portugali

Portugalia dyfishon rezultatin ndaj Algjerisë (VIDEO) Portugalia ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Algjerisë në "Estadio da Luz". Ai që ka shënuar këtë herë është Bruno F
Portugalia në epërsi ndaj Algjerisë (VIDEO) Portugalia ka kaluar në avantazh ndaj Algjerisë në "Estadio da Luz". Ai që ka shënuar është Goncalo Guedes në minutë
Mourinho: Mos harroni Messin dhe Ronaldon Jose Mourinho thotë se Argjentina e Portugalia mund të bëjnë befasi në Rusi, pasi kanë Lionel Messin dhe Cristiano Ronal
Belgjika dhe Portugalia ndahen në barazim pa gola (VIDEO) Belgjika dhe Portugalia janë ndarë në barazim pa gola në një ndeshje miqësorë në Bruksel. Futbollisti kosovar, Adnan
Milani pazar në Portugali, kërkon sulmuesin e Sportingut Problemet e Milanit në sulm është problemi më i madh. Vetëm 56 gola të shënuar (sezonin e kaluar) nuk janë të denjë për
Portugalia zhgënjen përsëri, barazon me Tunizinë (VIDEO) Tunezia ka arritur që të befasoi Portugalinë pasi që ka barazuar rezultatin nga 2-0 në 2-2. Pjesa e parë i takoi tërë
Ka shënuar 34 gola këtë sezon, por nuk ftohet në Kombëtaren e brazilit Sulmuesi i Benficas këtë sezon ka shënuar plot 34 gola. Bëhet fjalë për Jonas, i cili tashmë në moshën 34 vjeçare, ka ka
Kombëtarja e Portugalisë lë jashtë yjet e Barcelonës Shumë prej skuadrava pjesëmarrëse në kompeticionin futbollistik të Kupës së Botës, kanë publikuar listën me lojtarët e g
Bushpepa kalon në finale, çfarë tha pas kualifikimit (VIDEO) Me “Mall” Eugent Bushpepa ia ka dalë që të sigurojë një vend në finalet e 12 majit të Eurovision 2018 që zhvillohen në L
Tripletë shqiptarësh në Eurovizion, pushtojnë skenën në Lisbonë Eugent Bushpepa e pushtoi skenën gjatë provave të para të Eurovizionit dhe ato të dytat në Lisbonë të Portugalisë, nuk m
Skulptori që dështoi me statujën e Ronaldo nuk dorëzohet, e dyta është perfekte (VIDEO) Ishte zhënjyes me statujën e Ronaldos dhe kjo ia ka vështirësuar jetën artistit, Emanuel Santos. Por ai nuk ka qëndru
Holanda poshtëron Portugalinë e Cristiano Ronaldos (VIDEO) Holanda ka turpëruar Portugalinë në një miqësore duke fituar me shifrat e përgjithshme 0-3 në "Stade de Geneva". Gol
Holanda hat-trick Portugalisë në këtë pjesë të parë (VIDEO) Holanda po fiton bindshëm ndaj Portugalisë së Ronaldos me shifrat 3-0 në "Stade de Geneve". Ndeshja zhbllokohet me s
Trajneri i Portugalisë me lëvdata për Cristiano Ronaldon Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, ka lavdëruar Cristiano Ronaldon për golat e shënuar në fitoren dramatike në miq
Salah fundos Portugalinë e Ronaldos me një super gol (VIDEO) Mohamed Salah e ka përcjell formën e tij të lartë edhe në Kombëtare Ai ka shënuar një gol të bukur në minutën e 55 të k
Talenti i Kombëtares Shpresave transferohet në Portugali tek Varzimi Agim Zeka hap një kapitull të ri në karrierën e tij futbollistike. Mesfushori 19-vjeçar i lindur në Drenicë është huazua
Juventus dërgon skautët në Portugali për talentin e Portos Juventusi njoftohet se ka dërguar skautët për të parë djaloshin e Portos, Diogo Dalot, por ai ka një klauzolë lirimi pre
Fituesi i Eurovision-it bën transplant të zemrës Fituesi i Eurovision, Salvadro Sobral nga Portugalia është duke u kuruar në spital pasi i është nënshtruar operacionit p
Figo zgjedh fituesin e Botërorit Luis Figo nuk e ka harruar Kombëtaren e ij të cilën nuk arriti ta shpallte kampione Europe në vitin 2004, kur u mund nga
Portugalia po përgatitet të arbitrohet nga futbollistët Arbitrat në Portugali kanë paralajmëruar një grevë në fundjavën e 15 dhe 16 dhjetorit, si shenjë proteste ndaj presionit