999 rezultate për

portugali

Formacionet e mundshme, Portugali - Spanjë (FOTO LAJM) Sonte në mbrëmje do të luhet derbi iberik mes Portugalisë dhe Spanjës e vlefshme për Grupin B në Kampionatin Botëror “Ru
Derbi iberik, statistikat mes Portugalisë dhe Spanjës Kampionët në fuqi të Europës do të përballen me rivalët e tyre të vjetër iberikë, Spanja, në një ndeshje që do të jetë e
Hierro: Kemi respekt për Portugalinë, por duam të fitojmë Në konferencën për shtyp përpara derbit iberik, numri 1 i stolit të Spanjës, Fernando Hiero vlerësoi maksimalisht Portug
Kombëtarja portugeze në kaos, porbleme jashtë fushe Portugalia dhe Spanja do të përballen mes tyre në debutimin e përfaqësueseve të Gadishullit Iberik në Botëror por Portug
Çudit trajneri i Portugalisë: Nuk jemi favoritë Trajneri i ekipit portugez, Fernando Santos, është i qartë në mendjen e tij për sa i përket pritshmërive në Botërorin "R
Kewell: Dua të shikoj një finale Portugali-Argjentinë Ish-sulmuesi i Australisë, Harry KeWell, ka shprehur një dëshirë të bukur para nisjes së Botërorit. KeWell thotë se d
Pique rrezikon të humbas supersfidën ndaj Portugalisë Kur kanë ngelur edhe 4 ditë nga debutimi i Spanjës në Botëror, trajneri Lopetegui, ka marrë lajmin e keq për sa i përket
Gjesti i mrekullueshëm i Ronaldos ndaj vogëlushit (VIDEO) Portugalia ka arritur tashmë në Rusi, por e gjithë vëmendja ishte tek Cristiano Ronaldon, i cili ditët e fundit ka qenë
Ronaldo dëshmon edhe një herë që është një njeri i madh, gjest fantastik ndaj vogëlushit (VIDEO) Cristiano Ronaldo është një kampion si brenda fushës ashtu edhe jashtë saj. Kombëtarja e Portugalisë pati një përcjel
Portugalia arrin në Rusi, disa fëmijë takojnë Cristiano Ronaldon (FOTO LAJM) Kombëtarja e Portugalisë ka arritur në Botëror të Rusisë, derisa në aeroport qindra fansa fëmijë kanë shpërthyer në vaj
Portugalia fiton bindshëm ndaj Algjerisë (VIDEO) Portugalia ka arritur të fitojë bindshëm sonte ndaj një kundërshtari të lehtë si Algjeria me shifrat 3-0 në "Estadio da
Portugalia dyfishon rezultatin ndaj Algjerisë (VIDEO) Portugalia ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Algjerisë në "Estadio da Luz". Ai që ka shënuar këtë herë është Bruno F
Portugalia në epërsi ndaj Algjerisë (VIDEO) Portugalia ka kaluar në avantazh ndaj Algjerisë në "Estadio da Luz". Ai që ka shënuar është Goncalo Guedes në minutë
Mourinho: Mos harroni Messin dhe Ronaldon Jose Mourinho thotë se Argjentina e Portugalia mund të bëjnë befasi në Rusi, pasi kanë Lionel Messin dhe Cristiano Ronal
Belgjika dhe Portugalia ndahen në barazim pa gola (VIDEO) Belgjika dhe Portugalia janë ndarë në barazim pa gola në një ndeshje miqësorë në Bruksel. Futbollisti kosovar, Adnan
Milani pazar në Portugali, kërkon sulmuesin e Sportingut Problemet e Milanit në sulm është problemi më i madh. Vetëm 56 gola të shënuar (sezonin e kaluar) nuk janë të denjë për
Portugalia zhgënjen përsëri, barazon me Tunizinë (VIDEO) Tunezia ka arritur që të befasoi Portugalinë pasi që ka barazuar rezultatin nga 2-0 në 2-2. Pjesa e parë i takoi tërë
Ka shënuar 34 gola këtë sezon, por nuk ftohet në Kombëtaren e brazilit Sulmuesi i Benficas këtë sezon ka shënuar plot 34 gola. Bëhet fjalë për Jonas, i cili tashmë në moshën 34 vjeçare, ka ka
Kombëtarja e Portugalisë lë jashtë yjet e Barcelonës Shumë prej skuadrava pjesëmarrëse në kompeticionin futbollistik të Kupës së Botës, kanë publikuar listën me lojtarët e g
Bushpepa kalon në finale, çfarë tha pas kualifikimit (VIDEO) Me “Mall” Eugent Bushpepa ia ka dalë që të sigurojë një vend në finalet e 12 majit të Eurovision 2018 që zhvillohen në L