999 rezultate për

prandelli

Berlusconi do prandellin pas Botërorit E ardhmja e Massimiliano Allegrit te Milani është në dyshim. Dhe sipas uebsajtit sportiv "Tuttomercato", ideja më e fund
Racizmi, Prandelli mbështet vendimin e Milanit "Mund të themi: më në fund…". Në këtë mënyrë trajneri i përfaqësueses italiane Cesare Prandelli një nga trajnerët që qën
Prandelli: Balotelli rrezikon të digjet Trajneri i kombëtares italiane, Cesare Prandelli, i ka tërhequr vëmendjen sulmuesit Mario Balotelli, duke e paralajmërua
Prandelli heroi im, Ibra... Mario Balotelli ka marrë përqafimet dhe elozhet e trajnerit të Italisë, Cesare Prandelli pas fitores me Danimarkën dhe s
Prandelli-Conte, pakt për Pirlon Asnjë premtim, apo marrëveshje me shkrim, por Andrea Pirlo është ende i rëndësishëm për Italinë. Ndaj nuk mendon ta lërë
Prandelli: Pirlo në Brazil 2014 Trajneri i kombëtares italiane Cesare Prandelli foli për të ardhmen e Andrea Pirlos në përfaqësuesen e të kaltërve. Mesf
Itali-Angli, formacionet e mundshme Sot në mbrëmje, në orën 21:00, në Bernë të Zvicrës, "3 Luanët" e Roy Hodgson do të përballen me "Axurrët" e Cesare Prand
Conte drejt pezullimit, Prandelli drejt Juves (VIDEO) Prokurori Federal Palazzi ka kërkuar 1 vit e 3 muaj pezullim për trajnerin e Juventus, Antonio Conte. Lajmi nuk i ka pël
"Frika" Conte, Prandelli dhe Capello gati Në shtëpinë e Juventusit ndizet alarmi i kuq, për cështjen e trajnerit Antonio Conte, i përfshirë në skadalin e trukimit
Prandelli, "timonier" i Italisë së re Humbje e turpshme në finale apo evropian spektakolar? Mediat italiane nuk dinë çfarë të veçojnë nga kjo aventurë që mund
Italia: Ta kthejmë ëndrrën në realitet Një gol i vonë i shënuar nga Mesut Ozil përmes penalltisë nuk ishte i mjaftueshëm për t’i mohuar Italisë një vend në fin
A është kjo ora e "hakmarrjes"? Gjermania dhe Italia do zhvillojnë duelin, që është parashikuar të jetë më i ndjekuri i Europianit deri në këto momente.
"Të huajt" e Gjermani-Itali (FOTO LAJM) Itali-Gjermani nuk do të jetë një duel vetëm mes italianësh dhe gjermanësh, sepse futbolli i sotëm modern pranon edhe "j
Gjermani-Itali, Prandelli: Do të bëjmë lojë të madhe Në pritje të sfidës me skuadrës së Gjermanisë dhe Italisë, trajneri i të kaltërve ka deklaruar se arma e fortë e kësaj k
Nga kush tremben italianët? (FOTO LAJM) Steven Gerrard dhe Wayne Rooney. Këta jnë dy futbollistët e Anglisë që trembin më shumë tifoëzt e Italisë. Në një sondaz
Zënkë Prandelli-Balotelli Para stërvitjes së sotme, një ditë pas kualifkimit të Italisë në çerekfinalet e Euro 2012, trajneri i Axurrëve, Cesare P
Kroacia ndal Italinë (VIDEO-FOTO) Sapo ka përfunduar ndeshja e parë e Grupit C, Itali-Kroaci në barazim 1-1. Golat u shënuan nga Pirlo në minutën e 39-të
Itali-Kroaci, formacionet e skuadrave Në përballjen me skuadrën kroate, trajneri i skuadrës së Italisë do të futet në fushën e lojës me të njëjtët lojtarë me
Gigi Riva beson tek Italia Gigi Riva beson tek Italia. Ish ylli i Kaliarit në një pronocim për ‘La Gazzetta dello Sport’ jep mendimin e tij në lidh
Prandelli dhe Del Bosque karikojnë lojtarët Në prag të sfidës që skuadra e tij do të luajë ndaj Spanjës, trajneri i Italisë, Cesare Prandelli është shprehur se puna