999 rezultate për

pozita

Protesta me tenxhere sonte kundër LDK-së dhe opozitës Nisma për protestën në ballkon do të vazhdojë edhe sonte, duke filluar nga ora 20:00. Sipas njoftimit, sonte është parap
Beteja e koronavirusit, Rama thirrje Bashës: Të bëhemi një! Kryeministri Edi Rama, ka dhënë mesazhin në emisionin “Opinion” për kreun e PD, Lulzim Basha. Rama tha se nuk është k
Zgjedhjet parlamentare në Sllovaki, fitore e madhe e partisë opozitare Partia opozitare (OLaNO) ka fituar zgjedhjet parlamentare të Sllovakisë me një fitore të jashtëzakonshme. Me pothuajs
Si kurrë më parë, Rama flet plot dashuri për Lindën: Opozita ime më e fortë! "Bashkëshortja ime është opozita ime më e fortë. Falë saj, nuk kam qenë kurrë vetëm, realisht!" Kryeministri Edi Rama
Olsian Çela në Shkodër bën thirrje: Ne jemi depozita e madhe që të dërgon në rrjetet kriminale Kryeprokurori Olsian Çela dha sot mesazhe të forta për prokurorët nga qyteti i Shkodrës. Edhe pse në këto kohë organi
Ahmeti: Nuk dëshiroj t’i frikësojë opozitarët (VIDEO) “Nuk dua t’i frikësojë shumë opozitarët”. Kështu është përgjigjur kreu i BDI-së në pyetjen: Sa ka takat Ali Ahmeti? N
Nagavci: Të gjuash me vezë nuk të bën opozitar Nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci, ka dalë kundër një opozitarimizmi me vezë, pas sulmit të tillë që iu bë sot zë
17 Maj i dytë me Bashën? Edi Rama: Kur te dojë opozita, jam i gatshëm! "Fallxhoret i ka Presidenti dhe unë nuk hedh fall..." Kryeministri Edi Rama ka thënë për herë të parë se është i hapu
Ndahen Komisionet Parlamentare: 8 pushteti dhe 6 opozita Kryesia e Kuvendit, në mbledhjen e mbajtur sot, ka ndarë Komisionet Parlamentare. Koalicioni LVV – LDK, bashkë me minori
Kursimet e shqiptarëve arrijnë rekord, sa është shuma Kursimet që individët, bizneset dhe institucionet e tjera kanë në banka arritën në një nivel rekord në fund të vitit 201
Basha mbledh aleatët, , zbulohet kërkesa e 4 partive opozitare Ndryshime të reja priten në kampin e opozitës. Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka pritur në një takim aleatë
Paralajmërohet skandali i radhës pas videos së Allës duke konsumuar kokainë Opozita ka paralajmëruar një tjetër skandal pas atij te kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla. Pas videos së Lefte
Berisha: Kjo është këshilla që kam për Bashën dhe Kryemadhin “Opozita nëse bëhen zgjedhje, që nesër të bëhen, i ka të fituara zgjedhjet”. Kështu mendon ish-kryeministri Sali Berisha
Gazetari ia thotë në sy Berishës: Basha dhe Rama janë takuar në janar “Mendoj se marrëveshja duhet të analizohet në këtë kontekst. Pas një vendimi ekstrem të opozitës shqiptare siç ishte dje
"Nuk u realizuan qëllimet" Berisha i zhgënjyer nga Basha e Kryemadhi? Mbrëmjen e sotme ish-kryeministri Sali Berisha është i ftuar në "Opinion" për të diskutuar për zhvillimet e fundit polit
Reforma Zgjedhore, Gjiknuri dhe Hajdari i dërgojnë letër OSBE-ODIHR Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari, dy bashkëkryetarët e Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore, i janë drejtuar
Opozita paralajmëron nisjen e protestave kombëtare Nisja e sesionit të ri Parlamentar për Partinë Demokratike nuk ka asnjë pritshmëri për aq kohë sa institucioni cilësohet
"Hedh një gur dhe të gjithë merren me të", Rama mundet vetëm nëse e lufton me armët e tij Pas shtatë vitesh në pushtet teksa është në fund të mandatit të tij të dytë, Edi Rama nuk ka lënë thuajse asgjë pa bërë.
PD: Erion Betoni firmos kullë 100 metra të lartë tek Ish-Ekspozita Zëdhënësja e PD Ina Zhupa ka publikuar dokumente të cilas sipas saj, janë të projektit që pritet të ndërtohet në afërsi
Ndoka propozon të "vrasim" Ramën, ish-deputeti: Plumbin e meriton edhe ti! Mbrëmjen e kaluar, ish-deputeti Nard Ndoka deklaroi se Edi Rama vetëm nëse do ta vriste opozita se ndryshe nuk ikën nga