999 rezultate për

posta

Sanitaret e spitalit në protestë, i njoftoi posta për largimin nga puna Me pretendimin se janë zëvendësuar nga militantë partiakë, 32 sanitaret e spitalit rajonal dhe maternitetit të Kukësit j
Kosova dhe Maqedonia promovojnë pullën e përbashkët postare Filatelia e Postës së Kosovës dhe ajo e Postës së Maqedonisë, sot në Prishtinë kanë promovuar emisionin e parë të përbas
Pullat e reja postare me imazhet e Ali Pashës dhe Ibrahim Temos Me rastin e Festës së Flamurit, Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup do të organizoj
Posta e Maqedonisë hap konkurs për mbi 100 vende pune Posta e Maqedonisë shpall konkursin për 100 vende të lira pune në nivel republikan. Posta e Shkupit ka nevojë për një s
Naim Frashëri në pullën postare të Iranit Poeti ynë kombëtar Naim Frashëri, përveç se ka shkruar në gjuhën turke dhe greke, ka shkruar edhe në atë persiane. Kjo
Del në qarkullim pulla postare me portretin e Ukshin Hotit Posta e Kosovës ka nxjerrë në qarkullim pullën postare që i kushtohet veprimtarit të shquar të çështjes kombëtare Ukshin
Posta Shqiptare denoncon një punonjës për korrupsion Posta Shqiptare ka denoncuar një punonjës për korrupsion, i cili tashmë eshtë larguar nga puna dhe arrestuar. "Ditën e m
OSHEE zgjat orarin në zyrat për shërbimin ndaj klientit Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE, në kuadër të masave për shërbimin ndaj klientit, ka zgjatur orar
Paris, pengmarrje në një zyrë postare Tre persona janë marrë peng nga një njeri i panjohur në një zyrë postare në Colombes, në veriperëndim të Parisit. Sipas
Akuzat në media, reagon drejtori i Postës Shqiptare Duke marrë shkas nga publikimet e ditëve të fundit në media që përfshijnë raste abuzive nga punonjës të Postës Shqiptare
Autobusi i postës zvicerane "për Baden" lëviz nëpër Prishtinë Një rast interesant është vënë re nga një qytetar kosovaro -zviceran B.M. i cili derisa ishte për vizitë familjare në Ko
Posta e Maqedonisë vidhet si nëpër filma Posta e Maqedonisë është vjedhur nga disa hajdutë. Këta hajdutë nuk kanë mundur të ikin dhe janë zënë nga policia në
Lazimi në San Marino: Sfida jonë, modernizimi i Postës Shqiptare Më datat 23-25 shtator në San Marino zhvillohet Asambleja e 21-të Plenare e PostEurop, aktivitet në të cilin Posta Shqip
Heronjtë e lirisë në pullën postare të Kosovës Posta e Kosovës do të vërë si pullë postare “Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin”. Të dy këto dy personalitete kanë rënë heroi
Posta Shqiptare emeton pullën postare "Papa Françesku në Shqipëri" Teksa i gjithë vendi ka nisur të dekorohet për ardhjen e Papës, një tjetër simbolikë është marrë në shqyrtim, teksa Post
Ardit Çela resigns as head of the Albanian Postal Service Days after analyzing the first 6-months as head of the Albanian Postal Service, Ardit Çela has resigned. He also made cl
Posta Shqiptare bën analizën e 6-mujorit të parë të 2014-s Drejtori i Përgjithshëm i Postës Shqiptare, Ardit Çela prezantoi sot për mediat analizën e treguesve ekonomiko- financia
Posta dhe policia kanë rol me rëndësi në Maturën Shtetërore Matura Shtetërore ka pasur disa probleme, por janë marrë masa në kohë. Kështu u shpreh sot ministrja e Arsimit Lindita N
Posta Shqiptare hap zyra të reja (FOTO-LAJM) Posta Shqiptare ka inauguruar ditën e sotme hapjen e ambienteve të reja ku qytetarët mund të tërheqin pakot e tyre. Drej
Posta e pazakontë, 6000 letra për Brazilin Sikur të mos mjaftonte atmosfera unike që krijohet në stadiumet e botërorit kur këndohet himni i Brazilit, sikur të mos