999 rezultate për

pres

Qeveria merr vendimin, ndalohet peshkimi në liqenin e Ohrit dhe Prespës Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi ka miratuar një urdhër që ndalon peshkimin në Liqenin e Ohrit dhe
Rrëfehet Ronaldo: Njerëzit mezi presin që të gaboj, por jam i përgatitur Në një intervistë për "El Pais", Cristiano Ronaldo foli gjatë për disa nga pyetje provokuese që i bën gazetarët. I k
Meta apel gazetarëve: Denonconi hapur presionet dhe shantazhet Në Ditën Ndërkombëtar të Lirisë së Shtypit, presidenti Meta iu ka kërkuar gazetarëve në Shqipëri që të unifikohen në mën
Thaçi sulmon edhe BE-në Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi beson që Uashingtoni duhet të ketë rol në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë pasi që Ba
Trump: Erdhi koha t'i jepet fund Maduros Presidenti amerikan, Donald Trump, bëri thirrje sot që t’i jepet fund represionit brutal në Venezuelë ku presidenti Nico
Allegri: Çdo vit thuhet që duhet të largohem, por janë bërë 5 vite E ardhmja e Masimiliano Allegrit të Juventusi tashmë është bërë temë. Pas eleminimit nga Championsi e ardhmja e tij
Rama i paqartë në reagimin ndaj Haradinajt: E mbështes taksën por duhet të pezullohet Kryeministri Rama me anë të një shkrimi i ka reaguar Ramush Haradinajt i cili tha se i kishin bërë presin për taksën.
Pse në Venezuelë ka dy Presidentë Udhëheqësi i legjislaturës së Venezuelës, Juan Guaido, e shpalli veten president më 23 janar, një sfidë e drejtpërdrejtë
Haradinaj nxjerr konsullin jashtë: Shko merru me njerëzit që presin te dera (VIDEO) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka adresuar kritika të ashpra ndaj përfaqësisë diplomatike të Kosovës në Berli
Haradinaj: Rama dhe Thaçi më bënë presion para të gjithëve Kryeministri Ramush Haradinaj mbrëmë nuk ka folur në Berlin pas përfundimit të Samitit. Por, këtë ai e ka bërë në një in
Pendarovski: Do të jem, president për të gjithë Më 5 maj të dalim dhe ta zgjedhim presidentin e ardhshëm të shtetit për të cilin detyrë e parë dhe e fundit është të pun
Milan dhe Interi bëhen gati për stadiumin e ri, zbulohet sa shifra kolosale Vazhdojnë punimet, për momentin vetëm në teori, për stadiumin e ri të Milan-it dhe Inter-it. Sipas "Corriere dello S
Xhaka shpreson ende: Mund ta kapim vendin e 4 Arsenali është një hap larg katër pozitave të para të ligës elitare angleze që e dërgojnë në Ligën e Kampionëve. Gran
Rrëfehet ish-futbollisti i Skënderbeut: Në dhomat e zhvjeshjes na bëhej presion të humbnim ndeshjen Arnaud Guedj shfryn ndaj Shqipërisë dhe Skënderbeut. Kur kanë kaluar 3 muaj që nga largimi i tij, mesfushori 21-vjeçar u
Nuk hiqen vizat për Kosovën, s'ka negociata pë Shqipërinë: Si u ndëshkuan shqiptarët në Berlin Kur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, erdhi te Porta e Brandenburgut për të dhënë deklaratën pas samitit, gazetarët ki
Thaçi jep një lajm të keq për vizat nga Berlini Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur para gazetarëve të shumtë kosovarë e të huaj, pas përfundimit të Samitit pë
Shkrimi i Financial Times zbeh shpresat e shqiptarëve për integrimin evropian Gazeta e njohur, ‘Financial Times’ flet për një ‘dush të ftohtë’ ndaj shpresave të Ballkanit Perëndimor për anëtarësim t
Publikohet fotoja familjare e Samitit të Berlinit, si u radhitën liderët Pas përfundimit të takimit me liderët e Ballkanit Perëndimor, kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez E
Selimi shfaqet në Berlin pas Haradinajt Këshilltari i Kryeministrit Ramush Haradinaj, Sylejman Selimi është pjesë e delegacionit kosovar që po qëndron në Berlin
Vuçiç: Nuk besoj se do të zgjidhet diçka nga Samiti i Berlinit Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me përfaqësuesen e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe të Si