këtë tronditje dhe pasojat Ambasada Gjermane në Tiranë nuk ka mundur të shpëtojë pa u prekur nga tërmeti e gjithashtu në ambjentet e saj të brendsh
Dikush ka mërzitur Bleonën, Rozana Radi e gatshme: Ti bëjmë presion (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur Bleona Qereti është shumë aktive në rrjete sociale ku vazhdimisht poston foto dhe video nga përditsh
EMRAT/ Atentat me armë zjarri në Krujë: Humb jetën halla, plagoset nipi Mbrëmjen e kaluar rreth orës 23:50 në fshatin Zezë, Krujë janë plagosur me armë zjarri shtetasit Mariglen Haka, 27 vjeç
Paralajmëroi tërmet apokaliptik, rrjetet sociale ironizojnë profecinë e Metës (FOTO LAJM) Teska vendi është përfshirë nga një tërmet i fuqishëm, në rrjet nuk kanë munguar as memet të cilët kanë ironizuar deklar
Kishte paralajmëruar tërmete, reagon Meta Presidenti i Republikes Ilir Meta shpreh keqardhjen per termetin qe ka tronditur vendin tone e ne vecanti Qarkun e Durre
56 mijë euro vetëm bileta! Dalin shpenzimet e udhëtimeve të Metës Presidenca ka publikuar shpenzimet e Presidentit Ilir Meta gjatë periudhës janar 2018- qershor 2019 gjatë lëvizjeve të t
Thaçi udhëton për SHBA, merr pjesë në pritjen e Trump Presidenti Hashim Thaçi, sot është nisur për në SHBA, ku do të ketë takime zyrtare në Iowa dhe New York. Në Des Moine
Presidenti i Sheffield United mbron Bin Ladenin, fansat tërbohen në rrjet Abdullah bin Musa’ad zbulon se ka pranuar një huazim nga familja e Bin Laden gjatë një procesi gjyqësor me ish-partnerin
Presa vret punonjësin e minierës, policia jep detajet Një 47 vjeçar me detyrë magazinier në minierën e Spaçit në Mirditë është gjetur pa shenja jete nga kolegët. Ai është dë
Ministri i punëve të brendshme në Greqi: Nuk ndryshon Marrëveshja e Prespës Takis Teodorikakos, Ministri i punëve të brendshme në Greqi ka deklaruar se Marrëveshja e Prespës nuk ka kthim mbrapa, d
Do shkarkohet apo jo, Meta takon presidentin e Komisionit të Venecias Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot një takim me Presidentin e Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio.
Tifozët kërcënojnë presidentin e Serisë A Tri ndeshje dhe tri humbje për skuadrën e Sampdoria në kampionatin e Serisë A, që mbyll renditjen me 0 pikë. Situatë
Rrëfimi i presidentit të Bylisit, Kapllanaj: Si e Olayinkan Presidenti i Bylisit, Besnik Kapllanaj, është njeriu që ka zbuluar sulmuesin nigerian, Peter Olainka, që kur ky i fundit
Hyrja Shqipërisë në BE, presidenti i KE, Donald Tusk jep mesazhin e fortë në shqip Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka deklaruar se hyrja e Shqipërisë në BE është në interesin e të gjithë Ev
Meta paralajmëron një nismë të re e cila do të shpallet me 22 nëntor Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka paralajmëruar sot një nismë të re që siç bëri të ditur do të shpallet në 22 nëntor