999 rezultate për

posta

VV: E kujt është Posta?! Lëvizja Vetëvendosje mendon se kompania fituese e për blerjen e 75 për qind të aksioneve të PTK-së, “Axos”, nuk i ka plo
Michelle Obama në pullë postare “Mbretëresha e modës” Michelle Obama është cilësuar si mbretëreshë në pullën postare të dizenjuar nga revista “The Sunday Times”,pasi ajo së f
Posta rehabiliton Rogovën Arben Rogova është përzgjedhur pa ndonjë kriter si menaxher regjional i Postës së Kosovës në qytetin e Gjakovës. Rogova
Posta vijon punën edhe pas zjarrit Drejtoria e Postave të Maqedonisë do të funksionojë në objektin e Postës 2, e vendosur te Stacioni i ri hekurudhor. Bord
Shkup, zjarr në Drejtorinë e Postave (FOTO LAJM) Update - Jozyrtarisht, mësohet se të punësuarit nuk kanë arritur të tërheqin paratë dhe serverat e kompjuterëve, ku ësht
Nishani dekoron Postën Shqiptare me Urdhrin “Naim Frashëri” i Artë Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekoroi sot me Urdhrin “Naim Frashëri” i Artë Shoqërinë “Posta Shqiptare” Sh.A.,
Posta Shqiptare mbush 100 vjeç Kryeministri Berisha ishte i pranishëm sot në ceremoninë e 100 - vjetorit të Postës Shqiptare. Gjatë kësaj ceremonie u p
Posta shqiptare merr çmimin “Ylli Ndërkombëtar” në kategorinë e diamantit “Për përkushtim dhe përsosmëri në rritjen e cilësisë” Posta Shqiptare është vlerësuar me çmimin “Ylli Ndërkombëtar”
Posta shqiptare feston 99-vjetorin e pullës së parë Posta shqiptare ka festuar 99-vjetorin e emetimit të pullës së parë Shqiptare, e cila daton në 5 maj të vitit 1913. Dre
Denari feston 20-vjetorin “Posta e Maqedonisë” ka promovuar pullën e re postare me rastin e 20-vjetorit të monedhës kombëtare, denarit. Në evenime
Posta Shqiptare në garë për Çertifikatën e Artë Posta Shqiptare ka marrë vlerësime nga Unioni i Përbotshem Postar për standardet e arritura, duke u bërë pretendentë për
Posta Shqiptare emëton pullën e re Nga dita e sotme Posta Shqiptare ka emetuar dhe hedhur në treg pullën dhe zarfin e ditës së parë për 20 vjetorin e fitor
Heroi i Kosovës, Enver Zymeri në pullë postare Posta e Kosovës ka lëshuar në qarkullim postar emisionin e ri të pullave postare me titull “Hero i Kombit – Enver Zymeri
Banditi Zvonko merr para nga posta e Kosovës Zvonko Veselinoviq nuk udhëheqë vetëm bandat e krimit serb në veri të Kosovës. Ai është partner i mirë edhe i kompanisë
Mustafa: Nëse jo te Posta, Xhamia në lagjen Prishtina e Re Kryetari i Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa ka thënë se në rast që Bashkësia Islame nuk do ta pranojë propozimin që Xh
Haliti, drejtor i Postave të Maqedonisë Ish nënkryetari i Parlamentit Rafiz Haliti do të udhëheq më Postat e Maqedonisë. Pasditen e së mërkurës në mbledhjen e
430 mijë euro vlera e pullave postare me Audrey Hepburn Një seri e rrallë e 10 pullave postare me yllin e njohur hollivudian, Odri Hepburn, janë shitur me nje vlerë prej 430 mi
Sfida postatusor e kosoves- sfide e ndertimit te kapaciteteve diplomatike nga Dr.Fadil MalokuKosovën me aktin e shpalljes së pavarësisë për një republikë parla
Inaugurohet kodi postar ZIP i Shqipërisë Edhe Shqipëria ka Kodin e vet postar ZIP. 33 rrethe pajisen me numrin katërshifror. Në një takim, ku merrnin pjesë drejt
Misioni i OKB-se miraton kodin postar te Kosoves Misioni i Kombeve te Bashkuara ne Kosove, UNMIK, miratoi sot kodin postar te Kosoves, pas gjashte vjetesh shkembimi te p