999 rezultate për

predha

Gjenden dy predha të kalibrit të rëndë në Kukës Dy predha të një kalibri të madh janë gjetur në Kukës mesditen e kësaj të hënë duke alarmuar policinë lokale si edhe aut
Predha e Luizit kalon Chelsean në avantazh (VIDEO) David Luiz ka kaluar Chelsean e tij në avantazh kundër Romës që po luhet në "Stamford Bridge". Pas një aksioni kundë
Momenti kur automjeti i blinduar i militantëve të ISIS-it goditet nga predha (VIDEO) Është gjetur një video, të cilën e ka realizuar një militant i organizatës terroriste “Shteti Islamik”, në të cilën shih
Izraeli sulmon Sirinë Forcat ajrore të Izraelit kanë njoftuar se kanë kryer sulme brenda Sirisë, në përgjigje të disa predhave artilerie që u
Nga minat antitank te predhat, ja armët e rënda që mbanin shqiptarët në banesa (FOTO LAJM) Prej disa muajsh Policia e Shtetit ka nisur nismën “Shqipëria pa armë” ku është bërë dorëzimin në mënyrë vullnetare e ar
Gjenden mina dhe predha, prodhim serb Batalioni i xhenios ka organizuar sot një operacion pastrimi në Qafë Prush në Kukës. Gjatë këtij operacioni janë gje
"Bisha" e ushtrisë amerikane që hedh predhat me shpejtësi 6 herë më të madhe se ajo e zërit (FOTO LAJM) Marina amerikane është duke testuar një armë elektromagnetike, që mund të hedhë predhat me një shpejtësi gjashtë herë m
Dorëzohen 6 predha dhe 61 armë zjarri gjatë fundjavës Fushata për dorëzimin e armëve ka vijuar edhe gjatë fundjavës. Sipas të dhënave të publikuar nga policia janë dorëzuar n
Përgjaket çerdhja në Siri, forcat e Assad qëllojnë me predha (FOTO LAJM) Regjimi sirian i Bashar Al Assad vazhdon të marrë jetë njerëzish të pafajshëm në Siri. Pre e bombardimeve kësaj radh
Predha, granata e fishekë në digën e Rezervuarit të Divjakës Update- Punimet për rikonstruksionin e digës së rezervuarit të Divjakës, kanë rezultuar edhe me gjetjen e një sasie muni
Sulm terrorist në Antalia, goditet me predha hoteli (VIDEO) Dy predha kanë goditur një resort në jug të Antalias, në një autostradë midis qyteti të Antalias dhe Kemerit rreth orës
Siri/ Gazetari plagoset nga predha gjatë transmetimit direkt (VIDEO) Fadhel Milad, gazetari i Al Jazeera, po transmetonte direkt kur papritur u godit nga një predhë. Fadhel Milad dhe kam
Shpërthen predha, plagosen dy adoleshentë në Sarandë Pas shpërthimit të një predhe në Sarandë kanë mbetur të plagosur dy adoleshentë. Në momentin e shpërthimit mësohet se të
Qëllohet me armë dhe tre predha drejt banesës së një 27 vjeçari Uniformat blu të Durrësit po punojnë për zbardhjen e një ngjarje të ndodhur në datën 8 prill, ku është qëlluar me amrë d
Liqeni i Ohrit, zbulohen predha aktive të Luftës së Dytë Botërore Eksploruesit kanë zbuluar municione luftarake të Luftës së Dytë Botërore në liqenin e Pogradecit. Predha dhe mina të cil
Kujtime dëbore dhe gjaku në Sarajevë* 22 janar 1994 ishte një ditë me diell në Sarajevë, dhe moti i mirë tunduar bijtë e Alipasino Fushë për të dalë sledging.
Predha godet autobusin, 9 të vdekur në Ukrainë Të paktën 9 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë kanë mbetur të plagosur pas disa goditjesh murtaje që kanë pasur s
Sekuestrohen 6 arka me 30 predha antitank në Vlorë, autorët në kërkim Policia e Vlorës ka sekuestruar një arsenal armësh i paketuar në 6 arka. Në arkat e armatimit u gjendën 30 predha antita
Ja me çfarë u sulmua qeveria dhe pse u krye sulmi Ndaj godinës së qeverisë është gjuajtur me plumba të kalibrit të lartë. Kështu ka deklaruar së paku zëdhënësi i MPB-s
Shkrepen predha kundër qeverisë Pranë ndërtesës së qeverisë së Maqedonisë janë dëgjuar dy shpërthime. Pas disa orësh, ekspertët e sigurisë kanë mundu