999 rezultate për

pozita

Doli nga koma pas helmimit, si është gjendja e liderit opozitar rus Pak pasi doli nga koma, kanë dalë detaje për gjendjen e liderit opozitar rus Navalny. Gjendja shëndetësore e kritikut
"Opozita” e Edi Ramës bëhet "kashtë e koqe" “Opozita” rilindase që e ndryshoi Kushtetutën me urdhërin e peshkut ka vendosur të shkojë në zgjedhje tok bashkuar si ka
"Bërtiste nga dhimbja", çfarë ndodhi në avionin ku u helmua lideri opozitar rus Akoma nuk është lënë pas helmimi i bujshëm i liderit opozitar rus Alexei Navalny. Ky i fundit, vazhdon të mbetet në k
Opozita e akuzoi si të përfshirë në skandale, Aida Hajnaj vjen në krye të BKH-së Aida Hajnaj do të nisë sot zyrtarisht detyrën në krye të "FBI"-së Shqiptare. Për këtë ka reguar edhe ambasada amerika
Opozita rrëzon Gjukanoviçin, zgjedhjet e rralla në Mal të Zi Sipas rezultateve preliminare koalicionet opozitare në Mal të Zi kanë fituar 41 vota nga 81 sa janë në kuvendin e këtij
Ali Ahmeti pritet të jep dorëheqje, kush do të jetë pasuesi i tij? Pas ftesës për të dëshmuar në Hagë, ka dyshime që Ali Ahmeti mund të jep dorëheqje nga pozita e kryetarit të BDI-së, pas
MOTOGP/ Sot pritet me shumë interes gara në Austri Moto GP vazhdon sot me garën e Grand Prix Austria. Në Austri pritet të shohim një garë të nxehtë, por pa kampionin e
Flet Kryemadhi: A do të vazhdojë opozita të jetë pjesë e Këshillit Politik Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar me anë të deklarate për mediat, lidhur me vendimin për ndryshimin e njëan
Ndryshimet kushtetuese, Basha reagon ashpër ndaj Ramës Pas miratimit në Kuvend të ndryshimeve kushtetuese, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë në një deklarat
Kuvendi ndryshon sot Kushtetutën Ka nisur sot seanca plenare ku do të miratohen ndryshimet kushtetuese, që do të pasojnë me hapjen e listave dhe heqjen e
Braktisën mbledhjen pak pasi "u dendën" në pica, reagon opozita e bashkuar Opozita e bashkuar ka reaguar lidhur me dështimin e negociatave mbrëmjen e djeshme në Këshillin Politik. Sipas opozi
Hapje 100 përqind të listave, PS refuzon propozimin e opozitës Partia Socialiste ka refuzuar propozimin e opozitës për hapjen e listave 100% pa ndryshime të tjera në formulën e koalic
Opozita kërkon mbledhje urgjente: Të ndalen menjëherë ndryshimet Kushtetuese Përfaqësuesit e opozitës Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili i kanë kërkuar Damian Gjiknurit mbledhjen e Këshillit Politik
Zbardhet takimi i sotëm i Këshillit Politik, Opozita nuk heq dorë: Asnjë ndryshim! Ka përfunduar mbledhja e Këshillit Politik për ditën e sotme. Burimet bëjnë me dije se gjatë 1 orë takim, Opozita ka
Opozita e Bashkuar: Vijimi i dialogut politik, rruga e vetme për të ruajtur konsensusin e arritur Pasi Kuvendi miratoi marrëveshjen e arritur më 5 Qershor, Opozita e Bashkuar në një reagim të përbashkët thotë se “vijim
Opozita: Shkatërrimi i marrëveshjes nga Edi Rama, akt i rrezikshëm! Opozita e Bashkuar ka reaguar përmes një deklarate të përbashkët lidhur me mbledhjen e sotme të Këshillit Politik nga ma
Nuk marrin fund lojërat politike, reagon opozita pas kërkesës së Ramës Opozita ka kërkuar që takimi i thërritur sot nga Damian Gjiknuri dhe Edi Rama në Këshillin Politik të shtyhet për nesër.
"Sqarime për maskarenjtë", vjen reagimi nga opozita pas "pazarit" të Hajdarit e Murrizit me Ramën Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama firmosi marrëveshjen me opozitën parlamentare, se do të kalojë ndryshimet Kushtetu
Zbardhet marrëveshja që do të firmoset sot nga kryeministri dhe opozita e re Ditën e sotme Rama i shoqëruar nga kryetari i grupit parlamentar në PS Taulant Balla, po zhvillojnë një takim me 3 kryet
Opozita e refuzon Hotin, kush shkoi në "Forumin e Liderëve" ​Derisa po kalon ora e parë e takimit të paraparë të kryeministrit, Avdullah Hoti me liderët politikë, atij i janë