999 rezultate për

pozita

Murrizi nuk tërhiqet as pas mbledhjes me Ramën: Duam lista të hapura! Përfaqësuesi i opozitës parlamentare Myslim Murrizi, ka lënë i pari mbledhjen e Reformës Zgjedhore. Gjatë një deklar
"Plas" sherri në mbledhjen e Këshillit Politik, Rama kërkon pushim Kryeministri Edi Rama ka kërkuar 5 minuta pushim në mbledhjen e Këshillit Politik e cila është shoqëruar me debate të fo
Me maskë të zezë, Rama gati për takimin mes palëve Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak minuta më parë në Pallatin e Kongreseve ku do të mblidhet Këshilli Politik, që me
Sot takimi PS-PD-LSI, i pranishëm edhe Rama Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore do të mblidhet sot në orën 11:00 për të diskutuar mbi propozimin e 28 deputetëve
Përçarje pranë takimit me Ramën, opozita në Kuvend heq Hajdarin nga Këshilli Politik Deputetja Rudina Hajdari është hequr si përfaqësuese e opozitës parlamentare në Këshillin Politik. Ka qënë vetë opozi
Opozita i përgjigjet ftesës së Gjiknurit për mbledhjen e Këshillit Politik, por ka një kusht Përfaqësuesi socialist në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri më herët ftoi opozitën jashtëparlamentare për një takim të
Rama i ftoi në takim, reagon opozita e bashkuar Pasi kryeministri pranoi listat e hapura, duket se palët do të rikthehen edhe njëherë në tryezën e marrëveshjes në Këshi
A do të futet opozita në zgjedhe pas ndryshimeve kushtetuese? Përgjigjet prerë Kryemadhi A do të hyjë opozita në zgjedhje pas ndryshimeve kushtetuese? Pas një kohe pushim nga mediat, Kryemadhi është rikthy
Opozita sulmon Ramën: Kushtetuta vendoset vetëm me Referendum Opozita e Bashkuar e quan lojë të pisët vendimin e Edi Ramës që në bashkëpunim me opozitën parlamentare, vendosi që të n
PS voton për Kushtetutën e re, çfarë kërkon opozita parlamentare Pas miratimit thuajse me unanimitet të plotë ditën e premte në Këshillin e Legjislacionit dhe në Komisionin e Ligjeve, n
Opozita parlamentare kërkon takim me Fleckestein, zbulohet tema e diskutimit Tre kryetarët e grupeve parlamentare opozitare do të kenë sot një takim me Knut Fleckestein, këshilltarin e kreut të Kuv
Opozita në Kuvend u përça, reagon ashpër Murrizi dhe flet për pazare: Hajdutë e spurdhjakë! Deri më tani 5 deputetë nga opozita parlamentare kanë deklaruar votën pro për marrëveshjen e arritur për Reformën Zgjedh
Dështon opozita në Kuvend, deputetja konfirmon mbështetjen për marrëveshjen e 5 qershorit Deputetja e opozitës, Suzana Topi, ka konfirmuar qëndrimin e saj “pro” marrëveshjes së 5 qershorit duke u bërë kështu ka
Përçahet opozita parlamentare: 3 deputetë gati të firmosin Reformën Zgjedhore Për disa deputetë të opozitës parlamentare, e vetmja rrugë e Shqipërisë është Bashkimi Europian, ndërsa marrëveshjen mes
Opozita bojkoton Kuvendin, Murrizi i vendosur për të mos votuar Opozita parlamentare ka bojkotuar sërish Kuvendin, në shenje revolte, duke paralajmëruar se nuk do të votojnë Reformën Z
Rama e pranon hapur: Nuk jam për lista të hapura, por nuk i dihet! Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme takime me deputetët socialistë sipas qarqeve, ku ka ndarë detyrat për f
Hajdari i hedh poshtë punën Berishës e Bashës:Kam bërë më shumë opozitë se opozita në 7 vjet "Jam nga ata opozitarë që vazhdojnë të bëjnë opozitë. Në një vit kam bërë më shumë opozitë se opozita në 7 vite..." G
Opozita parlamentare e përçarë? Flet Rudina Hajdari Deputetja Rudina Hajdari ka deklaruar sot se opozita parlamentare nuk është e përçarë sa i takon reformës zgjedhore dhe
Rama e opozita e re bëhen bashkë e rrëzojnë dy dekretet e Metës Maxhoranca dhe opozita e re se bashku kanë votuar dhe rrëzuar dy dekrete të presidentit Ilir Meta. Konkretisht, janë
Opozita shqiptare në Maqedoni prezanton programin Koalicioni opozitar shqiptar mes Aleancës dhe Alternativës ka hapur fushatën me prezantimin e programit zgjedhor “Shtet