999 rezultate për

prandelli

Prandelli rinovon deri në 2016 Cesare Prandelli mbyll derën për çdo ofertë të mundshme në drejtim të tij, duke zgjatur bashkëpunimin me Federatën Itali
Italia, ja 30 Axurrët e mundshëm të Prandellit (FOTO LAJM) Jemi afër: brenda ditës së nesërme Cesare Prandelli duhet ti dorëzojë FIFA-s listën me 30 futbollistë nga të cilët 23 do
Italia: Ja 23 Axurrët për "Brazil 2014" (FOTO LAJM) Kur jemi edhe rreth dy muaj nga starti i Kupës së Botës "Brazil 2014" tekniku i kombëtares së Italisë Cesare Prandelli p
Italia, Prandelli deri në fund të 2016-s Cesare Prandelli do të jetë trajner i kombëtares italiane të futbollit deri në fund të vitit 2016. Tekniku i “Axurrëve”
"Totti? Lereni të qetë. Cassano? Pse jo" Pas gati dy vjetësh mungesë në kombëtaren italiane, ndoshta ka ardhur dita për rikthimin e Cassanos e ku ka më mirë se B
Jonathan: Zgjedh Italinë nëse Prandelli më fton Braziliani i Inter Jonathan zhvilloi dje një prej ndeshjeve më të mira që kur ka veshur fanellën zikaltër. Përveç golit
"Brazil 2014", të gjitha dyshimet e Prandellit (FOTO LAJM) Duhen edhe katër muaj që se Italia të fillojë aventurën e saj në Kupën e Botës "Brazil 2014". Kompeticioni më i madh fut
Conte "tremb" Juven, Prandelli zgjidhja e parë E përditshmja italiane "Corriere Dello Sport" hedh bombën në Vinovo sepse sipas saj, Antonio Conte do të largohet nga st
Prandelli: Renditja e shortit, qesharake Trajneri i Italisë, Cesare Prandelli, ka ngritur dyshime për sistemin e renditjes së FIFAs për shortin e Botërorit, duke
"Brazil 2014", 2 minuta pushim në çdo pjesë Gjatë mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv të FIFA-s u miratua një rregull i propozuar nga trajneri i Italisë, Cesare Prande
Prandelli: Po Tottit, jo Cassanos Cesare Prandelli ka vendosur, po për Tottin dhe jo për Cassanon. I pyetur për shortin e Kupës së Botës, trajneri përgjig
Itali-Nigeri, formacionet e mundshme Ndeshja e 50 për Cesare Prandellin në krye të pankinës së Italisë, e cila përballet sot në mbrëmje në Londër me Nigerinë
Prandelli: Në sulm me Balotelli-Rossi Cesare Prandelli i ka të qarta idetë për Italinë e tij, teksa del të flasë para ndeshjeve miqësore me Gjermaninë në San
Prandelli: Jo kokë grupi? Fatsjellës si në Europian Në fund të ndeshjes së barazuar me Armeninë, trajneri i kombëtares italiane Cesare Prandelli e kupton mirë se fakti i të
Italia, përplasje Prandelli-Balotelli Sipas asaj që raporton "Rai Sport", sot në Coverciano, aty ku është grumbulluar kombëtarja e Italisë në vigjilje të ndes
Pankina e Italisë, 6 emra për post-Prandelli (FOTO LAJM) Cesare Prandelli do të lerë pankinën e Kombëtares italiane pas Botërotit "Brazil 2014". Për këtë është e sigurtë "TuttoS
Prandelli si Conte, le në shtëpi 3 juventinë (FOTO LAJM) Cesare Prandelli në gjurmët e Antonio Contes. Tekniku i kombëtares italiane, sipas asaj që raporton "TuttoSport", mund t
Itali-Bullgari, formacionet e mundshme Italia pret sot në mbrëmje Bullgarinë në ndeshjen e rradhës vlefshme për Grupin B të Eleminatoreve të "Brazil 2014". Ces
Cesare Prandelli nis valsin e trajnerëve (FOTO LAJM) Bëhet gjithmonë dhe më i besueshëm largimi i Cesare Prandellit nga pankina e kombëtares së Italisë pas Botërorit "Brazil
Zaccheroni dhe Allegri kandidatë për pankinën Italiane Pas përfundimit të Botërorit 2014 trajneri i kombëtares italiane Cesare Prandelli mund të japë dorëheqjen ndërsa Alberto