999 rezultate për

preken

Preken 13 mijë policë, qeveria merr vendimin e rendësishëm Qeveria miratoi para pak minutash projektligjin që parashikon kalimin në sitë të pasurisë së 13 mijë punonjësve të Polic
Gërhitni shumë, ja nga çfarë sëmundje rrezikoheni Gërhitësit e mëdhenj mund të preken nga demantia, një sëmundje për çrregullimin e gjumit e cila ndal furnizimin me oksig
OSHEE: Tre ditë kufizime, këto zona do të preken në Tiranë Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE, njoftoi se për shkak të punimeve në zbarrat 10 kV në nstacionin
17 viktima në SHBA, 60 milionë banorë preken nga i ftohti polar (FOTO LAJM) Të paktën 17 viktima janë shënuar nga i ashtuquajturi "cikloni bombë" që ka goditur verilindjen e Shteteve të Bashkuara.
Përdorni sa më pak telefonin, mund të prekeni nga sëmundje të rrezikshme Të gjithë e dinë se telefoni është shumë i dëmshëm dhe duhet mbajtur në distancë pasi mund të shkaktojë sëmundje të rr
Përdorni sa më pak telefonin! Mund të prekeni nga sëmundje të rrezikshme Të gjithë e dinë se telefoni është shumë i dëmshëm dhe duhet mbajtur në distancë pasi mund të shkaktojë sëmundje të rrez
Shtet evropiane preken nga ndotje radioaktive, prejardhja dyshohet të jetë Rusia ose Kazakistani Një re e madhe me ndotje radioaktive është përhapur në Evropë pas një "aksidenti" të mundshëm në një strukturë bërthamor
EKSKLUZIVE/ Abdixhiku tregon nëse u prekën paratë e pensioneve të veteranëve Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Gazetarët nuk janë lejuar sot ta përcjellin mbledhjen e Komisionit Parlamentar për B
Prekën grabitësit, i kthejnë të moshuarëve unazën e djalit të vrarë Tre grabitës hynë me forcë në shtëpinë e dy të moshuarëve në Shkodër duke u marrë para dhe bizhuteri. Ndërkohë që shp
Dehari: Investimet tona prekën çdo fshat dhe çdo lagje të Kërçovës Investimet e pushtetit lokal në Kërçovë nuk janë bërë vetëm brenda qytetit, por jemi angazhuar që investimet të prekin ç
Hajdutët e unazës së Kim Kardashian pendohen: Na prekën lotët e tu Kim Kardashian vetëm para një viti tha se ishte plaçkitur nga disa hajdutë në Paris të cilët i morën unazën dhe s'deshën
Uragani Irma "prek" Hollivudin (VIDEO) Një video e Washington Post në Miami tregon vendet që u prekën nga uragani Irma. Fort Myers, Miami, Hollywood dhe Flo
Të gjithë tallen me ta, por janë të vetmit njerëz që nuk preken nga kanceri Në studimet e fundit të publikuara në revistën “Cancer Causes and Control” (Shkaktarët dhe kontrolli i kancerit), është
Në mesnate nis shiu, këto janë zonat që do preken më shumë Mesnatën e së shtunës në të gjithë territorin e vendit tonë do të nisin reshjet e shiut. Tirana, Kruja, Lezha dhe Shk
Nëse keni qime në vesh mund të prekeni nga kjo sëmundje Trupi i njeriut është i mbuluar përgjithësisht me qime. Ka njerëz të cilët kanë qime edhe në fytyrë dhe kjo është diçka
Kujdes! Sot nis vala e të nxehtit afrikan, këto qytete preken më shumë Edhe sot vala e të nxehtit afrikan do të pushtojë Shqipërinë. Temperatuarat do të jenë të lartë duke u kushtëzuar me
5 shenjat paralajmëruese që mund te prekeni nga kanceri Kur vjen puna për shëndetin, të gjithë jemi të ndjeshëm por jo gjithmonë reagojmë në kohë ndaj shqetësimëve të ndryshme
Specialistët: Nëse hiqni dorë nga këto 8 ushqime nuk do të prekeni nga kanceri Kanceri është një grup kompleks i sëmundjeve shkaktarët e të cilit janë të shumtë. Shkaqet e njohura të kancerit përfshi
STUDIMI/ Depresioni rrit rriskun e obezitetit Të vuani nga depresioni rrit me 49% rriskun e obezitetit. Është ky përfundimi në të cilin ka arritur studimi i fundit i
Ja çfarë thotë Edward Snowden për sulmet kibernetike që prekën globin Ditën e djeshme shumë shtete u goditën nga sulme kibernetike, përfshirë edhe Shqipërinë. Ish-kontraktori i CIA-s Edwr