999 rezultate për

predha

Ja si e bombardon Amerika ISIS-in (VIDEO) Amerika e bombardoi ISIS-in ne pikat e saj me te forta, te cilat i ka instaluar ne mbare Sirine. Në You Tube është sh
Përplasje të reja mes ushtrisë ukrainase dhe rebelëve rusë Një i vrare dhe disa te plagosur u raportuan pas granatimeve ne qytetin lindor te Donjetskut,nje prej bastioneve me te f
Shqipëria "armatos" Irakun Shqipëria i dërgon armatime Irakut. Në vendimin e qeverisë shqiptare të 15 gushtit 2014 të botuar në Fletoren zyrtare di
Predha godet burgun, arratisen 106 të burgosur në Ukrainë Të paktën 106 të burgosur janë arratisur nga një burg sigurisë së lartë në qytetin Donetsk në lindje të Ukrainës pas god
Izraeli rinis sulmet me predha mbi Gazan (FOTO LAJM) Izraeli ka rinisur sulmet mbi Gazan ditën e sotme. Si pasojë e sulmeve, sot janë vrarë 3 palestinezë, mes të cilëve e
Po luanin në plazh, katër fëmijë vriten nga predhat izraelite (VIDEO) Katër djem të vegjël palestinezë, u vranë dje pas sulmeve me predha të avionëve izraelitë. Kamerat e vendosura në ven
Gjendet predha të Luftës së Dytë Botërore në Lushnje Disa predha të cilat dyshohen se përkasin kohës së Luftës së Dytë Botërore janë gjetur pranë një shtëpie në fshatin Konj
Gjendet një arsenal armësh i fshehur në një fshat të Kaçanikut Në fshatin Biqec të Kaçanikut, janë gjetur predha dhe municione të fshehura në afërsi të një pylli. Hetuesit në vendn
Predha mbi Tiranë për të rrëzuar avionin armik të paidentifikuar Leonard Veizi - Një avion, i cili mendohej se ishte ngritur nga një pistë ushtarake e jugut të Italisë, fluturoi mbi
Eksperimenti i Hito Çakos: 4000 predha në tunelin me 70 kursantë Leonard Veizi - Nuk ishte stërvitje me municion manovër dhe qeniet mbi të cilat testohej armatimi nuk ishin kavje për
Predha e Benitez, gol nga mesfusha (VIDEO) Në fitoren e së shtunës në ndeshjen mes FC Dallas dhe Vancouver Whitecaps e cila përfundoi 3-1, nuk mund të mos vlerësoh
Predha e Montanos, gol nga 35 metra (VIDEO) I reziston presionit të mbrojtësit dhe pa e parë mirë topin realizon një goditje të fuqishme në një distancë prej 35 met
Armët shqiptare përfundojnë në Kongo Ushtria kongoleze përdor armatim shqiptar. Agjencia "Reuters" ka zbuluar se predha murtajash te renda 120 milimetrash të
Berat, zbulohen predhat e Luftës së Dytë Botërore Forcat xheniere kanë pastruar 4 ton predha të mbetura nga Lufta e Dytë Botërore janë pastruar në një sipërfaqe prej 3 mi
Durrës, gjenden predha të Luftës së Dytë Botërore Një sasi predhash që i përkasin Luftës së Dytë Botërore janë gjetur në fshatin Shet të Durrësit teksa banorët e këtij fs
Shpërthen predha, vdes 42 vjeçari Një 42-vjecar ka humbur jetën si pasojë e shpërthimit të një predhe që vikima i përdorte për t'i shitur për skrap në qyt
Irak, sulmohet me predha ambasada turke Ambasada turke në Irak është goditur gjatë ditës së sotme nga tre predha duke prekur vetëm pjesën e jashtme të kësaj ndë
Durrës gjenden dy predha të Luftes së Dytë Botërorë Dy predha luftarake të kohës së Luftes së Dytë Botërorë janë gjetur gjatë ditës së martë në qytetin e Durrësit gjatë puu
Siri: Policia dhunon protestuesit Policia Siriane ka përdorura predha tanqesh dhe mitroloza janë për të shpërndarë turmat e protestuesve ditën e enjte në
Demontimi, shpërthen predha: 1 i vdekur dhe 2 të plagosur Në fabrikën e demontimit të armëve në Skrapar, shpërthimi i një predhe i ka marrë jetën një personi dhe tre të tjerë jan