999 rezultate për

pres

PASURIA/ Një krahasim mes Presidentit të Maqedonisë dhe të pangopurve që drejtojnë Shqipërinë Presidenti i Maqedonisë së Veriut do të jetë Stevo Pendarovski. Profesori dhe administratori i cili ka mbajtur poste
15 mijë qytetarë presin nesër Papën në Maqedoninë e Veriut Mbi 15 mijë qytetarë nga i gjithë vendi, si dhe mysafirë të lartë, besimtarë dhe të huaj, kryesisht nga vendet fqinje pr
Presidenti i gjigantit të Seria A bën thirrjen e papritur ndaj UEFA-s Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka bërë thirrje që Liga e Kampionëve dhe Liga e Evropës të shfuqizohen, duk
PROFIL/ Kush është Presidenti i ri i Maqedonisë, Stevo Pendarovski Stevo Pendarovski, kandidati i LSDM-së, fitoi në raundin e dytë të zgjedhjeve përballë kandidates nga VMRO-DPMNE Gordana
Kush është presidenti i ri maqedonas që mori edhe votën e shqiptarëve Stevo Pendarovski është president i Maqedonisë së Veriut, sipas rezultateve të para zyrtare nga Komisioni Shtetëror Zgje
Cili do të jetë fati i Presidentit Hashim Thaçi? Shkruan: Idriz Morina Pasi Samiti i Berlinit varrosi projektin serbo-rus, për copëtimin e Kosovës, që nga Hashim Thaç
Zaev: Fituam presidentin e shtetit, dëshmuam se jemi të gatshëm për në Evropë "Vazhdojmë bashkë dhe me përgjegjësi përpara. Rruga është vërtetuar dhe betonuar me sukses. RMV me siguri vazhdon përpa
Zëdhënësi i LSDM-së: Pendarovski do të jetë president i shtetit "Kandidatit Stevo Pendarovski udhëheq me mbi 30 mijë vota kundrejt kundër kandidates Gordana Siljanovska. Presim që këto
Kiracovski: Pendarovski po udhëheq bindshëm Sekretari i përgjithshëm i LSDM-së dhe shef i shtabit zgjedhor, Aleksandar Kiracovski menjëherë pas mbylljes së kutive t
Presidencialet në Maqedoni, mbyllen qendrat e votimit dalin rezultatet e para Mbërrijnë dhe rezultatet e para nga faqja zyrtare e internetit të Komisioni Shtetëror Zgjedhor. Nga kutitë e para të
Nëse sot nuk zgjidhet presidenti atëherë një shqiptar ushtron detyrën e tij Në Maqedoni, vazhdon votimi për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, ku në garë janë dy kandidatë, Stevo Pendarov
Saint-Maximin thërret Milanin: Jam gati të luaj në një ekpi prestigjoz E ardhmja e Allan Saint-Maximin pritet të jetë të Milani. Vetë lojtari ka shprehur dëshirën për të veshur fanellën kuqez
Serbia dhe Rusia shpërndajnë Fake News kundër shqiptarëve Organizata nga Bosnja dhe Hercegovina, ‘Raskrinkavanje’ do ta lansoj një raport mbi mediat që shpërndajnë ‘Fake News’ në
Sot votat e shqiptarëve përcaktojnë presidentin e ardhshëm në Maqedoni Në Maqedoninë e Veriut sot do të zhvillohet balotazhi për zgjedhjen e presidentit të vendit ku në garë janë kandidati i
Ushqime kundër depresionit Shpesh ndodh të jemi të mbingarkuar, të lodhur dhe jo rrallë herë të rraskapitur! Humbasim motivimin, biem në monotoni d
Pas Vuçiçit edhe Thaçi shkon në Tiranë Më 8-9 maj 2019, Presidenti i Republikës, Ilir Meta organizon në Tiranë Samitin e radhës së Liderëve të Procesit të Brdo
De Ligt: Luftojmë për 3 trofe, kur fillon të ndiesh presionin duhet të fitosh Kapiteni i Ajax-it Matthijs de Ligt, ka deklaruar për mediat holandeze se të qënurit favorit për të kaluar në finalen e
Heshtje zgjedhore në Maqedoni, nesër votohet për Presidentin Fushata presidenciale për raundin e dytë i ka lënë vendin heshtjes zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, e çdo gjë është gat
Meta takon Erdoganin dhe flet për partneritet strategjik me Turqinë Presidenti i Republikës, Ilir Meta u prit në një takim të veçantë nga Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Duk
Qeveria merr vendimin, ndalohet peshkimi në liqenin e Ohrit dhe Prespës Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi ka miratuar një urdhër që ndalon peshkimin në Liqenin e Ohrit dhe