999 rezultate për

portugalia

Portugalia dridhet nga shtylla e Iscos (VIDEO) Portugalia është me fat që nuk pësoi golin e dytë në ndeshjen kundër Spanjës që është duke u zhvilluar në kuadër të Grup
Statistikat dhe kuriozitetet, ja çfarë duhet të dini për supersfidën Portugali-Spanjë * Mes Portugalisë dhe Spanjës ekziston vetëm një precedent në një Botëror. Ai i përket 1/8- ave të turneut të vitit 2010
Derbi iberik, statistikat mes Portugalisë dhe Spanjës Kampionët në fuqi të Europës do të përballen me rivalët e tyre të vjetër iberikë, Spanja, në një ndeshje që do të jetë e
Kombëtarja portugeze në kaos, porbleme jashtë fushe Portugalia dhe Spanja do të përballen mes tyre në debutimin e përfaqësueseve të Gadishullit Iberik në Botëror por Portug
Gjesti i mrekullueshëm i Ronaldos ndaj vogëlushit (VIDEO) Portugalia ka arritur tashmë në Rusi, por e gjithë vëmendja ishte tek Cristiano Ronaldon, i cili ditët e fundit ka qenë
Portugalia arrin në Rusi, disa fëmijë takojnë Cristiano Ronaldon (FOTO LAJM) Kombëtarja e Portugalisë ka arritur në Botëror të Rusisë, derisa në aeroport qindra fansa fëmijë kanë shpërthyer në vaj
Portugalia fiton bindshëm ndaj Algjerisë (VIDEO) Portugalia ka arritur të fitojë bindshëm sonte ndaj një kundërshtari të lehtë si Algjeria me shifrat 3-0 në "Estadio da
Portugalia dyfishon rezultatin ndaj Algjerisë (VIDEO) Portugalia ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Algjerisë në "Estadio da Luz". Ai që ka shënuar këtë herë është Bruno F
Portugalia në epërsi ndaj Algjerisë (VIDEO) Portugalia ka kaluar në avantazh ndaj Algjerisë në "Estadio da Luz". Ai që ka shënuar është Goncalo Guedes në minutë
Mourinho: Mos harroni Messin dhe Ronaldon Jose Mourinho thotë se Argjentina e Portugalia mund të bëjnë befasi në Rusi, pasi kanë Lionel Messin dhe Cristiano Ronal
Belgjika dhe Portugalia ndahen në barazim pa gola (VIDEO) Belgjika dhe Portugalia janë ndarë në barazim pa gola në një ndeshje miqësorë në Bruksel. Futbollisti kosovar, Adnan
Portugalia zhgënjen përsëri, barazon me Tunizinë (VIDEO) Tunezia ka arritur që të befasoi Portugalinë pasi që ka barazuar rezultatin nga 2-0 në 2-2. Pjesa e parë i takoi tërë
Fituesi i Eurovision-it bën transplant të zemrës Fituesi i Eurovision, Salvadro Sobral nga Portugalia është duke u kuruar në spital pasi i është nënshtruar operacionit p
Figo zgjedh fituesin e Botërorit Luis Figo nuk e ka harruar Kombëtaren e ij të cilën nuk arriti ta shpallte kampione Europe në vitin 2004, kur u mund nga
Portugalia po përgatitet të arbitrohet nga futbollistët Arbitrat në Portugali kanë paralajmëruar një grevë në fundjavën e 15 dhe 16 dhjetorit, si shenjë proteste ndaj presionit
Portugalia dhe Spanja nën pushtetin e flakëve, 30 viktima Të paktën 30 persona kanë humbur jetën si pasojë e flakëve që kanë përfshirë Portugalinë dhe një pjesë të Spanjës. Si
Portugalia dominon dhe dërgon Zvicrën në Play Off Kombëtarja e Portugalisë e ka siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror, ‘Rusia 2018’, pas fitores prej 2-0 kundër Zv
Portugalia dërgon Zvicëren në "play-off" Portugalia ka fituar përballë Zvicrës me shifrat 2-0 në "Estadio da Luz" të Lisbonës. Portugezët kaluan në avantazh
Xhaka: Cristiano nuk është Portugali, por Portugalia është Cristiano Granit Xhaka ka lavdëruar cilësitë e Cristiano Ronaldos para ndeshjes me kombëtaren e tij ndaj Portugalisë më 10 tetor n
Gabigolit i bajatet dhe Portugalia, kërkon transferimin në Brazil Mësohet se lojtari i Interit, Gabigol, mund ta lërë pra kohe Benfican për tu kthyer te klubi i tij i parë Santos. Brazil