999 rezultate për

pozita

"Të ra telebingo mor qen", opozita reagon pas emërimit të Arben Ahmetaj (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka emëruar në detyrë Arben Ahmetajt si ministër shteti për programin e Rindërtimit. Nga ana tje
Vjosa Osmani: Programin LDK-VV e kemi diskutuar dy muaj, pozitat vetëm në dy takime Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur rreth negociatave të zhvilluara së fundi me Vetëv
TËRMETI/ Një tjetër ministre përlotet në Kuvend Seanca e sotme plenare, nisi me një minutë heshtje në nder të 51 viktimave që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit. Teksa m
Cili është qëndrimi i kryetarëve të partive opozitare ndaj propozimeve të Bashës Basha ka zhvilluar një takim me aleatët pak minuta më parë, dhe mësohet së është diskutuar për mënyrën sesi mund të zgji
Rama komenton 3 pikat e planit të Bashës Në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë mëngjesin e sotëm kreu i qeverisë Edi Rama komentoi edhe planin e Lulzim Bash
Ngjalli panik te qytetarët, Gjykata jep vendimin për Xhulia Aliajn Gjykata e Durrësit ka vendosur masën "detyrim paraqitje" dy herë në muaj për Xhuljana Aliaj, e arrestuar për përhapje p
Tërmeti shkatërrues, Ministria e Energjetikes: U hoqën 6 depozitat e mëdha të gazit nga hotelet Ministria e Energjetikes dhe Infrastrukturës bën të ditur se në zonën e Durrësit janë ku ka pasur dëme më të mëdha nga l
Bamir Topi sulmon Ramën: I pangopur, në një vend tjetër s’do kishte shans "Në një vend tjetër nuk do të kishte shans që një kryeministër të mos ngopet. Këtu është cenuar në themel historia e dem
Partitë opozitare në Serbi kërkojnë dorëheqjen e ministrit Mali Partitë dhe lëvizjet opozitare në Serbi kërkojnë dorëheqjen e presiudentit Vuçiç dhe te kabinetit të tij. Kërkesa u bë p
Meta u kërkoi takim urgjent, përgjigjet hapur opozita Opozita i është përgjigjur pozitivisht ftesës së Presidentit Ilir Meta, i cili kërkoi takim me të gjithë kryetarët e Par
Opozita pranon ftesën e Metës për takim në Presidencë Kriza që ka kapluar vendin bëri që Presidenti Meta t'i bëjë ftesë zyrtare Partive që braktisën Kuvendin. Partia Demok
Projektligji i firmosur nga 20 deputetët opozitar, në 200 fjalë ka 200 gabime (FOTO LAJM) Një projektligj i firmosur nga 20 deputetë opozitar duket se ka më shumë gabime drejtshkrimore se sa fjalët në tekst.
Mustafa: Kurti kryeministër, kujt duhet t'i takojë posti i presidentit Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, ka thënë se posti i presidentit ende nuk është diskutuar me VV-në
Marrëvershja LDK-VV/ Nëse Kurti nuk mer kryeministrin, Mustafa ofron presidentin dhe kryetarin e parlamentit Nëse VV dëshiron ta lërë pozitën e kryeministrit, LDK po i ofron pozitën e presidentit dhe të kryeparlamentarit. Imer
Opozita vijon punën paralelisht me Kuvendin: Ja tre çështjet që do diskutojmë Opozita dhe maxhoranca po vijojnë punën paralelisht për Reformën Zgjedhore, ku secila po punojnë nga një draft. Sipas in
I morën "karriget" Bashës e Monikës, kjo është pasuria e deputetëve të rinj opozitar Zëvëndesimi i deputetëve të opozitës nga rradhët e tyre në parlamentin shqiptar u bë me shumë bujë. Pavarësisht se u
Çfarë pritet nga opozita e legjislaturës së ardhshme në Kuvendin e Kosovës? Zgjedhjet e 6 tetorit kanë prodhuar një situatë të re politike në Kosovë – dy partitë opozitare në Kosovë, kanë dalë për
Si parashihet të funksionojë opozita në raport me pozitën, flasin nga PDK dhe AAK Pas shumë vitesh, Partia Demokratike e Kosovës do të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës si opozitë. PDK arriti që në zg
Murrizi e thotë troç: Ti pinë lëngun, opozita parlamentare s’do e votojë Deputeti Myslim Murrizi është shprehur kundër draftit të hartuar nga ekspertët për Reformën Zgjedhore, teksa ka theksuar
Meta si Krishti e Veliaj lakuriq, ekspozita e veçantë e artistit Delvina (FOTO LAJM) Artisti i njohur shqiptar Avni Delvina çeli sot në Tiranë ekspozitën e tij “Notre Drame De Tirane” – “Drama Jonë e Tiran