E FUNDIT/ Formacionet zyrtare të supersfidës Atl Madrid-Liverpool
999 rezultate për

pranimit

SHBA/ Senati avancon pranimin e Malit të Zi në NATO Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka votuar për avancimin e miratimit të pranimit të Malit të Zi në NATO. Sikur
Universiteti i Tiranës, zbardhen kriteret e pranimit në 6 fakultetet e tij Universiteti i Tiranës ka bërë publike kriteret e reja të pranimit të studentëve për vitin akademik 2017-2018. “Gazeta S
Australi, protesta pro dhe kundër pranimit të refugjatëve sirianë Në periferi të shtetit Victoria në Australi disa protestues anti myslimanë kanë shkruar në zonat ku strehohen 120 sirian
Cana fjalë të mira për Kosovën, e ardhmja ... Lorik Cana, kapiteni i kombëtares shqiptare në futboll, ka deklaruar se pas pranimit të Kosovës në UEFA dhe FIFA janë ha
Mavraj trondit Kosovën me këtë deklaratë për mediat gjermane Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj ka folur rreth Kampionatit Evropian dhe gjasat e Shqipërisë, si dhe të a
Zbulohen fanellat me të cilat do të luajë Kosova në qershor (FOTO LAJM) Në ndeshjen e parë miqësore, lojtarët kosovarë do të veshin fanellat e bardha. Më 3 qershor, përfaqësuesja e Kosovës
Çmenden mediat serbe / Ja çfarë shkruajnë ... (FOTO LAJM) Mediat serbe nuk e kanë pranuar lehtë pranimin e Kosovës në FIFA. Kurir ka publikuar lajmin me titull "Skandal i ri
Kosova dhe Gjibraltari, hapet dera e pranimit në FIFA FIFA aprovoi edhe zyrtarisht rekomandimin për votim në Kongresin që do të mbahet në 13 Maj 2016 për të pranuar me të dre
Kolegjet turke shpallin listën e fituesve të Provimit të Pranimit (LISTA) Kolegjet turke në Shqipëri, Turgut Ozal, Mehmet Akif dhe Hasan Riza Pasha kanë shpallur listën e fituesve të Provimit të
Salihu: Rrini të qetë, pas pranimit në FIFA do të flasim për të gjitha Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, është shprehur se pas pranimit edhe në FIFA,
Xherdan Shaqiri nuk harron, uron Kosovën pas pranimit në UEFA Xherdan Shaqiri nuk mund të mos uronte vendin e tij të lindjes pas anëtarësimit në UEFA. Futbollisti që aktivizohet te S
Zbulohen skenarët e pranimit të Kosovës në FIFA dhe UEFA Kosova shumë shpejt mund të anëtarësohet në FIFA dhe UEFA. Zyrtarët e Federatës së Futbollit të Kosovës janë duke e prit
Arrest me burg për "sekserët" e Akademisë së Sigurisë Në bazë të kërkesës së Prokurorisë, Gjykata e Tiranës ka vendosur masat e sigurise "arrest me burg" ndaj shtetasve Gëzim
FFK-ja kundër De Biasit për kosovarët e Kombëtares Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka mohuar fjalët e trajnerit të Kombëtares së Shqipërisë, Gianni De Biasi, se ekzi
Serbia "hakmerret" ndaj Maqedonisë për Kosovën Ministri i Jashtem serb, Ivica Dacic, deklaroi se vërejtjet nga Shkupi në lidhje me tabelën "BJRM" të vendosur në segmen
Javë vendimtare drejt UNESCO-s Sot në Paris nis edhe zyrtarisht punimet Asambleja e Përgjithshme e UNESCO-s, e cila do të zgjasë deri më 18 nëntor 2015
Kosova në UNESCO, serbët protestojnë te Ura e Ibrit Studentët e të ashtuquajturit Universitet i Prishtinës me seli në pjesën veriore të Mitrovicës kanë paralajmëruar protes
Kosova në UNESCO, serbët i "qahen" Rusisë Partia Popullore e Serbisë (SNP) i ka bërë thirrje nëpërmjet një deklarate për shtyp, Qeverisë së Serbisë që të fillojë
Refugjatët në Gjevgjeli: Në këtë Bajram na mungojnë familjarët tanë (FOTO) Në qendrën e pranimit të refugjatëve në Gjevgjeli, në orët e hershme të mëngjesit arritën rreth 500 persona, ku shumica
Kosova drejt pranimit në UEFA Mediet e huaja i kanë dhënë jehonë vendimit të UEFA-së që pranimi i Kosovës të ndodh në mars të vitit të ardhshëm. Janë