999 rezultate për

premier

Tony Blair, President i Premier League? Këto janë shanset e tij Ish-kryeministri britanik Tony Blair së fundmi duket se do të bëhet pjesë e botës së futbollit. Sipas asaj që raport
Liverpooli dhe Chelsea thyejnë rekordin 110 vjeçar Liverpooli dhe Chelsea vazhduan fillimin e tyre të përkryer në sezonin e Ligës Premier, pasi të shtunën së bashku kanë b
Sot u zhvillua java e 5 në Premier League, shikoni sa gola janë shënuar (FOTO LAJM) Sot në Premier League u zhvillua java e 5, duke luajtur 7 përballje. Liverpooli, Chelsea, Arsenal, Manchester City d
Hazard shkatërron i vetëm Cardiffin, Chelsea merr fitoren e pestë radhazi (VIDEO) Chelsea ka fituar sot ndaj Cardiff me shifrat e përgjithshme 4-1 në "Stamford Bridge", ndeshje e vlefshme për javën e 5
"Dorëzohet" Premier League, me VAR në fundjavë Sistemi VAR duket se ka pashtuar të gjithë botën e futbollit, duke filluar nga kompeticionet më të thjeshta e deri te Bo
Gary Neville i jep këshilla Kloppit se si të fitoj Premier Leaguen Analisti i “Sky Sport”, Gary Neville i ka dhënë një këshillë Liverpoolit. Ish-futbollisti i kombëtares angleze ka th
Agjentët "sundojnë" tregun e futbollistëve, Premier League u vendos kushte Roli i menaxherëve në futbollin e sotëm është rritur jashtëzakonisht shumë. Ata i lëvizin futbollistët e tyre në mënyrë
Lojtarit të Premier Leagues i vjedhin rrotat e makinës (FOTO LAJM) Edhe në civilizimin “mbretëror” anglez ka vagabondë, ose hajdutë të sendeve të çuditshme. Një ndër kronikat më humoristi
Ky trajner zgjidhet si më i miri i muajit në Premier League Watfordi këtë sezon ka bërë një paraqitje të mrekullueshme duke qënë në grupin elitar të Premier Leagues. Këtë filli
Jorginho: Premier League është e mrekullueshme Mesfushori i Chelsea Jorginho është duke shijuar jetën e tij në Premier League, por pranon se do të dëshironte që të kth
​VAR do të testohet në Premier League këtë sezon Federata e Futbollit të Anglisë ka arritur marrëveshje që VAR-i (Video Assistant Referee) të testohet në 15 ndeshje të P
Statistikë e frikshme, tifozët e Watford ëndërrojnë Premier Leaguen Watford është surpriza më e bukur e këtij fillim sezoni në Premier League. Skuadra e drejtuar nga 48-vjeçari spanjoll
Neymar parashikon se cila skuadër do të shpallet kampione në Premier League Ylli brazilian i PSG, Neymar Jr ka bërë parashikimet e tij për një nga kampionatet më të forta në botë, Premier League.
Ky është lojtari i muajit gusht në Premier League Në Premier League çmimi për lojtarin më të mirë të muajit është kthyer në një sfidë brenda ekipit. Dhe pas muajve të
Mposht Burnleyn në transfertë, Manchester United i rikthehet fitores në Premier League (VIDEO) Manchester United më në fund është rikthyer te fitorja në kampionat, pasi mposhti Burnleyn me rezultatin e pastër 0-2 në
Chelsean nuk ndal, merr fitoren e katërt radhazi në Premier League (VIDEO) Chelsea ka marrë një fitore të pastër në letër por shumë të vështirë në fushë ndaj Bournemouthit të shtunën. Ai që zh
Kështu mbyllen pjesët e para në 5 takime në Angli (FOTO LAJM) Java e katërt e Premier Leagues ka nisur me këmbë të mbarë për Liverpool që ka shkruar përsëri një fitore kësaj here kun
Këta janë 6 lojtarët me më shumë asistime në Premier League Në lojën e futbollit përveç golave, një gjë tjetër e rëndësishme janë edhe asistimet, pasi aty nis e gjithë zanafilla e
Guardiola: Pas “pushimeve” të shtatorit nis sezoni i vërtetë për City Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, beson se sezoni i vërtetë për skuadrën e tij, por edhe për rivalët e tjerë në
Rudina Magjistari jep lajmin e gëzueshëm për emisionin e saj Emisioni i pasdites "Rudina" është padyshim shumë i ndjekur dhe i pëlqyer nga publiku të cilët e kanë pritur me padurim