999 rezultate për

prekur

Vdiq 141 vite më parë, gjendet trupi i paprekur i vogëlushes 3-vjeçare (FOTO LAJM) Trupi i një vajzë të vogël të vdekur në vitin 1876, i gjetur plotësisht i paprekur brenda një arkivoli metali dhe xhami
Dieta ushqimore që ju ul rrezikun për t'u prekur nga sëmundjet e zemrës Rreziku për zhvillimin e sëmundjeve të zemrës mund të prekë këdo, por ka një dietë të caktuar që mund ta reduktojë këtë
Europol jep alarmin: Sulmi kibernetik mund të përshkallëzohet Shefi i Europol, Rob Wainwright, ka thënë se sulmi kiberneti i së premtes ka prekur më shumë se 200 mijë persona në 150
Balliu: Ramës po i preke Vlahutinin i ke prekur shpirtin (VIDEO) Analisti Fahri Balliu tha se ndalimin e Kastriot Myftarajt e urdhëroi Edi Rama. “Ai e ka marrë policinë në telefon”, tha
Goditet grupi i prostitucionit, 35-vjeçarja shqiptare vë në rrezik jetën e klientëve të saj Të paktën 11 persona kanë rënë në pranga të policisë Italiane në Pescara, ku të arrestuarit janë me origjinë shqiptare d
STUDIMI/ Femrat e gjata janë më të prekura nga kanceri Një studim i fundit shpjegon një lidhje mes gjatësisë së femrave dhe rrezikshmërisë ndaj kancerit. Edhe pse ende nuk
"Të kapësh momentin", fotografitë e mahnitshme të paprekura nga fotoshopi (FOTO LAJM) Sekreti kryesor i një fotografie të mrekullueshme është aftësia për të kapur një moment të mirë, ku shihet diçka që të t
Autoritetet turke bllokojnë 100 holandezë brenda Turqisë Jo më pak se 100 qytetarë holandezë me prejardhje turke nuk po lejohen që të largohen nga Turqia, njofton transmetuesi p
Shokon Donjeta pas daljes nga BB: Më kanë prekur kuletën! Dalja e Donjetës nga “Big Brother” ngjalli kuriozitet te publiku dhe menjëherë pas largimit nga shtëpia mediat kanë shkr
16 foto mahnitëse të paprekura nga photoshop-i (FOTO LAJM) Planeti ynë është një vend me të vërtetë spektakolar dhe i ndërtuar bukur, mbushur me mrekulli natyrore mahnitëse. Ne
Fotot e fëmijëve sirianë të prekur nga sulmi kimik që përlotën botën (FOTO LAJM) Një sulm kimik në provincën siriane Idlib ditën e sotme ka lënë të paktën 58 të vdekur, ndërsa ende nuk ka një shifër të
Dështimi total i Higuain, asnjë top të prekur brenda zonës së Napolit Gonzalo Higuain nuk ka mundur që të bëjë një paraqitje të mirë përballë tifozëve që u ka dhuruar shumë emocione në vitet
SHOKUESE/ Fshatarët i hapin stomakun Pitonit gjigand, gjejnë brenda shokun e tyre (FOTO & VIDEO) Ky është momenti i tmerrshëm kur kufoma e pa prekur e një burri nxirret nga stomaku i një Pitoni 7-metërsh, pasi e kisht
Nuse e vjehrrë sherr LIVE: Çunin e saj e deshi le ta mbajë, timin nuk ka për ta prekur sa të jem gjallë Pavlina Lala ka treguar versionin e saj për njohjen me Hektor Lleshin, ish-burrin e saj, dhe shkaqet që e çuan më pas dr
Depresioni, ja popujt më të prekur dhe më pak të prekur në Europë Të dhënat më të fundit zyrtare tregojnë se hungarezët janë populli më depresiv në Europë, ndërsa çekët janë ata që prire
Fotografitë më spektakolare të paprekura nga fotoshopi (FOTO LAJM) Natyra dhe qeniet njerëzore janë artistë të mëdhenj që kur bashkojnë forcat mund të prodhojnë kryevepra të pa para ndonj
Konsumi i patates ka efekte pozitive në parandalimin e kancerit Një studim i fundit i kryer nga një grup shkencëtarësh nga Universiteti Zhejiang në Kinë zbuluan se konsumimi i lulelakr
Mjeku qan pas vdekjes së pacientit, por fotoja e tij ka prekur rrjetin (FOTO LAJM) Profesioni i mjekut i cili ka të bëjë drejtpërdrejt me jetët e njerëzve, shpesh është mjaft i vështirë, madje shpesh zem
Gërmimet në Durrës, Dako sherr live me historianin dhe avokaten (VIDEO) Kreu i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako është acaruar ditën e sotme, i ftuar në emisionin e Ylli Rakipit në “News24”.
Shokuese, e dini sa herë e ka prekur PSG topin pas minutës së 85-të? PSG ka luajtur si një ekip amator në minutat e fundit ndaj Barcelonës. Besojeni ose jo, por skuadra franceze ka bërë ve