portugalia

Portugalia dhe Polonia barazim, vazhdojnë në minutat shtesë (VIDEO) Portugalia dhe Polonia janë ndarë me barazim me rezultat 1-1 pas 90 minutave të kohës së rregullt, dhe cerekfinalisti i
Reagon Portugalia me super golin e Sanchezit Polonia dhe Portugalia nisen sot në mbrëmje siparin e takimeve çerekfinaliste të “Euro 2016”. Polakët e filluan me nj
Trezeguet parashikon fituesin e ndeshjes Portugali-Poloni Legjenda franceze dhe e Juventusit, David Trezeguet, ka parashikuar Portugalinë si gjysmë finalistin e parë në Euro 2016
Poloni-Portugali, sfida për një biletë në gjysmëfinale Ndeshja Poloni-Portugali hap "luftën" për një biletë në fazën gjysmëfinale të Kampionatit Europian. Sot të dy skuadrat d
Kompanitë e basteve: Portugalia favorite përballë Polonisë Portugalia eshte favorite sipas kuotave te kompanise Snai per ndeshjen e te enjtes. Fitorja e skuadres se Cristiano Rona
Santos: Besoj që Portugalia do të shkojë larg Fernando Santos është gëzuar shumë pas kualifikimit të Portugalisë në çerekfinalet e Euro 2016. Ai shpreson se Portugali
"Portugalia më e dobët se Turqia dhe Çekia" Qendërmbrojtësi kroat, Vedran Corluka, mendon se Portugalia është më e dobët se Turqia dhe Republika Çeke. kroacia është
Modric shpërthen në lot, ja çfarë bëri Ronaldo (FOTO LAJM) Mesfushori i Kroacisë Luka Modric nuk ka mundur të fsheh dëshpërimin e eliminimit nga kampionati Evropian, pas humbjes 1
Portugalia shokon Kroacinë në fundin e shtesës, pret biletën në çerekfinale (VIDEO) Portugalia befason Kroacinë minutat e fundit të shtesë. Luzitanët kanë shënuar golin e vetëm të ndeshjes në minutën e 11
Kroaci-Portugali, formacionet zyrtare Kroacia dhe Portugalia sapo kanë publikuar formacionet zyrtare. Takimi i vlefshëm për 1/8 e finales së evropianit të fu
Ja parashikimi i Maradonës për ndeshjen Kroaci-Portugali Diego Maradona ka thënë se Portugalia është shumë e varur në kapitenin Cristiano Ronaldo dhe se nuk është favorite në 1/
Ronaldo na shkakton "infarkt", Shqipëria zyrtarisht jashtë Europianit (VIDEO) Ky Europian nuk është i këshillueshëm për njerëz që vuajnë nga zemra, dhe këtë gjë na e tregoi edhe sfida mes Portugalis
Portugalia luan shansin e fundit të kuqezinjve tanë (FOTO LAJM) Portugalia pas pak minutash do të luajë sfidën e fundit në grupe ndaj Hungarisë në një ndeshje që vendos shumë për fatin
Fakt interesant/ Portugalia do të luajë në stadiumin që na solli fat Ndeshja e sotme ndërmjet Hungarisë dhe Portugalisë është vendimtar për fatin e kuqezinjve tanë në Europian. Kjo ndes
Portugali-Austri, ja notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Megjithëse Portugalia kishte më shumë nga loja madje humbi edhe një penallti nuk arriti të shënojë në portën e Austrisë.
Zhgënjen sërish Portugalia (VIDEO) Portugalia ka barazuar pa gola me Austrinë, duke marrë kështu vetëm një pikë në ndeshjen e dytë të Euro 2016 e vlefshme
Portugali-Austri, ja formacionet zyrtare Sapo janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Portugalia – Austria, që do të luhet pas më pak se një ore. Portu
Portugalia 1-1 Islanda, ja notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Përfaqësuesja e Portugalisë në ndeshjen e parë në Euro 2016 ka barazuar ndaj Islandës. Golat në këtë ndeshje u shënua
Portugalia i mbyll në avantazh 45 minutat e para (VIDEO) Portugalia e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë ndaj Islandës. Skuadra ku aktivizohet edhe Critstiano Ronaldo ka domin
Portugali – Islandë, ja formacionet zyrtare Portugalia dhe Islanda sapo kanë publikuar formacionet zyrtare. Të dyja skuadrat, të cilat do të zhvillojnë takimin e p