999 rezultate për

preken

Sot, Gjysma e Tiranës pa energji elektrike: Këto janë zonat që do të preken OSHEE, ka njoftuar se sot disa zona të Tiranës do të shkëputet përkohësisht energjia elektirke për shkak të disa rregull
Arsyet pse disa duhanpirës preken nga kanceri i mushkërive dhe të tjerë jo? Të gjithë duhanpirësit janë të vetëdijshëm se çdo cigare e ndezur shton rrezikun e kancerit të mushkërive, por shumë pre
FIFA gati për revolucion, preken transferimet FIFA vitet e fundit ka bërë disa ndryshime në rregulloren e saj. Por mesa duket perfeksionimi i FIFA-s do të jetë gr
Pse disa duhanpirës preken nga kanceri i mushkërive dhe të tjerë jo? Të gjithë duhanpirësit janë të vetëdijshëm se çdo cigare e ndezur shton rrezikun e kancerit të mushkërive, por shumë pre
Bien nga sistemi Facebook dhe Instagram, preken miliona përdorues Dy prej rrjeteve më të mëdha sociale në botë, Facebook dhe Instagram, kanë rënë nga sistemi. Sipas raportimeve të fun
Thaçi: Nuk do t’i prekim kufijtë. Vuçiç: Na lini t’i zgjidhim vetë problemet Ka nisur takimi Thaçi-Vuçiç në Alpbach të Austrisë. Në mbledhjen e Forumit Europian, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi
Britanikët preken nga historia e dhimbshme e Modriç dhe Mandzukiç Një histori e pazakontë e një shteti të Europës që ende është i traumatizuar nga dhuna dhe lufta që e përjetoi në vitet
Zakone të gabuara që po ju shkaktojnë infeksione urinare Nëse jeni prekur ndonjëherë nga infeksionet urinare, mund t’i dini vuajtjet e ndjesisë së tmerrshme të djegies dhe nevoj
Çdo muaj 10 gra preken nga kanceri i mitrës në Kosovë Në pesë muajt e parë të këtij viti, 50 femra janë prekur me kancer të qafës së mitrës. Ndërkaq, gjatë vitit 2017, kanë q
Kujdes! Këto shenja tregojnë se po prekeni nga kanceri në zorrën e trashë Profesionistët mjekësorë shpesh i referohen kancerit kolorektal, i cili përfshin kancerin e zorrës së trashë që ndikon n
Shqiptarët preken më pak nga semundjet se gjithë rajoni Së bashku me moshën vijnë edhe sëmundjet. Megjithatë krahasuar me vendet e rajonit, shqiptarët jetojnë më gjatë pa u pre
U kujdesën për të riun, preken nga fruthi dy infermiere në Berat Dy infermiere të spitalit të Beratit janë shtruar në pavijonin e infektivit, pasi dyshohet se janë prekur nga fruthi.
Zbuloni rrezikun: Sa shanse keni të prekeni nga kanceri i mushkrive në vitet në vijim Çdo vit në botë vdesin 1.6 milion persona nga kanceri i mushkrive. Duhanpirja dhe ndotja cilësohen si shkaqet kryeso
Të pa martuarit kanë më shumë mundësi të preken nga sëmundjet e zemrës Personat të cilët nuk janë të martuar ose janë të divorcuar, kanë më shumë mundësi të preken nga sëmundjet e zemrës.
Moshat më të reja preken nga sulmi në tru Sulmet në tru janë duke prekur persona në moshë më të re, ku stili i jetës jo të shëndetshme dhe obeziteti rrisin rrezik
Zakone të gabuara që po ju shkaktojnë infeksione urinare Nëse jeni prekur ndonjëherë nga infeksionet urinare, mund t’i dini vuajtjet e ndjesisë së tmerrshme të djegies dhe nevoj
Banori i BB9 kërcënon ata që i prekën familjen Duket se ish-banori i “BB9” Olsi Klosi është nxehur shumë me dikë që e ka prekur në pikën e tij të dobët. Nuk dihet e
Ata që jetojnë në vende me shumë diell nuk preken nga këto sëmundje Të rritesh në një vend me diell, lidhet shumë me shëndetin tuaj. Sipas hulumtuesve, po që se jeni njëri prej atyre që i
Iu shua familja, çfarë ndodhi me Evisa Prekën kur mësoi lajmin e kobshëm Pavarësisht se tragjedia e Velipojës ka disa ditë që ka ndodhur dhe familja Preka ka përcjellë në banesën e fundit katër
Prekën në minë të paplasur, detaje të reja për shpërthimin në minierë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Klos, Mat. 5 minator në mineren e Klosit janë plagosur gjatë natës duke u gdhire di