999 rezultate për

prekura

Tri motrat e prekura nga sëmundja ‘njeri-ujk’ Kjo është një nga sindromat më të rralla në botë, e cila prek 1 në 1 miliard njerëz. Por loja e fatit ka bërë që tre mot
Brazil, 6 të vdekur nga moti i keq Të paktën 6 persona kanë vdekur dhe mijëra të tjerë janë detyruar të shpërngulen nga shtëpitë e tyre pas përmbytjeve dhe
Shtohen vendet e prekura nga kriza financiare Pas një vlerësimi të bërë nga Agjensia së Klasifikimit, “Fitcch” është konkluduar se Italia tashmë është përfshirë nga r
Japoni, shqiptarët në zonat e prekura janë mirë Ambasadori shqiptar në Japoni Bujar Dida konfirmon praninë e shqiptarëve në dy nga zonat më të prekura, nga tërmeti dhe
Përmbytje dhe zjarre të reja në Australi Niveli i ujit vazhdon të jetë në rritje në zonat e prekura nga përmbytjet më të mëdha në këto 50 vjet në Australi. Zy
Hyn ne fuqi demshperblimi per familjet e Gerdecit Familjet e prekura nga shpërthimi i fabrikës së municioneve në fshatin Gërdec, në mars 2008, po njihen aktualisht me ven
Gripi i derrave, shtohen shtetet e prekura ne SHBA Gripi i derrave vazhdon te perhapet ne SHBA, ku numri i rasteve te konfirmuara ka arritur ne 226 ne 30 shtete. Autoritet