999 rezultate për

portugalia

Zyrtarizohen formacionet/ Portugalia me një mungesë të madhe në mbrojtje Pas pak minutash do të luhet sfida e parë gjysmëfinale e Euro 2016 ajo mes Portugalisë dhe Uellsit, ku e gjithë vëmendja
Ja si ka ndryshuar Portugalia nga "Euro 2000" deri tani (FOTO LAJM) Portugalia sonte në mbrëmje do të luajë gjysmëfinalen e Europianit ndaj Uellsit, e cila nuk është e para në këtë turne.
Portugalia në histori, thyen një rekord Me kualifikimin që mori ndaj Polonisë pas goditjes të penalltive, Portugalia hyri në histori si skuadra e parë që arrin
Ronaldo vendos një rekord, por këtë herë për keq Portugalia ka siguruar një biletë një gjysmëfinale të evropianit të futbollit, Euro 2016. Cristiano Ronaldo ka thyer një
Poloni-Portugali, ja notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Portugalia është kualifikuar për në gjysmëfinale pas ekzekutimit të penalltive, pasi loja e rregullt u mbyll 1-1. Not
Portugalia në gjysmëfinale falë penalltive (VIDEO) Portugalia është skuadra e parë gjysmëfinaliste e Eurpianit. Luzitanët siguruan një biletë për në raundin tjetër vetëm p
Portugalia dhe Polonia barazim, vazhdojnë në minutat shtesë (VIDEO) Portugalia dhe Polonia janë ndarë me barazim me rezultat 1-1 pas 90 minutave të kohës së rregullt, dhe cerekfinalisti i
Reagon Portugalia me super golin e Sanchezit Polonia dhe Portugalia nisen sot në mbrëmje siparin e takimeve çerekfinaliste të “Euro 2016”. Polakët e filluan me nj
Trezeguet parashikon fituesin e ndeshjes Portugali-Poloni Legjenda franceze dhe e Juventusit, David Trezeguet, ka parashikuar Portugalinë si gjysmë finalistin e parë në Euro 2016
Poloni-Portugali, sfida për një biletë në gjysmëfinale Ndeshja Poloni-Portugali hap "luftën" për një biletë në fazën gjysmëfinale të Kampionatit Europian. Sot të dy skuadrat d
Kompanitë e basteve: Portugalia favorite përballë Polonisë Portugalia eshte favorite sipas kuotave te kompanise Snai per ndeshjen e te enjtes. Fitorja e skuadres se Cristiano Rona
Santos: Besoj që Portugalia do të shkojë larg Fernando Santos është gëzuar shumë pas kualifikimit të Portugalisë në çerekfinalet e Euro 2016. Ai shpreson se Portugali
"Portugalia më e dobët se Turqia dhe Çekia" Qendërmbrojtësi kroat, Vedran Corluka, mendon se Portugalia është më e dobët se Turqia dhe Republika Çeke. kroacia është
Modric shpërthen në lot, ja çfarë bëri Ronaldo (FOTO LAJM) Mesfushori i Kroacisë Luka Modric nuk ka mundur të fsheh dëshpërimin e eliminimit nga kampionati Evropian, pas humbjes 1
Portugalia shokon Kroacinë në fundin e shtesës, pret biletën në çerekfinale (VIDEO) Portugalia befason Kroacinë minutat e fundit të shtesë. Luzitanët kanë shënuar golin e vetëm të ndeshjes në minutën e 11
Kroaci-Portugali, formacionet zyrtare Kroacia dhe Portugalia sapo kanë publikuar formacionet zyrtare. Takimi i vlefshëm për 1/8 e finales së evropianit të fu
Ja parashikimi i Maradonës për ndeshjen Kroaci-Portugali Diego Maradona ka thënë se Portugalia është shumë e varur në kapitenin Cristiano Ronaldo dhe se nuk është favorite në 1/
Ronaldo na shkakton "infarkt", Shqipëria zyrtarisht jashtë Europianit (VIDEO) Ky Europian nuk është i këshillueshëm për njerëz që vuajnë nga zemra, dhe këtë gjë na e tregoi edhe sfida mes Portugalis
Portugalia luan shansin e fundit të kuqezinjve tanë (FOTO LAJM) Portugalia pas pak minutash do të luajë sfidën e fundit në grupe ndaj Hungarisë në një ndeshje që vendos shumë për fatin
Fakt interesant/ Portugalia do të luajë në stadiumin që na solli fat Ndeshja e sotme ndërmjet Hungarisë dhe Portugalisë është vendimtar për fatin e kuqezinjve tanë në Europian. Kjo ndes