999 rezultate për

premier

Revolucioni i Realit vjen nga Premier League Që Reali i Madridit nuk është më në nivelin e vitit të shkuar kjo është e qartë si drita e diellit. Tashmë në objektivin
Çmendet Chelsea, i ofron dyfish më shumë pagë Dzekos Orë vendimtare për transferimin e Edin Dzekos te Chelsea në Premier League. Pas ngurrimit të momentit, sulmuesi boshnjak
Ndahen çmimet për fazën e parë të Premier Leagues (FOTO LAJM) Mohamed Salah është përzgjedhur si futbollisti më i mirë i fazës së parë të Premier Leagues për sezonin 2017/18. Ylli
Në 10 lojtarët më të paguar në Premier League, 5 janë të Unitedit Premier League mund të mos ketë grumbulluar suksese në Europë vitet e fundit por këtë sezon kryeson ligat si ajo me rrog
Kontrata e çmendur e Sanchezit, këta janë 10 lojtarët me pagë më të lartë në Premier League (FOTO LAJM) Transferimi i Alexis Sanchez tek Manchester United, përveçse ka bërë bujë të madhe në Angli, ka thyer edhe një rekord pë
STATISTIKË / Eden Hazard parakalon legjendën e Chelseat që ka shënuar dhe asistuar më shumë në EPL Chelsea fitoi dje me shifrat e pastra 4-0 kundër skuadrës së Brightoni në "Amex Stadium", ndeshje e vlefshme për javën e
Manchester City i rikthehet fitoreve në Premier League (VIDEO) Manchester City ka fituar bindshëm sot ndaj skuadrës së Rafa Benitez, Newcastle United me shifrat 3-1, ndeshje kjo e vle
Chelsea nuk resht në gjetjen e sulmuesit, shumë pranë belgut Antonio Conte është i etur për të nënshkruar këtë muaj me një sulmues me përvojën e duhur në Ligën Premier për të ndihmu
Slimani ka gati lamtumirën jo vetëm nga Leicester por dhe nga Premierë League Islam Slimani mund të nisë një aventurë të re larg Premier League. Sulmuesi është shumë pranë largimit nga skuadra e
Kryeson Premier League, këto janë skuadrat që përfitojnë më shumë nga të drejtat televizive (FOTO LAJM) Premier League është një ndër ligat më të forta dhe që përfiton më shumë nga të drejtat televizive, duke lënë mbrapa lig
Bournemouth përmbys Arsenalin, Top-çinjtë humbasin tri pikë të arta (VIDEO) Bournemouth ka surprizuar Arsenalin në "Vitality Stadium" duke e mposhtur 2-1 në javën e 23-të të Premier Leagues anglez
Candreva i shkel syrin Premier Leagues Candreva ka folur me elozhe për kampionatin anglez, në të cilin do të donte të luante. “Më pëlqen shumë Liga Premier,
Hazard vlerëson lëvizjen e Coutinhos Hazard ndjen se lëvizja e Coutinhos në Barcelonë dëmton Ligën Premier, pasi ishte ndër më të mirët e kampionatit. “Ës
Premier League vlerëson trajnerin dhe sulmuesin e muajit dhjetor Muaji dhjetor ka qenë i hatashëm në Ligën Premier, duke sjell shumë ndeshje interesante dhe rezultate të paparashikueshm
Mungon vetëm zyrtarizimi, por Arsenali po bëhet gati për Ançelottin Carlo Ancelotti do të jetë pasuesi i Arsene Wenger tek Arsenali. Kështu raportojnë mediat angleze dhe ato italiane. T
Lojtarët që kanë luajtur në Premier League duke mos e gjetur rrugën e rrjetës (FOTO LAJM) Disa futbollistë kanë pasur mundësinë të luajnë në Premierligë, por nuk kanë arritur të sënojnë asnjë gol edhe pse do të
FA zgjedh lojtarin e muajit dhjetër në Premier League Federata angleze e futbollit ka zgjedhur yllin e Liverpoolit, Mohamed Salah si më të mirin e muajit dhjetor të vitit 201
Zbuloni kush janë lojtarët që sulmohen më shumë me ndërhyrje të ashpra në Premierë League Jack Wilsher është lojtari që ka pësuar më shumë faulle në kampionatin anglez. Cristal Palasit ishte ekipi i cili de
Sulmuesit që kanë gabuar më së shumti në Premier League këtë sezon (FOTO LAJM) Alvaro Morata u kritikua shumë në ndeshjen ndaj Arsenalit për rastet e shumta që humbi përpara portës, që d.m.th nëse ai
Shikoni edhe njëherë momentin ku Kante e bllokoi aksionin e Arsenalit me një ndërhyrje fantastike (VIDEO) Arsenali dhe Chelsea barazuan mbrëmë në "Emirates Stadium" me shifrat 2-2, ndeshje e vlefshme për javën e 22-të në Premi