999 rezultate për

portugalia

Van Gaal-Januzajt: Nuk ke vend te Manchesteri Lous Van Gaal, trajneri i Manchester United, sipas raportit të bërë nga "goal.com" i ka thënë Adnan Januzajt se nuk ka v
Juventus, goditje dyshe nga Portugalia (FOTO LAJM) Në vigjilje të merkatos së janarit drejtuesit e Juventusit po punojnë për të kryer një goditje dyshe nga Portugalia. Sip
Portugalia fiton, Ronaldo shënon rekord (VIDEO) Portugalia i ka shpëtuar barazimit në ndeshjen e Grupit I në përballjen kundër Armenisë. Cristiano Ronaldo, i ka mbaj
Mediat maqedonase: Shqipëria shokon Portugalinë (FOTO LAJM) Shumica e mediave maqedonase e kanë komentuar si surprizë mjaft të madhe fitoren e Shqipërisë ndaj Portugalisë. Ata k
FITUAM! Balaj gol fantastik (VIDEO) Shqipëria ka arritur të marrë një fitore historike përballë Portugalisë në Aveiro me rezultatin 0-1. Golin e vetëm të ta
Mehmeti: Portugalia favorite, por edhe Shqipëria synon "France 2016" Sulmuesi shqiptar Agon Mehmeti, i cili ka luajtur sezonin e kaluar me Olhanense në kampionatin portugez, beson se Portug
Portugali-Shqipëri, De Biasi: Më kënaq edhe barazimi Gianni De Biasi e ka nisur tashmë lojën e tij përballë Portugalisë, atë verbale, para se dy skuadrat të përballen në fus
Kukeli: Frikë nga Portugalia? Vetëm respekt Makthi ka marrë fund dhe Burim Kukeli është rikthyer tek Kombëtarja shqiptare pas një mungese 2-vjeçare për shkak të dëm
CR7: Këtë sezon, Champions dhe La Liga Cristiano Ronaldo foli me "The Telegraph" mbi sezonin e suksesshëm që pati me Real Madrid, zhgënjimin që pësoi në Botëro
Beqaj: Portugalia vuan pa Ronaldon, ja si ndalen luzitanët Gjashtë vite më parë Shqipëria ndalte Ronaldon në shtëpinë e tij. Jo në një ndeshje dosido, por në një takim ku kuqezinj
Portugalia, Eder premton gol ndaj Shqipërisë Eder është i vetmi sulmues i grumbulluar nga trajneri Paulo Bento për ndeshjen e parë eliminatore të "Euro 2016" ndaj Sh
Mungojnë yjet, Portugalia nis misionin anti-Shqipëri (FOTO LAJM) Portugalia nisi sot në mëngjes grumbullimin për të përgatitur sfidën elimenitore të "Euro 2016" kundër Shqipërisë, sfidë
Rënditja e UEFA-s, Top 10 ligat e kontinentit (FOTO LAJM) Nëpërmjet faqes së saj zyrtare në internet UEFA ka shpallur rënditjen për ligat europiane të futbollit pas fazës para-el
Portugalia ndihmë për përshpejtimin e axhendës evropiane të Shqipërisë Në vijim të vizitës së tij në Lisbonë, Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta u prit sot nga Ministri i Punëve të Jashtme të P
Portugalia më afër Shqipërisë për integrimin (FOTO-LAJM) Presidentja e Asamblesë së Portugalisë, znj. Maria da Assunção Esteves siguroi sot kryetarin e Kuvendit Ilir Meta për m
CR7: Në shtëpi me kokën lart Filloi me vonesë Botërori për Cristiano Ronaldon. Në takimin e parë të grupit nuk mundi të bënte asgjë përballë panzerav
Bye Cristiano, Portugalia jashtë Botërorit (VIDEO) Ndodhi ashtu siç pritej: Gjermania dhe SHBA janë dy ekipet e kualifikuara nga Grupi G i "Brazil 2014". Edhe pse skuadra
Portugalia shumë pranë skualifikimit (VIDEO) Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë përmbysur epërsinë e Portugalisë nga pjesa e parë, mirëpo evropianët arritën të b
Bento: Portugalia nuk varet nga Cristiano Pavarësisht humbjes në takimin e parë me Gjermaninë, Portugalia ka shanse të mira për të kaluar në fazën e 1/8, por për
SHBA, Klinsmann: Të përqëndruar te Portugalia Pas një fillimi ëndrrash me fitoren 2-1 kundër Ganës, vëmendja e amerikanëve është e përqëndruar totalisht tek Portugali