999 rezultate për

portugalia

Messi kundër Ronaldos, në këtë fazë mund të përballet Argjentina dhe Portugalia (FOTO LAJM) Duket se përballja midis Leo Messit dhe Cristiano Ronaldos në një Kupë Bote është shumë afër. Në fazën e një të teta
Përcaktohen çiftet e para të 1/8-ave të Kupës së Botës Janë mbyllur llogaritë dhe për Grupin B në Kupën e Botës. Spanja në ndeshjen e fundit u përball me Marokun, me të cilin
Kartona, penallti dhe inat, Portugalia barazon me Iranin (VIDEO) Irani dhe Portugalia kanë barazuar me shifrat 1-1 në "Mordovia Arena", ndeshje e vlefshme për Grupin B. Në minutën e
Çmenduri në grupin B, dy gola në minutat e fundit përcaktojnë gjithçka Spanja nuk ka arritur më shumë se një barazim 2-2 me Marokun, por ky barazim çuditërisht i ka dhënë vendin e parë në Gru
Shokohet Spanja, ndryshon rënditja e grupit B Sonte po luhen ndeshjet e fundit të Grupit B ku bën pjesë Portugalia, Spanja, Irani dhe Maroku. Spanja dhe Portugalia
Përfundojnë pjesët e para, ja si ndryshon renditja Sonte po luhen ndeshjet e fundit të Grupit B ku bën pjesë Portugalia, Spanja, Irani dhe Maroku. Spanja dhe Portugalia
Super Quaresma, Portugalia kalon në avantazh ndaj Iranit (VIDEO) Portugalia ka kaluar në epërsi ndaj Iranit në "Mordovia Arena". Ai që ka shënuar ëshë futbollisti Ricardo Quaresma q
Maroku shokon Spanjën, rrezikohet kualifikimi (VIDEO) Maroku ka surprizuar Spanjën pasi ka arritur që të kalojë në avantazh në minutën e 14 me anë të Boutaib. Momentalisht
Formacionet zyrtare: Iran - Portugali Irani dhe Portugalia do të luajnë sot ndeshjen e tretë të Grupit B të Kupës së Botës. Portugalia e do me çdo kusht f
Zbardhet biseda çfarë i tha Ronaldo trajnerit të Portugalisë Cristiano Ronaldo shpesh herë e ka treguar se luan një rol të madh madje shpesh herë me udhëzimet e tij e zëvendëson tra
Zyrtare: Maroku i thotë lamtumirë Botërorit Tashmë është mëshuar edhe emrti i shtetit të parë që është përshëndetur nga Kampionati Botëror ‘Rusia 2018’. Maroku ë
Portugalia me forca të plota kundër Marokut, dalin formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Në “Luzhniki Stadium” të Moskës do të luhet sfida e vlefshme për Grupin B të Botërorit ndërmjet Portugalisë dhe Marokut.
Detaj që nuk u vu re, Portugalia i shpëton humbjes për një "fije" (FOTO LAJM) Portugali arritti të marrë një barazim kundër skuadrës së Spanjës vëtëm falë aftësive të mrekullueshme të Cristiano Rona
Kundërshtar të përhershëm, Pique sulmon Ronaldon pas injorimit total në fushë Mbrojtësi i Spanjës, Gerard Pique, ka kritikuar yllin e Portugalisë, Cristiano Ronaldon, duke thënë se goli heroi që rea
Portugalia dridhet nga shtylla e Iscos (VIDEO) Portugalia është me fat që nuk pësoi golin e dytë në ndeshjen kundër Spanjës që është duke u zhvilluar në kuadër të Grup
Statistikat dhe kuriozitetet, ja çfarë duhet të dini për supersfidën Portugali-Spanjë * Mes Portugalisë dhe Spanjës ekziston vetëm një precedent në një Botëror. Ai i përket 1/8- ave të turneut të vitit 2010
Derbi iberik, statistikat mes Portugalisë dhe Spanjës Kampionët në fuqi të Europës do të përballen me rivalët e tyre të vjetër iberikë, Spanja, në një ndeshje që do të jetë e
Kombëtarja portugeze në kaos, porbleme jashtë fushe Portugalia dhe Spanja do të përballen mes tyre në debutimin e përfaqësueseve të Gadishullit Iberik në Botëror por Portug
Gjesti i mrekullueshëm i Ronaldos ndaj vogëlushit (VIDEO) Portugalia ka arritur tashmë në Rusi, por e gjithë vëmendja ishte tek Cristiano Ronaldon, i cili ditët e fundit ka qenë
Portugalia arrin në Rusi, disa fëmijë takojnë Cristiano Ronaldon (FOTO LAJM) Kombëtarja e Portugalisë ka arritur në Botëror të Rusisë, derisa në aeroport qindra fansa fëmijë kanë shpërthyer në vaj