999 rezultate për

portugalia

Portugalia shkatërron Andorrën (VIDEO) Portugalia ka mposhtur Andorrën me rezultat 6:0, ku katër gola i shënoi Cristiano Ronaldo, ndërsa tjerët i shënuan Cance
Zvicra e shqiptarëve mposht Portugalinë (VIDEO) Kampionia e Evropës, Portugalia, ka dështuar në ndeshjen e parë kualifikuese për Botërorin ‘Rusi 2018’, duke u mposhtur
Zvicra-Portugalia, ja formacionet zyrtare Sapo janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Zvicër-Portugali. Zvicra dhe Portugalia do të përballen sonte nga
Portugalia “përpihet” nga flakët (VIDEO) Zjarri që ra dje në Madeira, Portugali ka shkaktuar të paktën 3 të vdekur, e tashmë kërcënon dhe kryeqytetin e ishullit
Ja si u pritën kampionët në Portugali (FOTO LAJM) Mijëra tifozë portugez kanë pritur në sheshin e Lisbonës përfaqësuesen e tyre e cila mbrëmë u shpall kampione e Europës
Gazeta irlandeze: Shqipëria një ndër 5 fituesit e Europianit Në Europianin e zhvilluar në Francë nuk ka dalë vetëm fitues Portugalia, por edhe disa kombëtare të tjera. Gazeta irland
Formacioni më i mirë i "Euro 2016" (FOTO LAJM) Europiani ka ulur siparin e edicionit të 15-të, teksa tashmë mund të bëjmë edhe bilancet. Portali i njohur "goal.com" nu
Eder bën Ronaldon, Portugalia fiton Europianin (VIDEO) Portugalia është fituese e Europianit të Francës. Luzitanët triumfuan për herë të parë në historinë e tyre pas një goli
Portugalia zhbllokon finalen, Eder shënon super gol (VIDEO) Janë dashur plotë 109 minuta lojë për të zhbllokuar finale e Europianit. Portugalia ka kaluar në avantazh me një gol të
Sanchez: Nëse luajmë siç dimë ne, do të bëhemi kampionë Mesfushori i Portugalisë, Renato Sanches beson se skuadra e tij ka potencial ta mposhtë Francën në finalen e Evropianit
Ronaldo: Bale-in e ngushëllova pas ndeshjes (VIDEO) Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo, ka treguar se çfarë i ka thënë bashkëlojtarit te Real Madridi, Gareth Balet, pasi
Ja lojtari i ndeshjes Portugali - Uells (FOTO LAJM) Portugalia është finalistja e parë e evropianit të futbollit, Euro 2016. Portugezët fituan kundër Uellsit me rezultat
Ronaldo i prish ëndrrën Bale-it, Portugalia në finale (VIDEO) Portugalia është finalistja e parë e Europianit të Francës. Luzitanët mundën me lehtësi 2-0 Uellsin, duke siguruar një b
E pazakontë/ Portugalia në fushë me 12 lojtarë (FOTO LAJM) Diçka e pazakontë ka ndodhur në fillim të ndeshjes Portugali – Uells. Gjatë kohës kur skuadrat po bënin foton zyrtare
Zyrtarizohen formacionet/ Portugalia me një mungesë të madhe në mbrojtje Pas pak minutash do të luhet sfida e parë gjysmëfinale e Euro 2016 ajo mes Portugalisë dhe Uellsit, ku e gjithë vëmendja
Ja si ka ndryshuar Portugalia nga "Euro 2000" deri tani (FOTO LAJM) Portugalia sonte në mbrëmje do të luajë gjysmëfinalen e Europianit ndaj Uellsit, e cila nuk është e para në këtë turne.
Portugalia në histori, thyen një rekord Me kualifikimin që mori ndaj Polonisë pas goditjes të penalltive, Portugalia hyri në histori si skuadra e parë që arrin
Ronaldo vendos një rekord, por këtë herë për keq Portugalia ka siguruar një biletë një gjysmëfinale të evropianit të futbollit, Euro 2016. Cristiano Ronaldo ka thyer një
Poloni-Portugali, ja notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Portugalia është kualifikuar për në gjysmëfinale pas ekzekutimit të penalltive, pasi loja e rregullt u mbyll 1-1. Not
Portugalia në gjysmëfinale falë penalltive (VIDEO) Portugalia është skuadra e parë gjysmëfinaliste e Eurpianit. Luzitanët siguruan një biletë për në raundin tjetër vetëm p