999 rezultate për

pozita

Shkullaku : Deputetëve, ua ka marrë ko*et Edi Rama dhe ua ka shtrydhur Gazetari Armand Shkullaku mendon se sistemi më i mirë për Shqipërinë është ai proporcional kombëtar me lista të hapura.
Paralajmërimi i fortë i Murrizit: Opozita Parlamentare 0 vota reformës zgjedhore! I ftuar në Top Channel, në studion e emisionit “Top Talk”, ishte deputeti Muslim Murrizi. Gjatë fjalës së tij ai u shpre
Muzeu i çuditshëm, hapet ekspozita e frutave dhe perimeve Në një Muze një Nju Jork është hapur për publikun një ekspozitë e ngrënshme. Vizitorët mund të shohin të ekspozuara frut
Rikthehet në shesh opozita, mësoni kur do të mbahet tubimi i parë për 2020 Partia Demokrati ka marrë vendim t'u rikthehet sërish protestave. Mësohet se opozita do të zhvillojë një protestë në
Manastirliu: Opozita e mirëpritur por këtë ftesë e ka patur mbi tavolinë dhe më herët E ftuar në “Mbrëmje në Abc” me Mirela Milorin, Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka folur në lidhje me rikth
Demokrati zbulon arsyen se pse opozita pranoi të ulej në një tryezë me PS-në "Në dorën e qeverisë është të heqë gjendjen e jashtëzakonshme dhe t’u hapë rrugë zgjedhjeve të lira e të ndershme..."
Basha tregon 3 kërkesat për marrëveshjen me maxhorancën Lulzim Basha bëri me dije se opozita ka mandatuar Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin, që do të shërbejnë si dakordësues
Reformën Zgjedhore ul në tryezë opozitën dhe maxhorancën Opozita dhe maxhoranca do të ulën sot në Komisionin e Posaçëm të Reformës Zgjedhore. Mw parw, opozita kishte bojkotua
Ditë zie për deputeten opozitare, humb njeriun e afërt (FOTO LAJM) Për deputeten e opozitës parlamentare Elda Hoti sot është ditë zie. E dalë nga rradhët e LSI-së, deputetja ka ndarë
Kasami: Pranuam ofertën e ASH për koalicion trepalësh Kryesia qendrore e Lëvizjes BESA ka vendosur të pranojë ofertën e Aleancës për shqiptarët që të garojnë së bashku në zgj
Opozita e gatshme për zgjidhjen e krizës, Basha i përgjigjet kryeministrit Kreu i opozitës, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat theksoi se problemi në Shqipëri nuk është sistemi zgjedhor.
Era po rrëzon pemë e depozita, MB: Qëndroni larg ndërtesave të larta! Ministria e Mbrojtjes i është drejtuar me një apel qytetarëve që këtë të dielë të qëndrojë larg pallateve dhe objekteve
Era e fortë po rrezikon jetën e njerëzve, bie nga pallati në trotuar depozita e ujit (VIDEO) Era e fortë në Tiranë ka alarmuar banorët të cilët janë izoluar në banesa për shkak të ftohtit dhe pluhrit që ka pushtua
Dominon opozita, shkresat zyrtare dërguar qeverisë (VIDEO) Shkresat zyrtare janë një prej mekanizamve të kontrollit parlamentar, por gjatë vitit 2019 kjo e drejtë është ushtruar m
Pas mbledhjes së Kryesisë, Mustafa tregon ofertën për Albin Kurtin Pas mbledhjes së kryesisë së partisë, ka folur para mediave i pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Mustaf
Zaev: Mund të mos dorëhiqem nëse opozita bllokon ligjet Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, ka thënë sot se nuk dëshiron që zgjedhjet e 12 prillit të shtyhen.
Kjo është pozita e Kombëtares në rënditjen e FIFA-s Shqipëria nuk ka asnjë ndryshim në rënditjen e saj në FIFA, pasi që prap rënditet në vendin e 66-të. Kjo është edhe p
Vendimi për depozitat, kështu do të punohen për heqjen e tyre Pak ditë më parë Bashkia e Tiranës mori vendimin për heqjen e depozitave të ujit nga pallatet. Ky vendim erdhi pas tërme
Banorët bien dakord për heqjen e depozitave të ujit por kanë vetëm një kusht (VIDEO) Pas vendimit të Bashkisë së Tiranës për të hequr depozitat e ujit nga tarracat e pallateve, qytetarët bien dakord, por a
Miratohet heqja e depozitave të ujit nga tarracat e pallateve Bashkia e Tiranës ka miratuar heqjhen e depozitave të ujit nga tarracat e pallateve. Mësohet se depozitat do lejohen