999 rezultate për

portugalia

Portugali-Austri, ja notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Megjithëse Portugalia kishte më shumë nga loja madje humbi edhe një penallti nuk arriti të shënojë në portën e Austrisë.
Zhgënjen sërish Portugalia (VIDEO) Portugalia ka barazuar pa gola me Austrinë, duke marrë kështu vetëm një pikë në ndeshjen e dytë të Euro 2016 e vlefshme
Portugali-Austri, ja formacionet zyrtare Sapo janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Portugalia – Austria, që do të luhet pas më pak se një ore. Portu
Portugalia 1-1 Islanda, ja notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Përfaqësuesja e Portugalisë në ndeshjen e parë në Euro 2016 ka barazuar ndaj Islandës. Golat në këtë ndeshje u shënua
Portugalia i mbyll në avantazh 45 minutat e para (VIDEO) Portugalia e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë ndaj Islandës. Skuadra ku aktivizohet edhe Critstiano Ronaldo ka domin
Portugali – Islandë, ja formacionet zyrtare Portugalia dhe Islanda sapo kanë publikuar formacionet zyrtare. Të dyja skuadrat, të cilat do të zhvillojnë takimin e p
Portugalia zbulon 23 lojtarët që do të marrë në Francë (FOTO) Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, ka zbuluar listën me 23 lojtarët e ftuar për Euro 2016. "Brazili" i Europës
Portugalia prezanton uniformën për "France 2016" (FOTO-VIDEO) Kombëtarja e Portugalisë, në bashkëpunim me kompaninë Nike, ka prezantuar uniformat e reja, të cilat do të përdoren gjat
Ja shtetet që votuan pro Kosovës në UNESCO Anëtarësia e agjencisë kulturore të OKB-së, UNESCO, nuk kanë munduar t'ia dalin me votat pro anëtarësimit të Kosovës në
Dhembje koke për Josën, Portugalia i refuzon vizën Olayinkas Transfertë portugeze e Skënderbeut nisi me probleme për korcarët, që nuk do të kenë të gatshëm për këtë ndeshje, Peter O
Portugalia siguron kualifikimin (VIDEO) Portugalia tashmë ka siguruar kualifikimin për kampionatin evropian "Francë 2016". Në ndeshjen e zhvilluar sonte, por
Lajm i mirë për Shqipërinë / Portugalia po mposht Danimarkën Një lajm i mirë vjen nga Portugalia, ku ekipi vendas po fiton 1-0 kundër Danimarkës. Goli i avantazhit u shënua nga M
Mediat daneze: Portugalia “ndihmon” Danimarkën (FOTO LAJM) "Portugalia: Me Danimarkën do të jetë një finale”. Kështu e nis titullin kryesor gazeta daneze “Ekstra Bladet” duke iu r
Skenarët se si Shqipëria mund të kualifikohet në EURO 2016 Shqipëria ka pësuar humbjen e parë në Grupin I kualifikues për Euro 2016, por ende ka gjasa të mëdha për të siguruar kua
Humbje e dhimbshme, por na bënë krenar (VIDEO) Shqipëria ka pësuar një humbje të hidhur në Elbasan Arena kundër Portugalisë me rezultat 0-1, duke pësuar gol në minutën
De Biasi kujdes, ja si mund të na godasë Portugalia (VIDEO) Sulmi i Portugalisë, i udhëhequr nga Cristiano Ronaldo është pjesa të cilës Shqipëria i trembet më së shumti. De Biasi m
Portugalia ndryshon programin e stërvitjes Portuglia ka vendosur të ndryshojë stadiumin ku do të zhvillojë stërvitjen e fundit. Stafi teknik i skuadrës ka preferua
Shqipëri-Portugali, bilanc në favor të luzitanëve Portugalia dhe Shqipëria janë përballur pesë herë gjatë historisë së kualifikimeve për Kampionate Botërore, Europiane, a
Shqipëria zbret në renditjen e FIFA-s (FOTO) Shqipëria ka ndërruar vendet në klasifimimin e FIFA-s para ndeshjes me skuadrën e Danimarkës. Kuqezinjtë kanë humbur 3 p
Shqipëria shpreson, Portugali "e gjymtuar" në Elbasan Kur na ndajnë më pak se dy javë nga sfida e 7 Shtatorit mes Shqipërisë dhe Portugalisë që do të zhvillohet në "Elbasan A