999 rezultate për

posta

Grabitet posta në Bit Pazar të Shkupit Sot në mëngjes në afërsi të Bit Pazarit në Shkup është grabitur filiali i "Postave të Maqedonisë". MPB ka njoftuar se
Grabiten 100 mijë denarë nga nga posta e Kisella Vodës Policia ka njoftuar sot se persona ende të paidentifikuar kanë hyrë me dhunë në postën e Kisella Vodës, duke vjedhur 100
Thaçi: Posta ofron shërbime me standarde evropiane ​Posta e Kosovës ka inauguruar sot shërbimin financiar jo bankar, i cili do të mundësoj pagesën e një numri të mad
Ibrahimoviç, tashmë edhe pullë postare (FOTO LAJM) Lajmi doli nëntorin e shkuar, por vetëm tani pullat postare me logon e Zlatan Ibrahimoviç janë bërë realitet. Pesë pulla
Fazliu dënohet me dy vite burg pasi shkaktoi zjarrin në postë Gjykata Penale në Shkup ka marrë vendim të byrgosë me dy vite burg Armend Fazliun i cili shkaktoi djegien e Postave të M
Mbrëmë janë vjedhur dy mijë euro nga posta në Butel Mbrëmë nga filiali i “Postës së Maqedonisë” në lagjen Butel të Shkupit, janë vjedhur rreth dy mijë euro. Në raportin
Plaçkitje në zyrat e Postës së Kosovës Posta e Kosovës, ka shprehur shqetësimin për rastet në rritje të plaçkitjeve të Zyrave Postare, veçanërisht në qytetin e
Shërbimi postar me biçikletë Posta Shqiptare ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të evituar të qëndruarit në trafik dhe derguar në kohe letrat në d
Ku i harxhon paratë "Posta e Maqedonisë"? Drejtorët shqiptarë në Maqedoni e kanë pikë të dobët transparencën, sidomos atë financiare. Nëse për Fondin Shëndetësor
Grabitet me pistoletë lodër posta e Ohrit Rreth 16 mijë denarë janë grabitur nën kërcënimin me armë nga Posta e Maqedonisë në Ohër. Forcat e rendit bënë të ditur
Ibra bëhet pullë postare në Suedi Sulmuesi i Paris Saint Germain, Zlatan Ibrahimovic do të jetë fytyra e re e pullave postare në Suedi. 32-vjeçari do të j
Zvicër, posta u dërgon kartolina urimi të vdekurve Shërbimi postar në Zvicër ka dërguar aksidentalisht kartolina urimi për njerëzit që kanë vdekur kohët e fundit. Kartolin
Zjarri në postë, shefi i kabinetit të Halitit 30 ditë paraburgim Shefi i kabinetit të drejtorit të Postave të Maqedonisë, Rafiz Haliti, do të qëndrojë 30 ditë në paraburgim. Ai u arrest
Vodhi 8 milionë lekë pensione, arrestohet shefja e zyrës postare Shefja e zyrës postare në Këmishtaj të Lushnjës është arrestuar nga policia me akuzën e vjedhjes dhe falsifikimit të dok
Grabiten dy qind mijë euro nga posta në Çair Mëngjesin e sotëm janë vjedhur 200 mijë euro në postën që ndodhet në rrugën "Xhon Kenedi" në Çair të Shkupit. Sipas kons
Posta e Kosovës marrëveshje me TEB Bankën Posta e Kosovës Sh.A. dhe TEB Banka kanë lidhur sot një memorandum bashkëpunimi përmes të cilës do të ofrohen shërbime t
Pulla postare me Hafiz Ulqinakun dhe Rexhep Mitrovicën Postat e Maqedonisë në bashkëpunim me Shoqatën e Historianëve Shqiptarë të Maqedonisë (SHHSHM), sot promovuan dy pullat
100-vjetori i pullës shqiptare, Berisha: Posta, promotor i Shqipërisë dixhitale Në 100-vjetorin e pullës së postës shqiptare, në Muzeun Kombëtar është çelur sot një ekspozitë me pullat që janë përdoru
100 pullë postare e Shqipërisë Bajram Peçi 5 maji i vitit 1913 njihet si dita e lindjes së pullës postare të vendit tonë dhe meqenëse ajo pa mëdyshje
Kishte blerë laptop, posta i sjell në shtëpi një ...! Serbi Nenad Petroviç është shokuar ditën kur hapi kutinë e kompjuterit të blerë në internet, të cilën posta ia solli der