999 rezultate për

pozita

E zbulon Malaj: Cilës parti opozitare i ka ofruar Rama të futet në qeveri Ish-ministri i Financave Arben Malaj ka thënë mbrëmjen e sotme se kreu i PAA Agron Duka ka pasur oferta nga mazhoranca a
Rama merr mandatin e tretë? Majko: Kemi marrë 3 goditje por opozita nuk na frikëson Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko tha se qeveria duhet të mendojë edhe për mandatin e tretë, ndërsa shtoi s
Konfigurimi i KQZ-së së re: Opozita i propozon PS-së formulën e tretë Opozita ka propozuar formulën e tretë për mënyrën se si do të mund të bëhet zgjedhje e trupës së anëtarëve të KQZ-së re.
"Kthehu prej nga ke ardhur!" Shahini u përgjigjet studentëve dhe sulmon opozitën Gjatë protestës së studentëve në turmë u dëgjua "kthehu prej nga ke ardhur". Kjo kërkesë iu drejtua nga studentët mi
Isa Mustafa kërkon shkarkimin e Vjosa Osmanit nga postet e LDK Në letrën e Isa Mustafës drejtuar anëtareve të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, propozohet që Osmani të lirohet nga
Mbledhja pa konsensus për KQZ-në, Gjiknuri: Opozita po reflekton! "Mazhoranca garanton që përfaqësuesit apo ekspertët që do të konkurrojnë për këto pozicione të KQZ-së, qoftë rregullator
Maqedonia e Veriut para krizës politike, opozita paralajmëron bojkotin e zgjedhjeve Në Maqedoninë e Veriut të shtunën në mesnatë ka përfunduar gjendja e jashtëzakonshme dhe pas kësaj kanë nisur të rrjedhi
Ndryshimet në Kushtetutë, opozita depoziton kërkesën me 29 firma Opozita parlamentare ka depozituar ditwn e djeshme zyrtarisht në Kuvend kërkesën për rishikimin e Kushtetutës për ndrysh
Leipzig fiton ndaj Hoffenheim, forcon pozitat për Champions (VIDEO) RB Leipzig ka marrë tre pikë nga udhëtimi te Hoffenheim, duke fituar 0-2 në stadiumin "PreZero Arena". Kjo sfidë, u z
Rudina Hajdari tregon si opozita po i bën "presion" Ramës: Kemi votat, duam lista të hapura! Pas përfundimit të mbledhjes së Komisionit për Reformën Zgjedhore, deputetja Rudina Hajdari u shpreh se opozita parlamen
Protesta e maturantëve për testin e Gjuhës Shqipe, reagon Besa Shahini e fajëson opozitën Ministrja Besa Shahini ka reaguar për protestën e maturantëve që po bëhet para Ministrisë së Arsimit pas provimit të Gju
Palët nuk ranë dakord për ndryshimin e sistemit zgjedhor, opozita ankohet te Ruçi Mënyra sesi palët ranë dakord për Reformën zgjedhore nuk është pranuar plotësisht nga krerët e Grupeve të opozitës Parla
Kristo ironizon opozitën: Duhet të marrë vota me frymë, por unë shoh vetëm bugaçe Pedagogu Erion Kristo mbrëmjen e sotme ka qënë i ftuar në “Tempora” nga Sonila Meço në RTV Ora, ku ka ironizuar opozitën
Mendimet negative lidhen ngushtë me këtë sëmundje Ka një lajm të keq për gjithë njerëzit me natyrë pesimiste! Ta shihni gotën gjysmë bosh, nuk ju bën fare mirë për trurin
Opozita parlamentare i jep "ultimatumin" Ruçit: Mblidh tryezën brenda 48 orësh (FOTO LAJM) Tre kryetarët e grupeve parlamentar të opozitës, Myslim Murrizi, Nimet Musa dhe Edmond Stojku ikanë dërguar një letër kr
Meta: Opozita nuk ka vendosur si kusht qeveri tranzitore Presidenti Ilir Meta, në një komunikim me mediat ka folur për qëndrimin e tij në lidhje me çështjet e aktualitetit polit
Basha mbledh me urgjencë aleatët Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur sot aleatët në selinë blu. Në takim do të jenë pranishëm kryetarja e LSI, Monika
A do t'a miratojë Reformën Zgjedhore pa pëlqimin e opozitës? Përgjigjet Rama Kreu i qeverisë, Edi Rama është shprehur se nuk do të presin pafund që opozita të japë pëlqimin për miratimin e Reformës
Reforma Zgjedhore: Përfundon takimi i Bashës me aleatët opozitarë Ka përfunduar takimi i kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me disa nga aleatët opozitarë, ku ne fokus te diskutim
Nuk i pyeti askush, opozita në Kuvend letër ambasadorëve: Nuk e votojmë reformën! Deputetët e opozitës së re nuk do t'a votojnë Reformën e re Zgjedhore, për shkak se janë të ofenduar se janë përjashtuar